ALPADIA YAZ OKULLARI

ALPADIA YAZ OKULLARI

Kaplan International Languages dil okulunun Avrupa’daki yaz kamp programlarını sunan Alpadia Yaz Okulları Fransa, İsviçre, Almanya ve İngiltere’de İngilizce, Fransızca ve Almanca dil kampları sunmaktadır. Genç öğrenciler için özel olarak tasarlanmış müfredata sahiptir. 8-17 yaş arası öğrencilere yönelik Fransızca Yaz Okulları kaliteli eğitimin yanı sıra macera ve keşifle dolu eğlenceli gezi ve aktiviteler ile öğleden sonraları Fransızcanızı pratiğe dökeceksiniz. Öğrenciler, hızlı ilerleme sağlamak için  yoğun ders programını seçebilirler. Ayrıca Fransa ve İsviçre’deki programların bazılarında İngilizce dil eğitimi seçeneği de bulunmaktadır.

Alpadia –  Kaplan International Languages 28 yıllık deneyim ile gençlere yönelik sürükleyici dil kampları sunmaktadır. Alpadia’da genç öğrenciler sadece sınıfta değil, aynı zamanda eğlenceli ve macera dolu etkinliklerle dil öğreniyorlar. Öğrencilerin güvenliği en önemli önceliktir. Bu nedenle kamplarda ve öğrenci konaklama yerlerinde sıkı güvenlik politikaları bulunmaktadır. 7/24 personel bulundurarak ve ayrıca 24 saat acil yardım hattı ile hizmet verilir. Avrupa genelinde 15 dil yaz kampı ile heyecan verici keşiflere imkan veren okul zengin aktivite ve gezi programlarına sahiptir. 1996’dan bu yana Avrupa’da faaliyet gösteren, 40.000’den fazla öğrenciyi ağırlamış, dil eğitimi konusunda 100 yılı aşkın deneyime sahip olan Alpadia’da sınıflar maksimum 15 öğrenci ile sınırlıdır.

Alpadia Paris Yaz Okulu

PROGRAM İSMİ ALPADIA PARIS PASSY LANGUAGE CAMP
Bulunduğu Şehir Paris
Yaş Grubu 13-17 yaş
Merkez Hakkında Alpadia Paris-Passy yaz kampı yeşillikler içindeki bir kampüste konumlanmış olup Paris'in merkezine 45 dakika uzaklıkta yer alır. Passy Paris'in en büyük bölgelerinden biridir ve büyüleyici 19. yüzyıl Haussmann tarzı binaları geniş ve yeşil caddeleri ilginç müzeleri ve gizli butikleriyle ünlüdür. Okulda ferah sınıflar tek kişilik yatak odaları birçok ortak kullanım alanı spor sahası ve açık alan bulunmaktadır. Öğleden sonraları genellikle Paris'in merkezinde geçireceksiniz burada Eiffel Kulesi Triumf Takı Notre-Dame Katedrali Versay Sarayı gibi şehrin ünlü simgelerini ziyaret edeceksiniz. Dil öğrenmeyi ve takım çalışması becerilerini teşvik eden birçok diğer spor yaratıcı ve kültürel etkinliğe katılacaksınız.
Konaklama Türü Kampüs içi yutta tek kişilik ortak banyolu odalarda tam pansiyon konaklama. Yemekler okulun yemekhanesinde servis edilir.
Başlangıç Tarihleri 2024 Olimpiyat Oyunları nedeniyle bu program 2025 yılında devam edecektir.
Haftalık Ders Saati Haftada 20 veya 25 ders Fransızca veya İngilizce
Aktiviteler Derslerinizden ve sosyal aktivitelerden arda kalan zamanlarda program dahilinde haftaiçi yarım gün Cumartesi günleri ise tam gün çevre bölgelere geziler yapılmaktadır. Gezilerde çoğunlukla Paris şehir merkezine ziyaretler gerçekleştirilir. Eiffel Kulesi / Triumf Takı / Notre-Dame Katedrali / Versay Sarayı / Orsay Müzesi / Paris'in merkezinde bulunan tarihi bir bahçe olan Jardin des Tuileries / Paris'in sanat ve kültür açısından zengin bölgelerinden bir olan Montmartre / Sacré-Cœur Bazilikası / Çağdaş sanatın merkezi olan Centre Pompidou gibi çeşitli geziler ile eğleneceksiniz. Akşamları yurtta film gecesi / kareoke / yarışmalar / barbekü / parti gecesi gibi öğrencilerin ilgisini çekecek aktiviteler ile eğlenin. Ayrıca Alpadia öğrencilerine ek ücretli Premium Plus gezileri ile ilgi alanlaına göre gezilere katılmalarını sağlar. Disneyland / Stadyum / Müze gezilerinden diledğinizi programınıza ekleyebilirsiniz.
Fiyat (20 ders)
Fiyat (25 ders)

Alpadia Biarritz Yaz Okulu

PROGRAM İSMİ ALPADIA BIARRITZ LANGUAGE CAMP
Bulunduğu Şehir Biarritz
Yaş Grubu 13-17 yaş
Merkez Hakkında St. Pée-sur-Nivelle'deki sevimli bir Bask kasabasında yer alan kamp merkezi Biarritz'e 13 km güneydoğuda Pyrenees Dağları'nın eteklerinde konumlanmış olup hem plaja hem de dağlara yakındır. Bask bölgesi zengin kültürel bir geçmişe sahiptir ve sörf noktaları ve Michelin yıldızlı restoranlarıyla uluslararası olarak tanınır. Bölge sörf merkezleriyle ünlüdür. Atlantik Okyanusu'nda sörf yapmayı deneyin ve diğer plaj aktivitelerinin keyfini çıkarın.Ayrıca yakındaki dağlar yürüyüş dağ bisikleti ve diğer macera dolu etkinlikler için fırsatlar sunar.Biarritz canlı atmosferi güzel plajları ve hareketli gece hayatıyla yaz deneyiminize başka bir boyut katmaktadır. Biarritz ve Bayonne'da alışveriş yapın. Biarritz lüks mağazaları butikleri ve canlı atmosferiyle bir alışveriş cenneti olarak bilinirken Bayonne tarihi ve kültürel zenginlikleriyle sizi büyüleyecektir. Kampta yatılı bir okulun kampüsü kullanılmaktadır.
Konaklama Türü Kampüs içi yurtta üç kişilik ortak banyolu odalarda tam pansiyon konaklama. Yemekler okulun yemekhanesinde servis edilir.
Başlangıç Tarihleri 23 Haziran- 10 Ağustos 2024 arası her hafta
Haftalık Ders Saati Haftada 20 veya 25 ders Fransızca
Aktiviteler Derslerinizden ve sosyal aktivitelerden arda kalan zamanlarda program dahilinde haftaiçi yarım gün Cumartesi günleri ise tam gün çevre bölgelere geziler yapılmaktadır. Gezilerde çoğunlukla Biarritz şehir merkezine ziyaretler gerçekleştirilir. Biarritz'in yaklaşık 15 km güneyinde yer alan güzel bir sahil kasabası olan St. Jean-de-Luz gezisi / Oihana Macera Parkı / Rhune Panoramik Treni ile Rhune Dağı'na tren yolculuğu gibi çeşitli geziler ile eğleneceksiniz. Akşamları yurtta film gecesi / kareoke / yarışmalar / barbekü / parti gecesi gibi öğrencilerin ilgisini çekecek aktiviteler ile eğlenin. Ayrıca Alpadia öğrencilerine ek ücret ile Premium Plus program seçeneğinde Aşçılık / Su Sporları / Binicilik dersleri de sunmaktadır.
Fiyat (20 ders) 2 Hafta 2200 € / 3 Hafta 3195 € / 4 Hafta 4190 € / ek her hafta 995 €
Fiyat (25 ders) 2 Hafta 2330 € / 3 Hafta 3390 € / 4 Hafta 4450 € / ek her hafta 1060 €

