ELC BRISTOL DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

ELC Bristol 1969 yılından beri bir aile firması olarak hizmet veren butik ve tek merkezli bir okuldur. İngiltere’nin en yaşanabilir şehirlerinden olan Bristol Güney İngiltere’nin Londra’dan sonra en büyük şehridir.  İki üniversitesi ile 50.000’den fazla öğrencisi olan Bristol, gece hayatı, tiyatroları, alışveriş merkezleri, müzik ortamı ve sokak sanatı ile tanınan canlı bir öğrenci şehridir. Çoğu ilgi çekici yer yürüme mesafesindedir ve toplu taşıma araçlarına bağımlı değilsinizdir.

Okul, Bristol’ün en çekici ve güvenli bölgelerinden biri olan Clifton’da, özel bahçesi olan güzel bir binada yer almaktadır. Clifton Koleji’ne, geniş Down parka, ünlü Clifton Asma Köprüsü’ne ve Bristol Üniversitesi’ne yürüme
mesafesindedir. Clifton College’ın spor salonu ve yüzme havuzunun okulun hemen karşısında yer alır ve ELC Bristol öğrencileri 10 £ üyelik ücreti ödedikten sonra ücretsiz olarak kullanabilirler. Okulun sunmuş olduğu bir diğer avantaj, şehirdeki  üniversite kulüplerine ve topluluklarına katılabilmenizdir bu da İngiliz arkadaşlar edinmenin iyi bir yoludur. ELC Bristol’da öğretmenler İngilizce öğretme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptirler. Öğretmenlerin deneyim süreleri ortalama 21 yıl ve ELC Bristol’de öğretmenlik yapma süreleri ortalama 13 yıldır.   9 sınıflı, 110 öğrenci kapasiteli okulda sınıf mevcudu ortalama 10 kişidir (maksimum 14). 

ELC Bristol’deki Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık Programı, haftada 21 saat ders ve günlük ev ödevlerden oluşur. Katılımı isteğe bağlı Konuşma Kulübü Abon House’a sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindeki yerel bir bar olan Steam’de genellikle çarşamba günleri 16:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşir. Bir öğretmen nezaret eder ve Bristol’de rahat bir ortamda diğer öğrencilerle İngilizce konuşma becerilerinizi pratik etmeniz için size olanak sağlar.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Bristol, gece hayatı, tiyatroları, alışverişi, müzik ortamı ve sokak sanatı ile tanınan canlı bir öğrenci şehridir. Hareketli liman kenarı öğrencilerimiz arasında popülerdir ve şehirde çok çeşitli uluslararası restoranlar bulunmaktadır. Cumartesi günleri çevre şehirlere gezi, partiler, canlı müzik, öğretmenlerle futbol ve daha birçok aktiviteyi içeren her hafta en az 3 etkinlik ile  öğretmenler tarafından düzenlenen heyecan verici bir sosyal programa sahiptir. Bristol trenle sadece 1 saat 40 dakika uzaklıktaki Londra’ya günübirlik geziler için iyi bir konuma sahiptir. Bath, Oxford, Cardiff, Stonehenge ve Windsor Kalesi gibi popüler yerlere de günübirlik geziler yapılmaktadır. 

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında konaklama anadili İngilizce olan kişilerle iletişim kurmanın mükemmel bir yoludur. Ev yaşamının tüm konforunu ve kültürel deneyimin tadını çıkarırken, İngilizce konuşma konusunda özgüvenini geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ülkenin kültürünü ve yaşam şeklini gözlemleyebilmenin en iyi yollarından biridir. ELC Bristol’da aileler okula yürüyerek yaklaşık 5-30 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

St. John’s House Yurdu
Yurt şehrin çok sayıda restoran, mağaza, bar ve süpermarketin bulunduğu Whiteladies Road ve Clifton Triangle’a kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alır. ELC Bristol dil okuluna yürüyerek 7 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik ve ortak  banyoludur. Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler.

Wellington Park Yurdu
Yurt Whiteladies Road’a ve Bristol’ün geniş park alanı olan Downs’a kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alır. ELC Bristol dil okuluna yürüyerek 10 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI