PICE PERTH DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Perth Intenational College of English yani P.I.C.E. şehrin merkezinde, otobüs istasyonuna sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunan tek merkezli lokal bir İngilizce dil okuludur. Butik ve her öğrenciye özel ilgi gösteren okulda İki kattan oluşan okulda 20 sınıf bulunur. Ortalama 12 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir.Tüm öğretmenler, en profesyonel öğretim standardını garanti eden TESOL sertifikasına sahiptir. Hem Perth şehrinin öğrenci dostu, yaşam maliyeti düşük bir şehir olması hem PICE dil okulunun Türk öğrencilere sunmuş olduğu indirimli fiyatlar birleştiğinde Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen pek çok öğrencinin tercihi olmaktadır. Okulun öğleden sonra ders seçeneği Alternatif Yurtdışı Eğitim öğrencilerine uygulanan indirimler ile Avustralya’da dil eğitimi için en ekonomik seçeneklerden biri olmaktadır. 

PICE, dil eğitimleri sonrası Avustralya’da lisans, TAFE veya yüksek lisans eğitimine devam etmek isteyen öğrencilere bireysel akademik danışmanlık sağlar. 
Avustralya dil okullarına giden öğrencilerin haftada 20 saat part-time çalışma izni bulunur. Okuldaki İngilizce derslerinizden sonra yarı zamanlı bir işte cep harçlığınızı kazanabilirsiniz.

Genel İngilizce Programları 21 saat sınıf içi eğitim + 5 ders öğretmen denetiminde çalışma şeklinde hazırlanmıştır. Derslerinize gündüz veya akşam katılmayı tercih edebilirsiniz. Genel İngilizce programında şeçmeli ders olarak İş İngilizcesi, Akademik İngilizce veya ekstra listening & speaking dersleri bulunmaktadır. Gündüz dersler 09:0 – 15:30 saatleri arası, akşam ise 16:30-20:45 saatleri arasıdır. Okulda sunulan Akademik Amaçlar için İngilizce hazırlık kursunda Avustralya’da TAFE/üniversite programlarına geçiş yapmak isteyen öğrenciler için IELTS sınav hazırlık eğitimi verilmektedir. Programda yoğun çalışma, özel ödev programı ve haftalık sınav uygulaması yapılmaktadır.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

P.I.C.E. Öğrenci Hizmetleri ekibi öğrencilerine her Cuma öğleden sonra farklı bir aktivite var. Bu, plaj voleybolundan ata binmeye, Kings Park’ta bisiklete binmek veya bir müze ziyareti olabilir. Aktivite programı çeşitlidir ve her öğrenci bütçesine uygundur. Tüm etkinliklere bir öğretmen veya personel eşlik eder. Ayrıca hafta sonu gezileri de düzenlenmektedir. P.I.C.E. Batı Avustralya’da öğrenci gezileri konusunda uzmanlaşmış yerel bir tur şirketi ile birlikte çalışır. Popüler olanlar arasında Monkey Mia, South West Trip veya Pinnacles at Sunset sayılabilir. 

Konaklama

Aile Yanı

Perth, kullanımı kolay ve ucuz bir toplu taşıma sistemine sahiptir. P.I.C.E öğrenci kartı ile Perth’in ulaşım sistemi için indirimli öğrenci bileti alma hakkı verir. Aile yanında konaklama, Avustralya yaşam tarzını deneyimlemenin harika bir yoludur. Avustralyalı bir aileyle yaşamak, günlük yaşamda İngilizce pratik yapmanıza yardımcı olacaktır. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Hafta sonu tam pansiyondur. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir. Aileler okula yaklaşık 45 dakika uzaklıktadır.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Campus Perth Yurdu
Perth’de bulunan en yeni yurttur. Northbridge’in kalbinde yer alır ve PICE dil okuluna yürüyüş mesafesindedir. Odalar tek kişilik ve özel banyoludur. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI