ANGLO CONTINENTAL BOURNEMOUTH DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

1950 yılında kurulan Anglo-Continental, büyük bahçesi ve ferah sınıflarının yanı sıra iki konferans salonu ve dil laboratuvarı gibi olanaklara sahiptir. İngiltere’deki en büyük İngilizce dil okulu kampüslerinden birine sahip olan Anglo-Continental, geniş bir program yelpazesine sahiptir. Genel İngilizce, IELTS Hazırlık, Öğretmenler için İngilizce gibi birçok dil okulunda bulunan programların yanı sıra Ticaret İçin İngilizce, Finans İçin İngilizce, Yönetim için İngilizce, Pazarlama ve Satış İçin İngilizce, Tıp Uzmanları İçin İngilizce, Tıp Öğrencileri İçin İngilizce, Hukuk İçin İngilizce ve Mühendislik İçin İngilizce programları da sunmaktadır. Havacılık sektörüne yönelik İngilizce eğitimi denildiğinde ise ilk akla gelen dil okulu olarak bilinmektedir. 1971 yılından beri Pilotlara ve Hava Trafik Kontrolörlerine Havacılık İngilizcesi programı vermektedir. Bu program, havacılık alanındaki çalışanların alması zorunlu olan ICAO Seviye 4’e (Operasyon seviyesi) ulaşmalarına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca 50 yaş üstü kişiler için hazırlanmış olan 50+ Kulübü, İngiltere’de keyifli vakit geçirmek ve İngilizce bilgisini ilerletmek isteyen kişilere özel olarak sunulmaktadır. 

Bournemouth Londra’ya yalaşık iki saat uzaklıkta yer alan canlı bir üniversite şehridir. Ilıman iklimi, mavi bayraklı uzun plajı ile yaz aylarında İngiltere’nin tatil bölgelerinden biridir. Okul binası Bournemouth şehir merkezine ve plaja yürüme mesafesinde sakin, güvenli bir bölgede konumlanmıştır.  

Genel İngilizce programında ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program ve 30 derslik yoğun program olmak üzere iki ayrı yoğunlukta sunar.  İş İngilizcesi, Teacher Training,   IELTS Hazırlık programları haftada 30 ders içerir. 

Anglo Continental dil okulu aynı zamanda  Occupational English Test (OET), Teaching Knowledge Test (TKT) ve  Test of English for Aviation Personnel (TEAP)  sınavlarının resmi test merkezidir. Öğretmenlerinin hepsi CELTA belgesine sahiptir. E-Anglo online eğitim platformundan sınıf eğitimlerinizi destekleyici pek çok kaynağa ulaşarak dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Anglo-Continental her ay yenilenen bir sosyal aktivite programına sahiptir. Etkinlikler arasında İngilizce pratik atölyeleri, yerel mekanlarda sosyalleşmenize olanak tanıyan akşamlar, zumba ve fitness dersleri, temalı etkinlikler, futbol, voleybol ve çok çeşitli diğer spor ve oyunlar yer alır. Okulun hafta sonu gezi programları da oldukça doludur. Londra, Oxford, Cambridge, Canterbury, Brighton, Winchester, Salisbury, Stratford-upon-Avon ve Bath gibi ünlü şehirlere geziler düzenlenir. Glastonbury, Stonehenge, Blenheim Sarayı, Hampton Mahkemesi gibi tarihi yerlere, Windsor Kalesi, Leeds Kalesi gibi ünlü kalelere ziyaretler yapılır. Okulun örnek aktivite programına göz atmak için lütfen tıklayın. 

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Aileler Anglo Continetal tarafından düzenli olarak denetlenir. Bazı aileler evlerinde birden fazla öğrenciyi barındırırlar ancak çoğu durumda bu öğrenciler farklı ülkelerdendir. Aile yanı konaklamalarda en çok tercih edilen konaklama şekli tek kişilik, ortak banyolu odada yarım pansiyon şeklindedir. Hafta içi öğlen yemekleri okulun kafeteryasında yenilebilmektedir. Haftasonları ise aileler hafif bir öğlen yemeği hazırlar öğrencilere. Çift kişilik oda seçeneği sadece beraber seyahat eden öğrenciler içindir.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI