CES LONDRA DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere, İrlanda ve Kanada’da 8 ayrı şubesi bulunan CES dil okulu uygun fiyatları ve buna rağmen  köklü bir okul olmasının getirdiği avantaj ile yüksek kalitede eğitimi tüm merkezlerinde öğrencilere sunabilmektedir.  

CES’in Londra’daki okulu ünlü tenis turnuvalarının gerçekleştirildiği Wimbledon’da yer almaktadır.  Londra merkeze metro ile  yaklaşık 25 dakika uzaklıktadır. Londra mekezinin yaklaşık 10 km güneyinde bulunur. 

Okulda 22 sınıf bulunmaktadır. Ortalama 10 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. Online portalı ile ders sonralarında da çalışmalarınıza devam edebilir, okulun tüm aktivite, gezi, sınav sonuçlarınız gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.  

Ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program ve 30 derslik yoğun programa  şeklinde sunar. Genel İngilizce programınıza dilerseniz one-to-one özel desler ekleyerek kombine edebilirsiniz. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Okul tarafından düzenli olarak sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Wimbledon’da keşfedebileceğiniz birçok  kafe, bar, restoran ve mağaza bulabilirsiniz. Ayrıca Londra merkeze ve diğer pek çok şehre kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Wimbledon’ın güzel bahçelerinde vakit geçirebilir  Wimbledon Lawn Tennis Müzesini gezebilirsiniz. 

Konaklama

Aile Yanı

İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Ailelerin hepsi Wimbledon bölgesinde bulunur. Yürüyerek, otobüsle, tren ya da tramvayla ulaşılabilir. Ortalama 30-45 dakikalık bir mesafe içinde yer alırlar. Yaz ayları dışında okul öğrencilere genellikle yürüme mesafesinde aile bulabilmektedir. Konaklamalar tek kişilik ortak banyolu odalarda, sabah ve akşam yemeği dahil olacak şekilde ayarlanır. Ailelerin  hepsi dikkatli bir şekilde seçilir ve düzenli olarak ziyaret edilip denetlenir.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

Beaumont Court Residence
Okula 35 dakika uzaklıkta bulunan Beaumont Court Yurdu, Kings Cross Metro İstasyonu’nun yanında yer alır. Odalar tek kişilik, özel banyouludur. Yemeklerinizi yapacağınız donanımlı ortak mutfaklarda yemeklerinizi hazırlaybilirsiniz. Bu konaklama seçeneği 18 yaş üstü öğrenciler içindir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI