KAPLAN BOURNEMOUTH DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan onlarca şubesi bulunan KAPLAN aynı zamanda sınav hazırlık ve üniversite hazırlık programları konusunda da uzmandır. 80 yıldan beri eğitim sunan KAPLAN’da eğitim almış olan öğrencilerin %97,5’i arkadaşlarına bu okulu önermiştir. 

On kilometre uzunluğundaki plajı, güneşli havası, rengarenk, ödüllü bahçeleri ile Bournemouth İngiltere’nin en güzel şehirlerinden biridir. Londra’ya iki saat uzaklıkta, üniversiteleri nedeniyle öğrenci nüfusun yüksek olduğu bir kenttir. Güneydeki konumu sayesinde İngiltere’nin en ılıman şehirlerinden de biridir. KAPLAN’ın Bournemouth okulu bu güzel  güvenli, öğrenci şehrinin merkezinden bisikletle 5 dakika uzaklıkta yer alır. KAPLAN Bournemouth, İngiltere’deki KAPLAN okullarının en büyüğüdür. Okulun kendine ait güzel bir bahçesi bulunur. 17 sınıflı okulda sınıf mevcudu ortalama 11 kişidir. 16 yaş üstü tüm öğrencilere açık olan okulda bulunan öğrencilerin yaş aralığı yoğunlukla 22-25 arasıdır. 

Ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 20 derslik standart programa ek olarak 7 ders self study (öğretmen kontrolünde) veya 28 ders + 7 ders self study şeklinde sunar. Yoğun İngilizce kurslarına kayıtlı öğrencilerin devamlılığı en az %95 oranındaysa ve tüm ödevlerini tamamlamışsa, her 10 haftada bir, bir üst seviyeye geçeceği garanti edilir. Tüm bu şartları karşılar ve yine de üst seviyeye geçemezseniz, okul size ücretsiz olarak dört haftalık ek eğitim verir.

Kaplan’da eğitimizi tamamladıktan sonra, K+ Online eğitim platformuna ücretsiz erişiminiz devam edecektir. Böylelikle eve döndüğünüzde de İngilizcenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

KAPLAN’ın Bournemouth okulu British Council tarafından akreditedir. Ayrıca İngiltere’deki en iyi dil okullarının katılabildiği English UK üyesidir. Tüm öğretmenlerin CELTA, DELTA ya da Trinity TESOL sertifikası bulunmaktadır.

Ayrıca KAPLAN International, öğrencilerine Üniversite Yerleştirme Hizmeti (UPS) sunmaktadır. Eğer amacınız dil eğitimi sonrasında İngiltere’de lisans veya master eğitimine başlamak ise KAPLAN’ın geniş üniversite ağından yararlanabilirsiniz.  Okumak istediğiniz bölüm, not ortalaması, eğer mater basvurusu ise iş deneyimi gibi kriterlerinize uygun en iyi üniveresiteyi bulup, başvuru  ve üniversite kabul sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Tüm başvuru süreciniz KAPLAN’ın akademik kadrosu ile yürütülecektir. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Kaplan, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Bournemouth ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor. Kaplan International dil okulundaki öğrenciler her zevke uygun bir şeyler içeren aktivite programına hayran olmaktadırlar. Durdle Door, Corfe Kalesi’ni gezin, plaj voleybolu oynayarak eğlenceli bir öğleden sonra geçirin, şehrin etrafında bisiklet turuna çıkın. Şehrin öğrencilere hitap eden restoran, kafe ve publarında eğlenebilirsiniz.

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir.
KAPLAN Bournemouth dil okulunun sunduğu aile yanı konaklamalar okula  yaklaşık 30-40 dakika uzaklıktadır. Bisiklet veya otobüs kullanarak ailenize ulaşabilirsiniz. Konaklamalar genellikle tek kişilik odada yarım pansiyon olacak şekilde tercih edilir fakat dilerseniz yemek seçiminizi ek ücret ile tam pansiyona da çevirebilirsiniz. 16 yaş üstü tüm öğrenciler aile yanı konaklama hizmetinden yararlanabilirler. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Lansdowne Point Yurdu
Bournemouth şehir merkezinde yer alan yurt, KAPLAN Bourneomuth dil okuluna otobüs ile 20 dakika, bisikletle ise 15 dakika uzaklıktadır. Bournemouth University International College kampüsündeki bu yurtta odalar tek kişilik, özel banyoludur. Çoğu deniz manzaralı olan odalar, şehrin mükemmel manzarasına sahiptir. Bölge çok çeşitli mağaza ve restoranlara ev sahipliği yapmaktadır ve Bournemouth’un gece hayatı çok yakındır. Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 16 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI