Koronavirüs bunu da yaptırdı: Belli ülkelerde geçerli olmak üzere evde TOEFL ve GRE testi başlıyor!

Yurtdışında eğitime hazırlanan öğrencilerin kafalarındaki en büyük soru işaretlerinden birisi İngilizce sınavlarına nasıl girecekleriydi. Bu konuda ilk inisiyatif TOEFL ve GRE sınavlarının organizatör kurumu olan ETS’ten geldi. Eğitimsel Test Servisi  (ETS) bugün bir açıklama yaparak belli ülkelerde TOEFL ve GRE sınavlarının evde alınabileceğini duyurdu. Evde uygulanacak testler canlı insanın gözetmenlik yapacağı bir bilgisayarda uygulanacak şekilde tasarlandı.

ETS’den yapılan açıklamada, “Bu ev içi çözüm: içerik, biçim, ekran deneyimi, puanlama ve fiyatlandırma bakımından aynıdır.” Denildi.

Öğrenciler 26 Mart Perşembe gününden itibaren TOEFL iBT® Special Home Edition sınavına girebilirken evde GRE Sınavı da 27 Mart Cuma günü başlayacak.

Bu hizmet 23 Mart Pazartesi günü aşağıdaki ülkelerde ve idari bölgelerle sınırlı olarak başlıyor:

Amerika Birleşik Devletleri

Kanada

Kolombiya

Fransa

Almanya

İtalya

İspanya

Hong Kong (Çin)

Makao (Çin)

 

ETS tarafından yapılan açıklamada, önümüzdeki haftalarda bu ev içi çözümleri ek ülkelerde de sunmaya çalışılacağı ifade edildi.

Şimdi merakla beklenen diğer uluslararası test kurumlarının nasıl bir tavır alacağı?

Detaylı bilgi için bkz: https://news.ets.org/press-releases/ets-introduces-at-home-solution-for-toefl-ibt-test-and-gre-general-test-amid-coronavirus-pandemic/