Hilal Sevinç Uçar

Hilal Sevinç Uçar İngiltere’deki 6 aylık dil eğitimi için Westbourne Academy Bournemouth okulunu seçti, deneyim ve izlenimlerini bizimle paylaştı.

 

Uzun süredir düşündüğüm ancak harekete geçmeye cesaret edemediğim bir eylemdi yurt dışı dil okulunda eğitim almak. Pasaportum bile hazırdı çok istiyordum ama nereye gideceğim konusunda ne bir fikrim ne de kendime güvenim vardı.  Ama şuan buradayım ve her şey harika.

Keşke diyorum daha önce hiç beklemeseydim ve Türkiye’deki kurslarla vakit kaybetmeseydim. Gerçekten istiyorsanız korkacak çekinecek hiçbir şey yok çünkü vakit kaybetmeyin. İnanılmaz bir deneyim ve öz güven patlaması yaşıyorum diyebilirim. Hiç bilmediğim bir şehirde yapayalnız kalmak aslında kulağa çok hoş gelmeyebilir ama oldukça keyifli bir mücadele insanlarla göbeğini çatlatarak iletişim kurmaya çalışmak. Dünyanın her yerinden gelen öğrencilerse bu işin en eğlenceli kısmı. Bir hafta oldu fakat yoğun ve dolu dolu geçti diyebilirim. Öncelikli amaç dil öğrenmekken bunun yanı sıra Koreli, Kolombiyalı, İtalyan, Suudi Arabistanlı, İsveçli, Alman birçok arkadaşım oldu ve onların kendileri ve ülkelerinin gelenekleri üzerine yaptığımız keyifli sohbetler üzerine kitaplarla bu zamana kadar karşılaşmadığım öğrenemediğim birçok şey öğrendim.

İngiliz bir ailenin yaşayarak yaşam tarzlarını yakından tanıyor akşam yemeklerinden sonra yaptığımız daha doğrusu çok yeni olduğum için yapmaya çalıştığımız derin muhabbetlerin içinden çıkamadığımız zaman baya gülüp eğleniyoruz. Her şey bir düzen içinde, büyüleyici bir yeşillik ve tertemiz havası var, sokaklar, caddeler pırıl pırıl.

Hayatım boyunca unutamayacağım kadar anı biriktirip gelmek istiyorum ve şakır şakır İngilizce konuşarak ????  Beni cesaretlendiren, hem işini çok iyi yapan hem de bunun yanında tüm samimiyetiyle bana yol gösteren  Alternatif Yurtdışı Eğitim danışmanlarına teşekkür ediyorum.

Hilal Sevinç Uçar