CES OXFORD DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İrlandalı Quinn ailesinin sahibi olduğu Centre of English Studies okulu ilk olarak Dublin şehir merkezinde 1979 yılında kurulmuştur. Yıllar icinde Londra, Oxford, Edinburgh, Leeds ve Harrogate şehirlerinde satın aldığı butik okullarla İngiltere’nin büyük dil okulları arasına girmiştir. Kaliteli eğitimi özellikle Türk öğrenciler için sunduğu özel fiyatlarla uygun maliyetlerde sunan CES okullarında Genel İngilizce yanında yoğun sınav hazırlık programları da sunulmaktadır. CES dil okullarında öğrencilerin çoğunluğu okulun yakın çalıştığı ve çok iyi tanıdığı aile yanı konaklamalarda kalmaktadır.

CES Oxford dil okulu Oxford şehrinin merkezinden sadece 9 kilometre uzaklıktaki Wheatley bölgesinde yer alır. Oxford şehir merkezinden otobüs ile 20 dakikada  Wheatley’e  ulaşılabilmektedir. Okul binası 10 sınıftan oluşur. Ortalama 6 kişilik sınıflarda eğitim verilir. Sınıf mevcudu maksimum 9 kişi ile sınırlandırılmıştır. Tam anlamıyla butik diyebileceğimiz tüm özelliklere sahip bu okul İngilizce eğitiminize odaklanıp hızlı bir ilerleme sağlamak için idealdir. Küçük, az öğrenci kapasiteli tüm okullarda olduğu gibi bu okulda da kısa sürede tüm öğretmenler ve okulda eğitim alan tüm öğrenciler ile tanışabilir, kısa sürede sosyal hayata dahil olabilirsiniz.  Okulun kendisine ait geniş bir bahçesi bulunur. Burada barbekü partileri, grup oyunları gibi pek çok aktivite gerçekleştirilir. Ayrıca okulda bir kütüphane ve öğrencilerin basit yemekler hazırlayabileceği küçük bir mutfak da bulunur. 

CES Oxford dil okulunda ayrıca 50 yaş üstü kişiler için “English and Culture” programı sunulmaktadır. Bu programda Genel İngilizce programındaki gibi dil bilgisi, kelime bilgisi ve çeşitli gramer alıştırmaları yapılmaktadır. Fakat seçilen konular genellikle İngiliz kültürü, tarihi ve yemekleri gibi konular çevresinde şekillendirilmistir. Programa geziler ve aktiviteler dahildir. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

CES Oxford küçük bir okul olabilir ama aktivite programları gerçekten dolu doludur. Öğrencilerin kendi ülkesine ait ulusak yemeklerini yapıp birbirleriyle paylaştığı Uluslararası Yemek Akşamları gerçekleştirilen  aktivitelerden biridir. Okulun içinde yapılabilen birkaç diğer aktivite ise masa tenisi, bilardo oynamak, film izlemek veya okulun güzel bahçesinde arkadaşlarla kahve keyfi yapmakdır. Yine okulun bahçesinde sıklıkla parti geceleri ve uluslararası bilgi yarışmaları düzenlenir. 

Küçük ek ücretler ile okulun organize ettiği sinema, tiyatro ve konser ziyaretleri, spor akşamları ve hafta sonu gezileri gibi aktivitelere mutlaka katılmanızı öneririz. Oxford merkezde ünlü publara gidebilir, güzel caz akşamlarının tadını çıkartabilirsiniz. Kareoke barlar Oxford’da popülerdir. 

Ayrıca Ces Oxford okulu öğrencileri için hafta sonu gezileri de organize eder. Londra, Oxford merkeze otobüsle 90 dakika uzaklıktadır. Hızlı tren haricinde her 20 dakikada bir kalkan otobüs seferleri ile Londra’ya ulaşmak gayet kolaydır. Cambridge, Stonehenge, Bath gibi yakın pek çok bölgeye geziler düzenlenmektedir.  

Konaklama

Aile Yanı

İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir.Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir. Ailelerin pek çoğu Wheatley bölgesinde, okula yürüme mesafesindedir. Otobüsle sadece 15 dakika uzaklıkta, güzel pazar kasabası olan Thame’de yer alan aile yanı konaklama seçenekleri de vardır. Konaklamalar tek kişilik odada ortak banyo kullanımlıdır. Sabah ve akşam yemekleri kalınan aile ile beraber yenilir.  Çift kişilik oda seçeneği beraber seyahat eden öğrenciler içindir.

Okulun yurt seçeneği yoktur. Fakat eğer yurtta kalmak istiyorsanız Alternatif Yurtdışı Eğitim olarak konaklamak istediğiniz tarihler için Oxford’daki öğrenci yurtlarındaki yer durumunu öğrenebiliriz. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI