INTERNATIONAL HOUSE SYDNEY DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

International House, dünyadaki en büyük ve en eski dil okullarından biridir. 1953 yılında kurulan 50’den fazla ülkede 140 dil okulundan oluşan küresel bir ağa sahiptir. Dünyada CELTA eğitimi almış olan kişilerin yaklaşık yarısı eğitimini IH okullarında almıştır.  IH okullarının tümünde 200.000’den fazla öğrenci bulunur ve 5.800’den fazla öğretmen çalışır. IH grubunun Avustralya’da Melbourne, Sydney, Adelaide,  Bondi, Darwin, Gold Coast ve Byron Bay’de olmak üzere 7 dil okulu bulunur. 

International House Sydney, şehrin merkezinde, Queen Victoria Building’e 5 dakika, Belediye Binası ve Wynyard Tren İstasyonuna 10 dakika, Opera Binasına ise 15 dakika yürüme mesafesindedir. 350 öğrenci kapasiteli okulda 17 sınıf bulunur. Sınıflar ortalama 13 kişiliktir. ,

Avustralya dil okullarına giden öğrencilerin haftada 20 saat yani part-time çalışma izni bulunur. Okuldaki İngilizce derslerinizden sonra yarı zamanlı bir işte çalışabilirsiniz. Okulda gerçekleştirilen Avustralya’da İş Bulma seminerlerine katılmanızı öneririz.

Genel İngilizce dil eğitimi programlarını haftada 23 saat ders içeren Intensive Program ve 20 saat ders içeren Semi Intensive Program olarak sunar. Intensive yani yoğun program sadece sabah programı olarak verilirken, Semi Intensive Programına dilerseniz akşam saatlerinde de katılabilirsiniz.  Sabah programı 8:30 –  15:00 saatleri arası, akşam programı ise 17:00-21:20 saatleri arasıdır.  IH Grubu öğretmenler için İngilizce eğitiminde uzman bir okuldur. IH Sydney okulunda da CELTA, DELTA ve TESOL programlarının her biri sunulmaktadır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Boomerang Boyama Kulübü’ne katılabilirsiniz. , Harbour Bridge ve Opera Binası yürüyüş turu, Futbol Kulübü, Origami Günü yakındaki barlarda gerçekleştirilen IH Partisi, Bondi Plajı’nda barbekü, Avustralya’da İş Bulma semineri, Darling Limanı’nda yürüyüş turu IH tarafından organize edilen aktivite ve gezilerden birkaçı. Opera binasında canlı performansları izleyin, şehir merkezinden kalkan express otobüs ile Bondi Beach’e gidin, Darling Harbour’daki muhteşem alışveriş merkezlerini keşfedin. 

Konaklama

Aile Yanı

Avustralyalı bir ev sahibi aile ile yaşayarak İngilizce pratiği yapın ve harika bir Melbourne deneyimi yaşayın. Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir ve genellikle IH Sydney dil okuluna 40-60 dakika uzaklıktadırlar.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI