Çocuğunuzun Kişisel Gelişimi İçin Ona Sorumluluk Verin

ÇOCUĞUNUZUN KİŞİSEL GELİŞİMİ İÇİN ONA SORUMLULUK VERİN; YURTDIŞINDA YAZ OKULUNA YOLLAYIN….

Çocuğunuz 11-17 yaş arasında ve onu her açıdan hayata hazırlamak sizin göreviniz!.. Çocuğunuzun kendine güvenen, ufku açık, yabancı bir dile hakim olması, dünyayı bir bütün olarak görebilen, yaşadığı evrene, cevresine, ailesine, arkadaşlarına, başka kültürlere saygılı bir BİREY olması önemlidir. Bu konularda siz elinizden galeni yapiyorsunuz, ancak cocuğunuzn bu yaşlarda bir çok şeyi de kendisinin deneyimlemesi gerekiyor. Doğruyu ve yanlışı ona siz öğrettiniz, onun bunu deneyimlemesi gerek. Güzeli çirkini siz gösterdiniz, onun bunu görmesi gerek. Başari ile başarısızlığın farkını siz anlattınız, onun bu farkın farkında olması gerek. Ona sevgiyi, özlemi, hasreti, şefkati, yuvanın sıcaklığını, anne-babanın değerini, dostluğu, erdemi öğrettiniz o da bunlari uluslararası bir platformda paylaşmayı öğrenecek.
Bu yaş gurubunun hayyalerine, yeni hayaller, ufuklarına yeni ufuklar, bilgilerine yeni bilgiler, arkadaşlarına yeni arkadaşlar ekleyecek, zorlukları görecek, kendi ayakları üstünde duracak, programdan döndüğünde tatlsı ile acısıyla heybesine dolduracağı bir çok tecrübenin hayatına daha anlamlı yön vereceği, Yurtdışında YAZ Okulu programlarını özenle seçin. En değerli varlığınız bu özeni, bu ilgiyi hakediyor.

Çocuğunuzu en iyi siz tanırsınız; ona en uygun kursu onunla birlikte hep beraber seçelim. İngiltere yaz okulu,  Amreika yaz okulu, Kanada Yaz okulu, İtalya, Fransa, Malta, Yeni Zellanda, ve daha bir çoğu. Dünyanın en iyi  üniversitelerinin bünyesinde (Harvard , Yale, University of Pennslyvania, UCLA, Cmbridge Universitesi, Londra Universitesi…..), Ata binmeyi mi Seviyor, fotbola meraklı ve Manchester Fotbol okulunda ders almayı mi hayel ediyor, tenis, Tiyatro, müzik, resim, sinema edebiyat hobileri arasın da mi?, Harry Potter’inn çekim sütüdyolarını görmek onu mutlu mu edecek,  Alternatif’in deneyimli ve uzman yurtdışı eğitim danışmanları ile yüz yüze görüşün. Çocuğunuzn hek ettiği yurtdışı yaz okulu programını birlikte yapalım.

Türkiye’deki yatılı veya sadece gündüz devam eden yaz okulu ve kamplarına alternatif oluşturabilecek pek çok yaz okulu ve kampına yurtdışında katılmak mümkündür. Bu programlar çocuklara ve gençlere yabancı dil eğitim ve pratiği yanında grup içinde aktifleşme, yeni arkadaşlar edinme ve tek başına kalabilme tecrübesi sunarlar.
Yurtdışındaki yaz okullarının en büyük avantajı okulun bulunduğu ülkede konuşulan dile uyum sağlama konusunda çocuklara ve gençlere yardımcı olmasıdır. Yaz okullarında 7-17 yaş arasındaki öğrenciler sabah saatlerinde yabancı dil derslerine katılırlar. Öğleden sonraları ise birbirleriyle kaynaşıp aktif rol alabilecekleri çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenir. Bu aktiviteler okuldan okula değişmekle beraber bulunulan bölgenin tarihi, el sanatları, müzik, okuma, drama, sinema ve pek çok spor etkinliğinden oluşmaktadır. Gidilen bölgeye uygun olacak şekilde yüzme, kürek, futbol, basketbol, tenis, binicilik gibi pek çok spor dalı arasından tercih yapılabilir. Hafta sonlarında ise yakın şehirlere, eğlence parklarına, tarihi bölgelere geziler düzenlenir; barbekü partileri, piknikler yapılır.

Yurtdışında yaz okullarına giden öğrenciler yaş gruplarına göre yurtlarda veya gittikleri ülkenin dilini konuşan bir ailenin yanında kalırlar. Öğrenciler hangi konaklama türünde olursa olsun okul görevlileri tarafından sağlık, güvenlik ve endişe edilebilecek tüm diğer açılardan gözetim altında tutulurlar.

Yaz okullarına Türkiye’den gruplar halinde gitmek mümkündür. Ancak verimli olanı öğrencilerin programa bireysel olarak katılmasıdır. Grup halinde gidildiğinde öğrenciler kendi dillerini konuşmaya devam edecek ve yeni arkadaşlar edinmeye çalışmayacaklardır. Tek başına giden öğrenciler ise değişik ülkelerden kendi yaşıtları olan pek çok yeni arkadaş edinir ve yabancı dil pratiği yaparlar.