BAYSWATER COLLEGE BROUNEMOUTH DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere, Kanada, Güney Afrika ve Fransa’da merkezleri bulunan Bayswater College 2020 yılında Eurocentres dil okullarını satın alarak kendi bünyesine dahil etmiştir. Okulun Bournemouth merkezi de Eurocentres dil okullarından Bayswater College’a geçmiş olan merkezlerden bir tanesidir. Eurocentres’in 1946’da kurduğu ilk dil okulu Bournemouth merkezidir.

On kilometre uzunluğundaki plajı, güneşli havası, rengarenk, ödüllü bahçeleri ile Bournemouth İngiltere’nin en güzel şehirlerinden biridir. Londra’ya iki saat uzaklıkta, üniversiteleri nedeniyle öğrenci nüfusun yüksek olduğu bir kenttir. Güneydeki konumu sayesinde İngiltere’nin en ılıman şehirlerinden de biridir. Bayswater College Bournemouth dil okulu şehir merkezinde, plaja sadece 10 dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Tarihi, geniş bahçeli bir binada 14 sınıfı, 210 öğrenci kapasitesi  ile ortalama 10, maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim verir. Programlara katılabilmek için minimum öğrenci yaşı 16’dır.  

Genel İngilizce programında ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 25 ve 30 derslik yoğun program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar. 

Bayswater College’ın Bournemouth okulu British Council tarafından akreditedir. Ayrıca İngiltere’deki en iyi dil okullarının katılabildiği English UK üyesidir. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Bayswater College Brighton dil okulu her hafta öğrencilerine dopdolu sosyal aktivite programları hazırlar. Bu aktivite ve gezilere katılarak şehri sınıf arkadaşlarınız ile keşfedebilirsiniz. Hafta sonları da dahil olmak üzere her gün gerçekleşen etkinliklerle, İngiltere kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek ve İngilizcenizi geliştirmek için birçok fırsatınız olacak.Sinemaya gitmek, dışarıda yemek yemek, kahve içmek, sohbet etmek, el sanatları ile uğraşmak, spor yapmak gibi pek çok faaliyeti içerir. Aktivite takvimine okula kayıt olduğunuzda size verilecek olan portaldan, my.eurocentres portalından ulaşabilirsiniz. Ayrıca günübirlik ve hafta sonu gezileri için de okulda rezervasyon yaptırabilirsiniz. Okul hafta sonları Bournemouth’a yakın gezilecek bölgelere, İngiltere’nin diğerşehirlerine ve hatta Avrupa’daki diğer şehirlere geziler düzenlemektedir. Bu geziler kendiniz gezmek istediğinizdekinden daha uygun maliyetli olacaktır. Örneğin Londra ve Cambridge £33, Edinburgh £225, Paris £175 olarak geziler düzenlenmektedir.

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir.

Aile yanı konaklamalarda en çok tercih edilen konaklama şekli tek kişilik ortak banyolu odada yarım pansiyon seçeneğidir. Çift kişilik oda seçeneği sadece beraber seyahat eden öğrenciler içindir. Bayswater College Bournemouth’da aile yanı konaklamaları okul tarafından düzenli olarak denetlenir. Aileler, okula toplu taşıma ile en fazla 40 dakika kadar uzaklıktadır.  

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

St Peters Quarter Yurdu
Bu yurt okul ile  aynı binada içerisinde yer alır. Şehrin tam merkezindedir. Yurtta odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI