EC ENGLISH BRIGHTON DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, Güney Afrika ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan, onlarca şubesi bulunan EC English  İngilizce dil eğitimini daha anlaşılır ve kolay hale getirmek için en son teknolojik olanakları, elektronik akıllı tahtalar, dil laboratuvarları gibi araçları okullarında sunmalarıdır. 

EC English’in Brighton okulu şehrin tam merkezinde, Brighton sahiline yürüme mesafesinde yer alır. Brighton Pier, The Royal Pavilion ve  şehrin alışveriş ve eğlence merkezi olan The Lanes sadece birkaç dakika yürüme mesafesindedir. Londra’ya sadece 50 dakika uzaklıkta, Manş Denizi kenarında yer alan bu güzel sahil şehri öğrencilere daha uygun fiyatlı yaşam ve konaklama imkanları sunar. Modern bir binada eğitim veren okul dükkanlar, kafe ve restoranlarla çevrilidir.  18 sınıflı, 270 öğrenci kapasiteli okulda sınıf mevcudu ortalama 12 kişidir (maksimum 15). 16 yaş üstü tüm öğrencilere açık olan okulda bulunan öğrencilerin yaş aralığı yoğunlukla 21-25 arasıdır. 

Genel İngilizce programlarının haftada 20 ders ve 30 ders seçenekleri bulunmaktadır.  English for Work programında haftada 20 ders Genel İngilizce ile 10 ders İş İngilizcesi dersi verilmektedir. EC Brighton okulunda IELTS Hazırlık  ve 20 ders Genel İngilizce’ye ek olarak 10 ders şehir hakkında konulara yoğunlaşılan ve gezilerin yer aldığı  English in the City programı da sunulmaktadır. 

EC English dil okulu, kayıt olduğunuz andan itibaren İngilizce çalışmaya başlayabilmeniz için  MyEC Online hesabınızı aktive eder. Okulda sunulan ücretsiz konuşma derslerine kaydolup, telaffuz ve dinleme becerilerinizi ilerletebilirsiniz. EC tüm merkezlerinde olduğu gibi Brighton okulunda da öğrencilerine öğrenim garantisi vermektedir. Eğer derslere katılıyor, ödevlerinizi yapıyor fakat yeterli ilerlemeyi gösteremiyorsanız ücretsiz ek dersler ile hedeflenen düzeye ulaşmanız sağlanır. EC English okullarının tamamı British Council onaylı ve English UK üyesidir.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

EC Brighton, öğrencilerine her ay yenilenen aktivite programıyla bu güzel şehri keşfetmeleri ve sosyalleşmeleri için pek çok aktivite ve gezi hazırlamaktadır. Brighton’ın güzel sahilinde yürüyüşe çıkıp, Sea Life Centre’daki dev akvaryumları inceleyebilir, Brighton İskelesi’ndeki eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında İngiltere’nin ve dünyanın pek çok yerinden gelen turistleri ağırlayan şehrin uğrak noktası olan The Lane’deki restoran, pub ve antika dükkalarını keşfedin. EC Brigton örnek aylık aktivite listesine göz atmak için tıklayın.

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Bu konaklama şekli İngilizlerin günlük hayatlarını nasıl yaşadıklarına dair en iyi bilgileri sağlar. Bu etkileşim, daha iyi, daha hızlı iletişim kurmanıza yardımcı olacak ve günlük durumlarda kullanılan kelimeleri ve nüansları anlamanıza olanak sağlayacaktır. Ailelerin çoğu EC Brighton’dan toplu taşıma ile 30-40 dakika uzaklıktadır.

Konaklamalar genellikle tek kişilik odada sabah ve akşam yemeği dahil olacak şekilde tercih edilir. Her oda, kişisel eşyalarınızı ve kıyafetlerinizi koyabileceğiniz bir yatak ve bir dolap ile döşenmiştir. Odanızda bir masa yoksa, ev sahipleri size ders çalışmak için sessiz bir yer sağlayacaktır. Odaların ve yaşam alanlarının temiz ve düzenli tutulması önemlidir. Banyolar ortaktır, ek ücret ile özel banyo seçeneği sunulmaktadır. Ev sahipleri, çarşafları ve havluları haftada bir kez yıkayacaklardır. Kendi kişisel çamaşırlarınızı yıkamaktan siz sorumlusunuz. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Mitre House – Britannia Study Hotel
Yurt, okula  ve aynı zamanda Brighton şehir merkezine yürüyerek 15, otobüs ile 10 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişilik özel banyoludur. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar. Ayrıca yurdun kafeteryasında sabahları 9.50 £’a geleneksel İngiliz kahvaltısı sunulmaktadır. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

ec english logo

İÇERİK BAŞLIKLARI