İngilizceyi Doğduğu Yerde Öğrenin

İngilizceyi anavatanında İngiltere’de öğrenmek, kuşkusuz dil eğitiminde en doğru tercihi olacaktır. Yeni bir dil öğrenirken doğru telaffuz sağlamak ve orijinaline uygun konuşmak oldukça önemlidir. Bu noktada İngiltere Dil Okulları size en çok katkıyı verecek ve İngilizceyi kusursuz konuşmanızı sağlayacak birinci adrestir. Pek çok ülkede İngilizce konuşulmamasına rağmen verilen dil eğitimleri; ülkede farklı bir dil konuşulduğu için öğrencilerin gündelik yaşantısında sıkıntıya düşmesini sağlamış, öğrenciler iki farklı dil ile başa çıkmaya çalışmış ve bu durumda kafa karışıklığına sebep olmuştur. Ancak dilin en doğru ve en akıcı şekilde konuşulduğu İngiltere’de eğitim alan kişiler, ayrıcalık sahibi olmuşlardır. Bir dili öğrenmek için o dili yalnızca ders saatleriyle ilişkilendirmek doğru olmamakla birlikte dilin ortaya çıktığı kültürü, yaşam biçimini, anadili İngilizce olan kişileri tanımak da en önemli hususlardan biridir. Bu sayede dilin kültürünü, espirisini, konuşurken yapılan mimikleri kavrayacak ve yaşantınıza yansıtacaksınız.

Bildiğiniz üzere günden güne daha da önem kazanan İngilizce, artık işyerleri için verilen ilanlarda istenen niteliklerin ilk sırasında yer almakta ve neredeyse her iş kolunda kullanılmaktadır. Bu durum eskilerde bu kadar önemli değil iken günümüzde artık İngilizcesiz bir iş bulmak oldukça zordur. Yıllarca ülke içerisinde yer alan İngilizce eğitim kursları, bu eksiği kapatmaya çalışmış ancak kursları bitiren insanlardaki İngilizce seviyesinde çok da olumlu ilerlemeler gerçekleşememiştir. Bu durumun sebeplerinden en önemlisi de insanların ezbere dayalı eğitim sistemini benimsemiş olması ve beynin ezberlenen bilgileri kısa süreli akılda tutmasıdır. Pratiğe ve günlük hayata dökülmeyen ve ödev olarak algılanan İngilizce, çok kısa sürede hafızalardan uçup gitmektedir. Yine bu sebeple İngiltere gibi İngilizcenin her dakika konuşulduğu ülkede bir süre yaşamak ve oradaki dil okullarından birinde eğitim almak en doğru yöntem olacaktır. İngiltere’nin hemen hemen her bölgesinde bu okullardan bulunmakla birlikte her yıl daha da yoğun öğrenci ağırlayan Londra, Brighton, Bournemouth en çok tercih edilen şehirler arasındadır. Tabi ki İngiltere deyince akla ilk gelen dünyaca ünlü Oxford ve Cambridge üniversitelerin bulunduğu bölgeler de oldukça ilgi gören dil okullarının bulunduğu yerlerdir. Tercihlerinizi okulların bulunduğu şehirleri araştırarak günlük yaşam, hava şartları gibi bölgenin özelliklerine göre şekillendirebilirsiniz. İngiltere’de her yere kolay ulaşım sağlanmakta ve her şehir birbirine yakın mesafelerde yer almaktadır. Her yı binlerce öğrenci dilini geliştirmek ya da en baştan öğrenmek için İngiltere Dil Okulları’nda eğitim alır. Bu öğrenciler ile bulundukları portallar aracılığı ile tanışabilir, eğitim aldıkları şehir hakkında daha detaylı bilgiye de sahip olabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları’nda Eğitim Nasıldır?

Dil öğrenimi için İngiltere’yi seçtikten sonra yapacağınız ilk şey kendinize uygun programı seçmek olmalıdır. Genel İngilizce dışında; İş İngilizcesi, IELTS hazırlık, Hukuk İngilizcesi, Yöneticiler için İngilizce gibi seçenekler İngiltere Dil Okulları’nda mevcuttur.

Yabancı ülkelerin katılabileceği ders saatleri en az haftada 15 saat olmalı ve isteğe göre ders saati daha da arttırabilir. Daha kısa sürede İngilizce eğitim almak isteyenler için haftada 25-30 saatlik yoğun İngilizce programları seçilebilir, zamandan ve harcayacağınız para miktarından tasarruf edebilirsiniz.

Profesyonel hocaları ve İngiltere’de kaldığınız sürece desteğini eksik etmeyen muhteşem kadrosuyla bu okullarda harcadığınız zaman sizlere kendi evinizi aratmayacak. Eviniz demişken, aile yanı konaklama ve yurt konaklama seçenekleri içerisinde; anadili İngilizce olan insanlarla birlikte kalmanın sizlere eğitim aşamasında çok fazla artı getireceğini de söylemeden geçmek yanlış olur. O halde ne duruyorsunuz? Yüzyıllardır tüm dünyaya dilini ve kültürünü yayan bu ülkeyi birde siz ziyaret edin! Yeni bir başlangıcın kapılarını aralayın…