Hem İngilizcenizi Geliştirin Hem Eğlenin

Kanada dil okulları, dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için son derece cazip avantajlar sunar. Büyük oranda İngilizce eğitiminin verildiği bu okullarda birçok farklı hedef doğrultusunda dil becerilerinin geliştirilmesi olanaklıdır. İş İngilizcesinden sınavlara yönelik İngilizce hazırlık programlarına kadar Kanada’daki dil okullarıyla birçok farklı fırsattan faydalanabilirsiniz. Özellikle son dönemde yurtdışında yabancı dil eğitimi kapsamında en çok ilgi gören ülkelerden olan Kanada, konaklama ve barınma imkanlarıyla da ön plana çıkar. Ülkeye yurtdışından ziyarette bulunan öğrenciler için gelişmiş barınma ve konaklama seçenekleri mevcuttur. Ayrıca dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri olan Kanada, kültürel birikimi ve toplumsal dokusuyla da avantaj vadeder.

Kanada Dil Okullarıyla İngilizce Becerinizi Arttırın

Kanada dil okulları, çoğunlukla İngilizce dil becerilerinin geliştirmek isteyen öğrencilere odaklanır. Çoğunlukla “Yoğun İngilizce” ve “Genel İngilizce” programları tercih ediliyor olsa da Kanada’daki dil okullarında Fransızca eğitim de bulunuyor. Bu durumun en temel sebebi ise Kanada’nın iki farklı resmi dile sahip olmasıdır. İngilizcenin yanı sıra Kanada’da bir diğer resmi dil ise Fransızcadır.

Ülkenin büyük bir bölümünde İngilizce, belli bölgelerinde ise yoğun olarak Fransızca konuşulur. Ülkede resmi olarak Fransızca konuşulan tek eyalet Quabec’tir. Bununla birlikte; Nunavut, Yukon ve Northwest Territories gibi eyaletlerde de Fransızca yaygın olarak konuşulan dil konumundadır. Bu eyaletlerde eğitim veren Kanada dil okulları, İngilizce eğitimin yanı sıra Fransızca eğitim de verir. Öte yandan ülkenin yoğun olarak Fransızca konuşulan eyaletlerinde Fransızca eğitim almak, pratik yaparak dil becerilerinizi geliştirmeniz açısından önemli bir avantaj sağlar. Bölgede bulunan halk, çok büyük oranda Fransızca konuşur. Ayrıca bu eyaletlerde İngilizce de yaygın olarak kullanılan dildir. Dolayısıyla aynı anda Fransızca ve İngilizce dil becerilerinizi geliştirmeniz açısından Kanada oldukça cazip bir alternatiftir. Kanada’da Dil Eğitimi Almanın Avantajlarından Yararlanın Kanada’da dil eğitimi almanın avantajları, oldukça geniş yelpazeli dil okulu seçeneklerinin bulunuyor olmasıdır. Ayrıca ülke, global ölçekte gelişmiş devletler arasındadır. Dolayısıyla yaşam standartları açısından da Kanada’da dil eğitimi almak öğrencilere önemli avantajlar sunar. Bunun yanı sıra Kanada dil okulları, dünyada İngilizce dil eğitiminin en nitelikli ve verimli olarak verildiği eğitimi kurumları arasındadır.

Ulaşım olanakları bakımından da oldukça gelişmiş olan Kanada’da öğrencilerin hemen her noktaya kolaylıkla ulaşım sağlaması mümkündür. Kanada’da dil eğitimi almanın avantajları genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

  • Ülke, global ölçekte dil eğitimi açısından yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu durum ise genel anlamıyla kültürel gelişmişliğin yüksek düzeyde olmasını sağlar.
  • Kanada kariyer fırsatları açısından cazip bir devlettir. Kanada’da dil eğitimi almanız durumunda kariyer olanaklarından faydalanarak ülkede çalışma fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.
  • Maliyet açısından Kanada, birçok Avrupa ülkesine göre çok daha ekonomiktir.
  • Konaklama seçenekleri oldukça gelişmiş olan ülke barınma olanakları açısından da farklı alternatifler sunar.
  • Kanada’ya Türkiye’den havayolu ulaşım imkanları oldukça gelişmiştir.

Tüm bu avantajlarının yanı sıra Kanada’da dil eğitimi almak, alternatif İngilizce eğitim fırsatlarından faydalanma imkanı da sunar. Farklı eğitim programlarının uygulandığı Kanada’da doğrudan hedeflerinize odaklanabilirsiniz.

İstediğiniz Şehirde Eğitim Alın

Kanada’da dil eğitimi çoğunlukla; Vancouver, Toronto, Montreal, Ottowa, Halifax gibi kentlerde verilir. Bu kentler aynı zamanda öğrenci nüfusunun en yoğunolduğu lokasyonlardadır. Dünyanın farklı noktalarından dil eğitimi kapsamında öğrenciler ağırlayan Kanada, kültürel çeşitlilik açısından son derece kozmopolit bir ortam vadeder. Dolayısıyla Kanada dil okulları ile yabancı dil eğitimi almanız durumunda kozmopolit bir ortamda farklı kültürleri keşfetmeniz de mümkündür.

Üstelik Kanada, dünya genelinde Fransa’dan sonra Fransızca eğitimin en nitelikli ve kaliteli verildiği noktalardan biridir. Bu doğrultuda İngilizce eğitimin yanı sıra Fransızca dil becerilerinizi geliştirmek adına da yine Kanada’yı tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte Kanada’da yoğun olarak dil eğitimi verilen şehirlerde iklim koşulları da ülkenin diğer bölgelerine oranla çok daha uygundur. Büyük oranda ılıman iklimin hissedildiği bu kentlerde kış ayları zorlayıcı iklim koşullarına ev sahipliği yapabilir.

Yenilikçi Konaklama İmkanlarından Yararlanın

Kanada’da dil okulu ve konaklama imkanları, oldukça gelişmiştir. Dil okulu seçenekleri açısından farklı alternatifleri bünyesinde barındıran Kanada, yurtdışında ülkeye dil eğitimi almak amacıyla gelen öğrencilere konaklama olanakları bakımından da farklı seçenekler sunar. Özellikle Kanada’nın öğrenci yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde barınma alternatifleri mevcuttur. Yurt seçeneklerinin yanı sıra Kanada’da öğrencilerin barınabileceği paylaşımlı konaklama seçenekleri de bulunur.

Ayrıca Kanada konaklama fiyatları açısından da dünyanın en cazip noktalarından biridir. Ülkede gelişmiş barınma imkanları, farklı konaklama seçeneklerini değerlendirebilme fırsatı sunar. Dolayısıyla Kanada’da dil eğitimi alırken kendiniz ve bütçeniz için en uygun barınma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Kanada Dil Okuluna Gidenler Çalışabilir mi?

Kanada dil okuluna gidenler, ülkenin sunduğu imkanlar doğrultusunda bazı çalışma haklarına sahiptir. Kanada dil okulları ile yabancı dil eğitimi almanız durumunda haftada 20 saatlik çalışma imkanlarından faydalanabilirsiniz. Dolayısıyla aynı anda; master, doktora, lisans, sertifika ya da diploma eğitimi programlarına dahil olurken haftada 20 saat çalışabilirsiniz. Ayrıca istihdam olanakları açısından da Kanada, son derece gelişmiştir. Dolayısıyla uzman ya da bilgi sahibi olduğunuz alanlarda iş fırsatlarını değerlendirmeniz mümkündür.

Kanada’da Dil Eğitimi Nasıldır?

Kanada’da dil eğitimi, farklı içeriğe sahip olan programlarla düzenlenmiştir. Bununla birlikte çoğunlukla dil becerilerinin geliştirilmesi haftalık 25-30 saat aralığında verilen eğitim programlarıyla sağlanır. Bu programlar, dil becerilerinin komplike bir şekilde geliştirilmesine odaklanır. Dolayısıyla Kanada’da dil eğitimi alan öğrenciler; konuşma, dinleme ve yazma becerilerini rahatlıkla geliştirebilir. Öte yandan uluslararası alanda geçerli bazı İngilizce becerilerinin test edildiği sınavlara yönelik dil eğitimleri de yine Kanada dil okulları tarafından verilir. IELTS ve TOEFL gibi global alanda geçerli İngilizce becerilerinin tespit edildiği sınavlara Kanada’daki dil okullarıyla hazırlanabilirsiniz.