Huzurlarınızda yeni İngilizce testi IELTS Indicator

Koronavirüs dolayısıyla İngilizce test piyasasının iyice daralması sonucunda test kurumları yeni inisiyatifler geliştiriyor. Evde TOEFL uygulamasından sonra IELTS de beklenen hamleyi yaptı ve ‘IELTS Indicator’u piyasaya sürdü. IELTS Indicator şimdilik Koronavirus kısıtlamaları nedeniyle IELTS sınav merkezlerine gidemeyen öğrenciler için çevrimiçi olarak uygulanacak.

Orijinal sınavda olduğu gibi ‘IELTS Indicator’ da öğrencilerin İngilizce konuşma, dinleme, okuma ve yazma seviyelerini değerlendirecek. Belli bir zamanda ve çevrimiçi olacak sınavı öğrenciler evlerinden alabilecekler. Bu, özellikle 2020 güz döneminde üniversiteye girmek için şu anda IELTS sınavına hazırlanmakta olan öğrenciler için güzel bir haber. Alternatif Yurtdışı Eğitim olarak ‘IELTS Indicator’un içinden geçtiğimiz zorlu zaman diliminde öğrencilere ve eğitimcilere yardımcı olacağını düşünüyoruz. Yeni tanıtılan bu test halihazırda uygulanan kısıtlamalara rağmen, yurtdışı eğitime hazırlanan öğrencilerin çalışma planlarına devam etmelerine imkan sağlayacak.

‘IELTS Indicator’un en çok merak edilen konuşma testi, resmi bir IELTS görevlisi tarafından video görüşmesi şeklinde yapılacak.

‘IELTS Indicator’, IELTS’in yerini almayı amaçlamıyor; sadece okullar ve üniversiteler Koronavirüs sırasında başvuruları değerlendirmek için ellerinde bir değerlendirme araca bulunması amacıyla sonuçları kullanabilecekler.

IELTS Indicator testlerini planlanan zamanlarda haftada bir kez almak mümkün olacak. IELTS Indicator testi, şimdilik yüz yüze test merkezlerine gitmenin mümkün olmadığı ülkelerde yapılacak ve Türkiye de kapsam dâhilinde bulunuyor.

Online IELTS hazırlık kursları için danışmanlarımızla hemen temasa geçebilirsiniz, aşağıdaki formu doldurmanız veya online destek hattımızdan bize ulaşmanız yeterlidir. Alternatif Yurtdışı Eğitim olarak siz öğrencilerimizin hayallerinin peşinden koşmalarına ve yurtdışı eğitim yolculuklarına başlamalarına yardımcı olacak her fikri destekliyoruz.