NAVITAS ENGLISH SYDNEY DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Navitas Group özellike üniversite yerleştirme konusunda uzaman bir okuldur. Uluslararası öğrencilerin Avustralya, İngiltere, Kanada ve Amerika’da lisans ve master programlarına başlayabilmeleri için üniversite geçiş yani university pathway programlarını 30’dan fazla merkezde öğrencilerine sunar. İngilizce dil eğitimi programlarını ise sadece Avustralya’da Navitas English markası altında hazırlamıştır. Tabii doğaldır ki university pathway programı Avustralya’da da bulunmaktadır.  Öğrenciler Navitas English’deki programlarından sonra Avustralya’daki 70’den fazla üniversite ve TAFE okuluna IELTS sınavına girmesine gerek kalmadan geçiş yapabilir. 

Navitas English’in Sydney’deki okulu 16 hektardan fazla park alanıyla Sidney’in kalbinde büyük bir yeşil alan olan Hyde Park’ın karşısında konumlanmaktadır. Sidney’in büyük alışveriş merkezlerine, mağazalarına, kafelere yürüyerek beş dakikadan kısa zamanda ulaşmanız mümkündür. En son teknoloji ile donatılmış sınıflarla birlikte öğrenci mutfağı, ortak çalışma alanlarına ve öğrenci salonlarına da erişmeniz mümkündür. Sidney’de hava tüm yıl boyunca ılıman bir iklime sahiptir. Yazın çok sıcak değildir ve kışın ortasında bile çok soğuk bir hava yaşanmamaktadır. Şehrin güzel plajları ve yoğun bir kültürel hayatı bulunuyor. Okuldan liman sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Avustralya dil okullarına giden öğrencilerin haftada 20 saat part-time çalışma izni bulunur. Okuldaki İngilizce derslerinizden sonra yarı zamanlı bir işte biraz ekstra para kazanabilir sonrasında arkadaşlarınızla deniz kenarında güneşli havanın tadını çıkartabilirsiniz.  Opera binası, okula oldukça yakın bir mesafededir. Bu binada dünya standartlarında müzik ve tiyatro performansları sahnelendiği gibi daha düşük bütçeli kültürel ve komedi etkinlikleri de düzenlenmektedir. Bu da dil öğrenme açısından büyük bir katkı sağlamaktadır. 600 öğrenci kapasiteli okulda 16 sınıf bulunur. Sınıflar ortalama 15 kişiliktir.

Okulda sunulan tüm dil eğitimi programlarına ister gündüz ister akşam katılabilirsiniz. Genellikle dil okullarında sadece Genel İngilizce programlarında sunulan bu şeçenek Navitas English’de tüm programlar için geçerlidir. Gündüz dersler 08:10 –  14:00 saatleri arası, akşam ise 16:40-21:00 saatleri arasıdır. Haftada 20 saat İngilizce eğitimi içeren programlar Genel İngilizce, IELTS Hazırlık ve Akademik İngilizce programlarıdır. Navitas Sydney dil okulu aynı zamanda resmi IELTS Test merkezidir.  

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Sidney’in en iyi plajları şehir merkezine 10 km’den daha yakındır. Dünyaca ünlü Bondi Plajı otobüsle 20 dakika uzaklıktadır. Manly ve Palm Beach kaçırılmaması gereken plajlardandır. Clovelly, Coogee’yi ziyaret edin, Sidney Limanı içindeki güzel plajları, Neilsen Park, Parsley Bay’i keşfedin. Sahilde restoran, kafeler, barlar, alışveriş ve canlı gece hayatının yanı sıra sörf, yüzme, kano ve kürek sörfü gibi su sporu aktivitelerini de bulacaksınız.

Alışveriş yapmayı seviyorsanız, Sidney’de seçim yapmakta zorlanacaksınız. Şehir merkezindeki Queen Victoria Building, Pitt Street Mall, David Jones ve Westfield’ı ziyaret edin. Chatswood, Parramatta, Macquarie Centre, Bondi Junction, Broadway ve Brookvale ayrıca şehir merkezinin dışında büyük alışveriş bölgeleri sunmaktadır. Bondi Plajı, Paddington, Kirribilli, Glebe ve Manly’de de harika pazarlar bulacaksınız. Sydney, tüm yıl boyunca birinci sınıf performanslar, sergiler ve festivallerin yanı sıra galeriler ve müzeler ile çeşitli ve canlı bir kültürel takvime sahiptir. Ayrıca eğlence parklarına, hayvanat bahçelerine, parklara, tiyatrolara, spor stadyumlarına ve çeşitli ücretsiz festivallere ev sahipliği yapmaktadır. 

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında konaklama, Avustralya yaşam tarzını deneyimlemenin harika bir yoludur. Avustralyalı bir aileyle yaşamak, günlük yaşamda İngilizce pratik yapmanıza yardımcı olacaktır. Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir. Navitas Sydney’de aile yanı konaklamalarda kendi yemeğinizi kendinizin yapma imkanı da bulunur. Özel banyo isterseniz bu da ekstra bir ücret ile ayarlanabilmektedir. Aileler okula yaklaşık 60 dakika uzaklıktadır. 

Öğrenci Rezidansları

aha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Iglu Chatswood Yurdu

Son derece modern, yepyeni bir yurttur. Navitas Sydney dil okuluna 30-35 dakika uzaklıkta, şehir merkezinde ve Manly Beach’e yakın bir bölgede yer alır. Odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler. Yurda ait güzel bir bahçesi, sinema odası, çalışma alanı ve spor salonu bulunur.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI