EC ENGLISH CAMBRIDGE DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, Güney Afrika ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan, onlarca şubesi bulunan EC English  İngilizce dil eğitimini daha anlaşılır ve kolay hale getirmek için en son teknolojik olanakları, elektronik akıllı tahtalar, dil laboratuvarları gibi araçları okullarında sunmalarıdır. 

EC English’in Cambridge okulu bu güzel tarihi öğrenci şehrinin tam kalbinde yer alır. Modern bir binada eğitim veren okul dükkanlar, kafe ve restoranlarla çevrilidir.  14 sınıflı, 203 öğrenci kapasiteli okulda sınıf mevcudu ortalama 12 kişidir (maksimum 15). 16 yaş üstü tüm öğrencilere açık olan okulda bulunan öğrencilerin yaş aralığı yoğunlukla 18-30 arasıdır. 

Genel İngilizce programlarının haftada 20 ders ve 30 ders seçenekleri bulunmaktadır. Derslerinizi sabah saatlerinde alabileceğiniz gibi öğleden sonra ders seçeneği ile aynı kalitede eğitimi daha uygun fiyata alabilirsiniz. 

EC’nin sadece Cambridge merkezinde sunduğu “Unibridge” üniversite hazırlık programı İngiltere’de lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. IELTS sınavına hazırlık, kompozisyon yazma, okuma, araştırma ve üniversite eğitimi için gerekli becerileri geliştirmeye odaklanan bu program haftada 20 ve 30 ders seçenekleri ile sunulmaktadır. Yine sadece EC’nin sadece Cambridge merkezinde sunduğu bir diğer program olan  “Fast Track”  programı çalışma hayatındaki profesyoneller için hazırlanmıştır. 

EC English dil okulu kayıt olduğunuz andan itibaren çalışmaya başlayabilmeniz için  MyEC Online hesabınızı aktive eder . Okulda sunulan ücretsiz konuşma derslerine kaydolup, telaffuz ve dinleme becerilerinizi ilerletebilirsiniz. EC tüm merkezlerinde olduğu gibi Cambridge okulunda da öğrencilerine öğrenim garantisi vermektedir. Eğer derslere katılıyor, ödevlerinizi yapıyor fakat yeterli ilerlemeyi gösteremiyorsanız ücretsiz ek dersler ile hedeflenen düzeye ulaşmanız sağlanır. EC English okullarının tamamı British Council onaylı ve English UK üyesidir.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Şehirde kısa bir yürüyüşe çıktığınızda yemyeşil parkları, şehrin tam ortasından geçen Cam Nehri’ni ve Cambridge Üniversitesinin çeşitli okul binalarını görebilirsiniz. Şehir bisiklet kullanımına çok elverişli olduğu için kendinize bir bisiklet kiralayarak rahatça şehri keşfedebilirsiniz. EC Cambridge, öğrencilerine her ay yenilenen aktivite programıyla bu güzel şehri keşfetmeleri ve sosyalleşmeleri için pek çok aktivite ve gezi hazırlamaktadır. Cambridge tarihi, çok kültürlü ve sosyal bir şehirdir. Çok sayıda çarpıcı mimari, harika müzeler, tiyatrolar ve eğlenceli gece hayatı bulacaksınız.

Konaklama

Aile Yanı

Bu konaklama şekli İngilizlerin günlük hayatlarını nasıl yaşadıklarına dair en iyi bilgileri sağlar. Bu etkileşim, daha iyi, daha hızlı iletişim kurmanıza yardımcı olacak ve günlük durumlarda kullanılan kelimeleri ve nüansları anlamanıza olanak sağlayacaktır. Cambridge’de bazı evler müstakil; diğerleri apartmanlar veya şehir evleri olabilir. Ailelerin çoğu EC Cambridge’den toplu taşıma ile 30-40 dakika uzaklıktadır. Cambridge çok kültürlü bir şehirdir ve birçok insan aslen farklı ülkelerden ve farklı geçmişlerden gelmektedir. Cambridge’de yerel aileler ile yaşamak, şehrin sunduğu tüm farklı kültürler ve etnik kökenler hakkında size harika bir gözlem imkanı sunacaktır.

Konaklamalar genellikle tek kişilik odada sabah akşam yemeği dahil  olacak şekilde tercih edilir. Her oda, kişisel eşyalarınızı ve kıyafetlerinizi koyabileceğiniz bir yatak ve bir dolap ile döşenmiştir. Odanızda bir masa yoksa, ev sahipleri size ders çalışmak için sessiz bir yer sağlayacaktır. Odaların ve yaşam alanlarının temiz ve düzenli tutulması önemlidir. Banyolar ortaktır, ek ücret ile özel banyo seçeneği sunulmaktadır. Ev sahipleri, çarşafları ve havluları haftada bir kez yıkayacaklardır. Kendi kişisel çamaşırlarınızı yıkamaktan siz sorumlusunuz. 

Öğrenci Rezidansları

İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin okulda öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişiler ile pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama tercih edilen bir konaklama şeklidir. Ülkenin kültürünü ve yaşam şeklini gözlemleyebilmenin en iyi yollarından biridir. 

Castle Street Yurdu 
Yurt, okula yürüyerek 25, otobüs ile 12 dakika uzaklıktadır. Güvenli ve sakin bir bölge olan Castle Park bölgesinde yer alır.
Tek kişilik özel banyolu odalar sunulmaktadır. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar. Ayrıca yurtta sinema salonu, oyun odası, spor salonu, 24 saat güvenlik hizmeti ve çalışma odası gibi olanaklar sunulmaktadır. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

ec english logo

İÇERİK BAŞLIKLARI