ILSC MELBOURNE DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Avustralya, Kanada, Amerika ve Hindistan’da pek çok merkezi bulunan ILSC Education Group’un  Avustralya’da Sydney, Melbourne, Adelaide ve Brisbane’da merkezleri bulunur. ILSC Group, Berlitz ve ELS dil okulları ile birleşerek dil eğitiminde öncü zincir okullardan biri haline gelmiştir. Genel İngilizce, IELTS Hazırlık, İş İngilizcesi gibi programların yanı sıra aynı okul grubuna ait olan Greystone College ile Avustralya’da sertifika programları da sunarak geniş bir yelpazede eğitim verir. Öğrenciler dil eğitimlerinin hemen devamında dilerlerse kolayca bu sertifika programlarına geçiş yapabilirler. Tüm okullarının şehir merkezinde olması, ders programlarını sabah ve akşam seçenekleri ile esnek bir şekilde sunabilmesi, dil eğitiminiz sonunda Avustralya’da bulunan 50’den fazla üniversite ve TAFE okuluna IELTS sınavına girmenize gerek kalmadan geçiş yapabilmenize olanak sağlaması okulun avantajlarından sadece birkaçıdır.  Genel İngilizce programlarında çalışma programınız ve ders tercihleriniz tamamen size aittir. Communication, Creative & Cultural English, Academic & Test Preparation ve Business English gibi ders  seçenekleri arasından seçim yaparak İngilizce seviyenize göre dersleri istediğiniz gibi birleştirebilirsiniz. Ayrıca, her 4 haftada bir yeni modüller seçebilir ve farklı becerilere veya ilgi alanlarına odaklanabilirsiniz. Kendinize göre ayarladığınız bu ders sistemlerinde başarılı olmanız çok daha kolay ve verimli olacaktır. Derslerinize dilerseniz sabahtan, öğlen veya akşam katılabilirsiniz. 

ILSC’nin Melboune okulu şehrin tam merkezinde, geniş bir toplu taşıma ağının ortasında yer alır. Çevresi kafe, restoran, eğlence mekanları ile çevrilidir. Avustralya dil okullarına giden öğrencilerin haftada 20 saat yani part-time çalışma izni bulunur. Okuldaki İngilizce derslerinizden sonra yarı zamanlı bir işte çalışabilirsiniz. ILSC’nin öğrencilerine ücretsiz olarak sunduğu İş Kulübüne katılabilir, Avustralya’da iş bulma hakkında bilgi edinebilirsiniz. Merkezi konumu sayesinde toplu taşıma duraklarına yakındır. Bu sayede iş, okul ve konaklamanız arasında seyahat etmeniz kolaydır. Okuldaki İngilizce derslerinizden sonra yarı zamanlı bir işte biraz ekstra para kazanabilir sonrasında arkadaşlarınızla yıllarca üst üste dünyanın en yaşanılabilir şehri seçilen Melbourne’ü keşfedebilirsiniz. 665 öğrenci kapasiteli okulda sınıflar ortalama 14, maksimum 18 kişiliktir. 

İngilizce dil eğitimi programları haftada 24 ders olarak verilir. ILSC Melbourne dil okulunda sunulan programlara ister sabah ister öğlen ve hatta isterseniz akşam katılabilirsiniz. Genellikle dil okullarında sadece Genel İngilizce programlarında sunulan bu şeçenek ILSC’de tüm programlar için geçerlidir, yani IELTS Hazırlık, Akademik İngilizce, Üniversite Hazırlık programları dahil. Sabah programı 8:30 –  15:00 saatleri arası, öğlen programı 13:15 – 17:15, akşam programı ise 17:30-21:30 saatleri arasıdır.  

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Derslerinizden sonra okul tarafından düzenlenen eğlenceli aktiviteler ile yeni arkadaşlar edinme ve Avustralya yaşamını keşfetme şansına sahip olacaksınız. Okulun aktivite ekibi, Melbourne’deki zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilmenize yardımcı olmak için her hafta spor, gezi, kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlerler. Bunların bir çoğu ücretsiz veya ILSC Melbourne öğrencileri için indirimli fiyatlarla sunulmaktadır. 1800’lu yıllardan kalma dükkanlara ev sahipliği yapan Queen Victoria Market, St Kilda plajı, Great Ocean Road bu hareketli şehirde ve yakınlarında keşfedebileceğiniz pek çok seyden birkaçıdır. 

Konaklama

Aile Yanı

Avustralyalı bir ev sahibi aile ile yaşayarak İngilizce pratiği yapın ve harika bir Melbourne deneyimi yaşayın. Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Dilerseniz tam pansiyon seçeneği de mevcuttur. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir ve genellikle ILSC Melbourne dil okuluna 30-60 dakika uzaklıktadırlar.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

Iglu Melbourne City Yurdu
Modern, yepyeni bir yurt olan Iglu ILSC Melbourne dil okuluna 18 dakika  yürüme mesafesindedir. Odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

ilsc

İÇERİK BAŞLIKLARI