WESTERN SYDNEY UNIVERSITY

Genel Bilgiler

Western Sydney University, Avustralya’nın New South Wales eyaletindeki en büyük üniversitelerden biridir. Üniversite, yaklaşık 50.000 öğrenciye sahiptir ve çok çeşitli lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. WSU, araştırma konusunda da oldukça güçlüdür ve dünya çapında tanınan araştırma merkezleriyle çalışmaktadır. Bu merkezler arasında Hawkesbury Enstitüsü, Nanoteknoloji Araştırma Merkezi ve Dünya Sağlık Örgütü yer almaktadır.

Dünyanın en seçkin üniversiteleri arasında yer alan Western Sydney University Avustralya’nın en iyi araştırma üniversitelerinden biridir. Giriş şartları zorlu olsa da uluslararası öğrencilerin yüksek sıralamalarda yer alan üniversitelere geçiş programları sunan Navitas bünyesindeki geçiş, pre university pathways programları sayesinde öğrenciler Western Sydney University’nin programlarına başvuru yapabilmektedirler. Bu programlar sayesinde Western Sydney Üniversitesinin en iyi bölümleri olan Business, Accounting, Engineering, Information Systems, Health Science vb.. programlarına geçiş yapılabilmektedir. 

Üniversite, yerel topluluğa da büyük bir katkıda bulunmaktadır. Öğrencilerin sosyal sorumluluk projelerine katılmak ve toplum hizmeti faaliyetlerinde bulunmaları için birçok fırsat sunulmaktadır.

Western Sydney University, öğrencilere kampüs içi yurtta konaklama imkanı sağlamaktadır. Kampüslerdeki konaklama seçenekleri, öğrencilere uygun fiyatlı ve kolay erişilebilir bir konaklama imkanı sunmaktadır. Ayrıca kampüs yakınındaki özel yurtlarda veya öğrenci evlerinde konaklama seçenekleri de bulunmaktadır. Kampüslerdeki konaklama seçenekleri, tek veya çift kişilik odalardan oluşmaktadır ve ortak banyo ve mutfak gibi olanaklar sunmaktadır. Öğrenciler ayrıca yemek hizmetlerinden de yararlanabilirler. Kampüs içi konaklama öğrencilerin derslerine kolay erişim sağlamalarını ve kampüs yaşamını tam olarak deneyimlemelerini sağlar.

SIRALAMADAKİ YERİ

Times Higher Education Global Ranking 2023: 201-250
QS World 2023:501-510

QS World University Rankings 2022’de, WSU’nun bazı bölümlerdeki sıralaması şu şekildedir:
Sanat ve Beşeri Bilimler: 355.
Mühendislik ve Teknoloji: 601-650 arası
Tıp: 451-500 arası
Sosyal Bilimler ve Yönetim: 501-550 arası
Doğa Bilimleri: 551-600 arası

ÜNLÜ MEZUNLAR

Yvonne Jaqueline Strahovski – ünlü Avustralyalı oyuncu
Joel Edgerton – Avustralyalı, Star Wars filmindeki rölü ile ünlü oyuncu ve film yapımcısı

Fotoğraf Galerisi

pROGRAM ÜCRETLERİ

Lisans Programları (2023/2024)
Bachelor of Accounting: 28.960 AUD
Bachelor of Business: 28.080 AUD
Bachelor of Communication: 28.080 AUD
Bachelor of Engineering: 33.040 AUD
Bachelor of Information Systems (Big Data): 30.880 AUD

 

 

İçerik Başlıkları