İngilizce dil eğitimi için tercih edebileceğiniz ülkeler

İngiltere dil okulları vize ve seyahat durumu

Türkiye’de 2 doz Biontech aşısını tamamlamış olan 18 yaş üzeri dil okulu öğrencileri herhangi bir karantinaya tabi tutulmayacaktır. 18 yaş altı  aşısı olmayan öğrenciler de karantinadan muaftır. 11 Şubat 2022 tarihi itibarıyla aşıları tam olan kişilerden uçuştan önce PCR testi istenmeyecektir. Uçuşunuzdan 48 saat önce Passenger locator form doldurmanız gerekmektedir.

18 yas üzeri aşısı olmayan öğrenciler için seyahatten maksimum 2 gün önce alınmış PCR negatif sonucu beyan etmek zorunludur.
İngiltere’ye varışta  2. gün ve 8. günde yapması gereken 2 doz PCR testi (210 GBP) alınması ve 10 gün self karantina kalınması gerekir.

İngiltere vize başvuruları  açık olup ortalama 6 hafta içinde vizeler sonuçlanmaktadır.

Kanada dil okulları vize ve seyahat durumu

Türkiye’de 2 doz Biontech aşısını tamamlamış olan öğrenciler herhangi bir karantinaya tabi tutulmayacaktır. Aşısı olmayan 18 yas üzeri öğrenciler için Kanada’ya seyahat artık mümkün değildir.

Seyahatten maksimum 72 saat önce alınmış PCR negatif sonucu beyan etmek zorunludur. Ayrıca Kanada’ya varışta, havalimanında rastgele seçilen kişilere PCR testi yapılabilmektedir. Bu kişilerin test sonuçları çıkana kadar self karantinada kalmaları gerekecektir.
Uçuşunuzdan 72 saat önce ArriveCAN uygulaması üzerinden varış- aşı- test ve konaklama bilgilerinizi yüklemeniz gerekir. 12-17 yas arası aşısız öğrencilerin varışta ve 8. günde PCR testi olmaları ve 14 gün self karantinada kalmaları gerekmektedir.

Kanada öğrenci vize başvuruları Ekim 2020’den beri acık olup başvurular online olarak yapılmaktadır. Daha önce Kanada’ya seyahat için parmak izi vermemiş öğrencilerin VFS ofislerinde parmak izi vermesi gerekir. Vizelerin sonuçlanması ortalama 4-6 hafta sürmektedir.

Amerika dil okulları vize ve seyahat durumu

Amerika 8 Kasım 2021 itibarıyla Türkiye’den seyahat edecek kişilerden tam aşılı olmalarını istememektedir. Ancak Amerika dil okullarının pek çoğu aşısız öğrencileri okullara kabul etmemekteler.

Seyahatten yaklaşık 24 saat önce alınmış PCR negatif sonucu beyan etmek zorunludur.

Amerika öğrenci vizeleri limitli olarak acıktır. Öğrencilerin vize başvurusunda yüz-yüze mülakata katılması gerekmektedir.

İrlanda dil okulları vize ve seyahat durumu

Türkiye’de 2 doz Biontech aşısını tamamlamış olan dil okulu öğrencileri herhangi bir karantinaya tabi tutulmayacaktır. Son doz asinizin üzerinden 270 günden daha az sure geçmesi beklenmektedir.
Aşılı olmayan veya son 14 günde Covid 19 geçirmemiş öğrenciler için seyahatten maksimum 72 saat önce alınmış PCR negatif sonucu beyan etmek zorunludur.

Uçuşunuzdan 48 saat önce Passenger locator form doldurmanız gerekmektedir.
İrlanda öğrenci vizesi başvuruları acık olup ortalama 10-12  haftada sonuçlanmaktadır.

Malta dil okulları vize ve seyahat durumu

Türkiye’de 2 doz Biontech aşısını tamamlamış olan dil okulu öğrencileri herhangi bir karantinaya tabi tutulmayacaktır. 12 yas altı çocuklar için aşı zorunluluğu yoktur.
Seyahatten maksimum 72 saat önce alınmış PCR negatif sonucu beyan etmek zorunludur.

Malta vize başvuruları limitli VFS randevusu ile açıktır. Başvurular ortalama 2 hafta içinde sonuçlanmaktadır.

Avustralya dil okulları vize ve seyahat durumu

Avustralya sınırlarını aşıları tam olan yabancı öğrenciler için açmış bulunmaktadır. Her eyalet farklı karantina ve test kuralı uygulamaktadır. Uçuştan 72 saat önce  Australia Travel Declaration (ATD) doldurulması gerekmektedir. Seyahatten maksimum 72 saat önce alınmış PCR negatif sonucu beyan etmek zorunludur.