INTERNATIONAL HOUSE MELBOURNE DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

International House, dünyadaki en büyük ve en eski dil okullarından biridir. 1953 yılında kurulan 50’den fazla ülkede 140 dil okulundan oluşan küresel bir ağa sahiptir. CELTA mezunlarının yaklaşık yarısı eğitimini IH okullarında almıştır.  IH okullarının tümünde 200.000’den fazla öğrenci bulunur ve 5.800’den fazla öğretmen çalışır. IH grubunun Avustralya’da Melbourne, Sydney, Adelaide,  Bondi, Darwin, Gold Coast ve Byron Bay’de olmak üzere 7 dil okulu bulunur. 

International House Melbourne, Melbourne’ün merkezinde, yenilenmiş bir binanın 6. katında yer almaktadır. Toplu taşıma durakları doğrudan binanın önünde bulunmaktadır. Okulun etrafını kafeler, restoranlar ve dükkanlar çevrelemektedir. 5 milyonu aşan nüfusu, mimarisi ve tarzıyla genellikle Avrupa ile kıyaslanan şehir, Avustralya’nın en büyük ikinci şehridir. Avustralya’nın kültür ve moda başkenti olarak kabul edilir ve kaliteli restoranlarıyla ünlüdür. 250 öğrenci kapasiteli okulda 10 sınıf bulunur. Sınıflar ortalama 13 kişiliktir. ,

Avustralya dil okullarına giden öğrencilerin haftada 20 saat yani part-time çalışma izni bulunur. Okuldaki İngilizce derslerinizden sonra yarı zamanlı bir işte çalışabilirsiniz. 

Genel İngilizce dil eğitimi programlarını haftada 23 saat ders içeren Intensive Program ve 20 saat ders içeren Semi Intensive Program olarak sunar. Intensive yani yoğun program sadece sabah programı olarak verilirken, Semi Intensive Programına dilerseniz akşam saatlerinde de katılabilirsiniz.  Sabah programı 8:30 –  15:00 saatleri arası, akşam programı ise 17:00-21:20 saatleri arasıdır.  IH Grubu öğretmenler için İngilizce eğitiminde uzman bir okuldur. IH Melbourne okulunda da CELTA, DELTA ve TESOL programlarının her biri sunulmaktadır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

1800’lu yıllardan kalma dükkanlara ev sahipliği yapan Queen Victoria Market, St Kilda plajı, Great Ocean Road bu hareketli şehirde ve yakınlarında keşfedebileceğiniz pek çok seyden birkaçıdır. Hafta sonları okul Phillip Island, Yarra Valley’de şarap tadımı, Bellarine Peninsula, Victorian Alp’de kayak gibi geziler düzenlemektedir. 

Konaklama

Aile Yanı

Avustralyalı bir ev sahibi aile ile yaşayarak İngilizce pratiği yapın ve harika bir Melbourne deneyimi yaşayın. Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir ve genellikle IH Melbourne dil okuluna 40-60 dakika uzaklıktadırlar.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. IH Melbourne dil okulu öğrencilerine 2Stay uygulaması üzerinden isteklerine uygun yurt ve öğrenci evi konaklaması ayarlamaktadır. İsteklerinize uygun konaklama seçenekleri okul tarafından size iletilecektir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI