Çağrı Kılıçkaya

Çok köklü bir geçmişe sahip olan üniversitem hakkında kısa bir yazı yazıp, sizlere bu güzel okulu ana hatlarıyla anlatmak istiyorum. Öncelikle Huddersfield Üniversitesi kesinlikle mezunu olmaktan gurur duyacağınız, çok kaliteli bir okuldur. Kuruluşu 1800’lü yıllara dayanmaktadır.

Hocaların hepsi kendi akademik alanlarında ülkede söz sahibi insanlardır. Buna rağmen hiçbir yardımdan kesinlikle kaçınmazlar ve size her zaman bir e-mail kadar uzaktadırlar. Akademik açıdan bakıldığında kesinlikle tatmin olacağınızı size bir bu köklü okulun mezunu olarak garanti edebilirim. Zira aşağıda bahsedeceğim sosyal olanakların yanı sıra, okulumun ne kadar renkli bir okul olduğunu rektörümüze bakıp anlayabilirsiniz. Kendisini Star Trek filminden hatırlayabileceğiniz Patrick Stewart, Huddersfield Üniversite’sinin rektörüdür:)

Üniversitenin basketbol takımında oynadığımdan hemen hemen bütün üniversitelerin kampüslerini görme şansına eriştim. Ancak Huddersfield Üniversitesi’nin kampüsü gerçekten az rastlanacak türde bir kampüstür. Kasaba diğer İngiliz kasabalarına göre oldukça ucuzdur ki bu öğrenci yaşamını oldukça kolaylaştırır. Huddersfield kasabasının tam ortasında yer almasının yanı sıra, kendine ait çok geniş sportif alanlarında sporunuzu yapabilir, akşamları 4 sene önce açılmış olan öğrenci merkezinde arkadaşlarınızla buluşup stres atabilirsiniz. Okulun 100’den fazla kültürel birliğinden birine üye olup, çeşitli münazaralarda kendinizi ifade etme şansına erişebilirsiniz.

Sonuç olarak hazırlık sınıfımı başka bir İngiliz üniversitesinde tamamlamış biri olarak ve bir çok üniversiteyi gezmiş biri olarak, Huddersfield Üniversitesi ve şehri bir öğrenciye istediğinden ve umduğundan çok daha fazlasını mutlaka verecektir.

Çağrı Kılıçkaya