Alpadia Leysin İşviçre Yaz Okulu

PROGRAM İSMİ ALPADIA LEYSIN LANGUAGE CAMP
Bulunduğu Şehir Leysin İsviçre
Yaş Grubu 8-17 Yaş
Merkez Hakkında Etkileyici spor ve eğlence olanaklarıyla Leysin prestijli İsviçre "Aile Destinasyonu" unvanını taşıyan 1.263 metre yükseklikte popüler bir turistik dağ tatili beldesidir. Bu unvan çocuklar ve gençler için yüksek kaliteli ve güvenli etkinlikler sunulduğunu garanti etmektedir. Alpadia Leysin Yaz Okulu harika bir dağ konumuna sahiptir ve kamp Le Central-Résidence adlı 3 yıldızlı bir otelde gerçekleştirilir. Tüm sınıflar konaklama ve restoran bu oteldedir. Tren istasyonuna yakın konumdadır. Tesiste kapalı yüzme havuzu ve oyun alanları da bulunmaktadır. Lausaunne / Montreux Maison / Cailler çikolata fabrikası / Gruyères köyü gezileri oldukça popülerdir.
Konaklama Türü Le Central-Résidence Otelinde 4 kişilik özel banyolu odalarda tam pansiyon konaklama. Yemekler otelin restoranında servis edilir.
Başlangıç Tarihleri 31 Mart - 27 Ekim 2024 arası her hafta
Haftalık Ders Saati Haftada 20 veya 25 ders Fransızca veya İngilizce
Aktiviteler Derslerinizden ve sosyal aktivitelerden arda kalan zamanlarda program dahilinde haftaiçi yarım gün Cumartesi günleri ise tam gün çevre bölgelere geziler yapılmaktadır. Lozan / Montrö / kireç taşı oluşumları ve etkileyici yeraltı galerileriyle Vallorbe Mağaraları / göl kıyısında tarihi binaları dar sokakları ve güzel manzaralarıyla ünlü Vevey ziyareti / labirentler engeller ve zorlu aktivitelerle dolu Labirent Macera Parkı / Bex Tuz Madenleri / Cenevre Gölü'nün kıyısında yer alan Chillon Şatosu gibi çeşitli geziler ile eğleneceksiniz. Akşamları otelde film gecesi / kareoke / yarışmalar / barbekü / parti gecesi gibi öğrencilerin ilgisini çekecek aktiviteler ile eğlenin. Ayrıca Alpadia öğrencilerine ek ücret ile Premium Plus program seçeneğinde Aşçılık / Tenis / Binicilik dersleri de sunmaktadır.
Fiyat (20 ders) 2 Hafta 3415 CHF / 3 Hafta 4860 CHF / 4 Hafta 6300 CHF / ek her hafta 1445 CHF
Fiyat (25 ders) 2 Hafta 3615 CHF / 3 Hafta 5160 CHF / 4 Hafta 6705 CHF / ek her hafta 1545 CHF

Alpadia Montrö İşviçre Yaz Okulu

PROGRAM İSMİ ALPADIA MONTREUX LANGUAGE CAMP
Bulunduğu Şehir Montreux-Riviera
Yaş Grubu 13-17 Yaş
Merkez Hakkında Alpadia Montreux-Riviera yaz kampı muhteşem konuma sahiptir ve Cenevre Gölü çevresindeki bölge spor ve kültürel etkinlikler konusunda olağanüstü bir çeşitlilik sunmaktadır. Hafta içi öğleden sonraları spor yaratıcı ve kültürel etkinliklere ayrılmıştır böylece bu güzel bölgeyi keşfetme eğlenme ve Fransızca dil becerilerinizi kullanma fırsatı elde edersiniz.Program Cenevre Gölü üzerinde bulunan turistik tesislerden birinde gerçekleştirilmektedir. Konaklamalar aile yanındadır.
Konaklama Türü Aile yanı tek/çift kişilik ortak banyolu odalarda tam pansiyon konaklama.
Başlangıç Tarihleri 30 Haziran - 03 Ağustos 2024 arası her hafta
Haftalık Ders Saati Haftada 20 veya 25 ders Fransızca
Aktiviteler Derslerinizden ve sosyal aktivitelerden arda kalan zamanlarda program dahilinde haftaiçi yarım gün Cumartesi günleri ise tam gün çevre bölgelere geziler yapılmaktadır. Lozan / Alimentarium Food Museum / Maison Callier chocolate factory / Gruyères Village / Eğlence Parkı / göl kıyısında tarihi binaları dar sokakları ve güzel manzaralarıyla ünlü Vevey ziyareti / labirentler engeller ve zorlu aktivitelerle dolu Labirent Macera Parkı / Cenevre Gölü'nün kıyısında yer alan Chillon Şatosu gibi çeşitli geziler ile eğleneceksiniz. Ayrıca Alpadia öğrencilerine ek ücret ile Premium Plus program seçeneğinde Su sporları dersleri de sunmaktadır.
Fiyat (20 ders) 2 Hafta 3345 CHF / 3 Hafta 4755 CHF / 4 Hafta 6165 CHF / ek her hafta 1410 CHF
Fiyat (25 ders) 2 Hafta 3545 CHF / 3 Hafta 5055 CHF / 4 Hafta 6565 CHF / ek her hafta 1510 CHF