BAYSWATER COLLEGE LIVERPOOL DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere, Kanada, Güney Afrika ve Fransa’da merkezleri bulunan Bayswater College 2020 yılında Eurocentres dil okullarını satın alarak kendi bünyesine dahil etmiştir. Okulun Liverpool merkezi de Eurocentres dil okullarından Bayswater College’a geçmiş olan merkezlerden bir tanesidir.

Bayswater College Liverpool şehrin merkezinde The Beatles’ın doğum yeri olan dünyaca ünlü Cavern Club, sahil ve İngiltere’nin en çok ziyaret edilen turistik yerlernden biri olan Royal Albert Dock’a kısa bir mesafede yer alır. Şehrin en iyi müzelerinden, galerilerinden, mağazalarından, barlarından ve restoranlarından birkaç dakika uzaklıktadır. 7 sınıfı ile ortalama 10, maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim verir. Programlara katılabilmek için minimum öğrenci yaşı 16’dır. Dünyaca ünlü The Beatles grubuna, Liverpool ve Everton Futbol Kulüplerine ev sahipliği yapan denizcilik şehri Liverpool  İngiltere’nin kuzeybatısında yer alır ve Londra’ya tren ile 2 saat uzaklıktadır. Manchester ise sadece 50 dakika uzaklıktadır. Ayrıca İngiltere’deki yaşam maliyeti en düşük şehirlerden biridir. 

Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık programlarında ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 25 ve 30 derslik yoğun program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar. Dilerseniz dil eğitiminiz sonunda Bayswater College Londra okulunda bulunan sertifika eğitimlerine de katılabilirsiniz. Digital Marketing, Luxury Brand Management, Fashion Styling Certificate, Fashion Communication Certificate sunulan programlar arasındadır. Programların her biri 4 hafta sürmektedir. Bayswater College Londra’da 12 hafta süren Fashion Diploma programı da bulunmaktadır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Bayswater College Liverpool dil okulu her hafta öğrencilerine dopdolu sosyal aktivite programları hazırlar. Bu aktivite ve gezilere katılarak şehri sınıf arkadaşlarınız ile keşfedebilirsiniz. Hafta sonları da dahil olmak üzere her gün gerçekleşen etkinliklerle, İngiltere kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek ve İngilizcenizi geliştirmek için birçok fırsatınız olacak. Müze gezileri, canlı müzik geceleri, sergi gezilerine, pub ve salsa gecelerine katılın. Liverpool football club, Beatles story, Crosby beach, Port sunlight village, Everton Football Club, O2 Academy, Baltic Triangle şehirde ziyaret edilen yerlerden birkaçıdır. Hafta sonu gezileri ile İngiltere’deki diğer ünlü şehirlere;Manchester, Chester, Lake District, North Wales ve Londra günlük geziler yapın. Fiyatlar aktiviteye bağlı olarak değişir, ücretsiz gezi ve aktivitelerin yanı sıra hafta sonu gezileri 50 £’a kadar yükselebilir. 

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında konaklama anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce iletişim kurmanın mükemmel bir yoludur. Ev yaşamının tüm konforunu ve kültürel deneyimin tadını çıkarırken, İngilizce konuşma konusunda özgüvenini geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ülkenin kültürünü ve yaşam şeklini gözlemleyebilmenin en iyi yollarından biridir. Bayswater College Liverpool’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 30-45 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. Dileyen öğrenciler özel banyolu oda seçeneği de mevcuttur. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Atlantic Point Yurdu
Yurt,  Bayswater College Liverpool dil okuluna yürüyerek 15 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik, özel banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. Yurtta 24 saat güvenlik bulunur. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

bayswater

İÇERİK BAŞLIKLARI