ILSC BRISBANE DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Avustralya, Kanada, Amerika ve Hindistan’da pek çok merkezi bulunan ILSC Education Group’un  Avustralya’da Sydney, Melbourne, Adelaide ve Brisbane’da merkezleri bulunur. ILSC Group, Berlitz ve ELS dil okulları ile birleşerek dil eğitiminde öncü zincir okullardan biri haline gelmiştir. Genel İngilizce, IELTS Hazırlık, İş İngilizcesi gibi programların yanı sıra aynı okul grubuna ait olan Greystone College ile Avustralya’da sertifika programları da sunarak geniş bir yelpazede eğitim verir. Öğrenciler dil eğitimlerinin hemen devamında dilerlerse kolayca bu sertifika programlarına geçiş yapabilirler. Tüm okullarının şehir merkezinde olması,  dil eğitiminiz sonunda Avustralya’da bulunan 50’den fazla üniversite ve TAFE okuluna IELTS sınavına girmenize gerek kalmadan geçiş yapabilmenize olanak sağlaması okulun avantajlarından sadece birkaçıdır.  Genel İngilizce programlarında ders tercihleriniz tamamen size aittir. Communication, Creative & Cultural English, Academic & Test Preparation ve Business English gibi ders  seçenekleri arasından seçim yaparak İngilizce seviyenize göre dersleri istediğiniz gibi birleştirebilirsiniz. Ayrıca, her 4 haftada bir yeni modüller seçebilir ve farklı becerilere veya ilgi alanlarına odaklanabilirsiniz. Kendinize göre ayarladığınız bu ders sistemlerinde başarılı olmanız çok daha kolay ve verimli olacaktır.  

ILSC’nin Brisbane okulu şehrin merkezinde, güzel büyük bir parka bakar. Brisbane Quennsland eyaletinin başkentidir. Şehrin merkezinden geçen güzel ve dolambaçlı Brisbane nehrinin üzerine kurulmuş onlarca köprü şehrin iki yakasını birbirine bağlar. Avustralya dil okullarına giden öğrencilerin haftada 20 saat yani part-time çalışma izni bulunur. Okuldaki İngilizce derslerinizden sonra yarı zamanlı bir işte çalışabilirsiniz. ILSC’nin öğrencilerine ücretsiz olarak sunduğu İş Kulübüne katılabilir, Avustralya’da iş bulma hakkında bilgi edinebilirsiniz. Şehirde ulaşım oldukça kolaydır bu sayede iş, okul ve konaklamanız arasında seyahat etmeniz rahat olacaktır. Okuldaki İngilizce derslerinizden sonra yarı zamanlı bir işte biraz ekstra para kazanabilir sonrasında arkadaşlarınızla bu güzel şehri keşfedebilirsiniz. 504 öğrenci kapasiteli okulda sınıflar ortalama 14, maksimum 18 kişiliktir. ILSC Brisbane 28 sınıfı ile şehrin en büyük dil okullarından biridir. 

İngilizce dil eğitimi programları haftada 24 ders olarak verilir. Dersler 8:30 –  13:00 saatleri arasıdır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Derslerinizden sonra okul tarafından düzenlenen eğlenceli aktiviteler ile yeni arkadaşlar edinme ve Avustralya yaşamını keşfetme şansına sahip olacaksınız. Okulun aktivite ekibi, Brisbane’deki zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilmenize yardımcı olmak için her hafta spor, gezi, kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlerler. Bunların bir çoğu ücretsiz veya ILSC Brisbane öğrencileri için indirimli fiyatlarla sunulmaktadır. Okulun örnek aktivite takvimine göz atmak için lütfen tıklayın. 

Konaklama

Aile Yanı

Avustralyalı bir ev sahibi aile ile yaşayarak İngilizce pratiği yapın ve harika bir Brisbane deneyimi yaşayın. Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Dilerseniz tam pansiyon seçeneği de mevcuttur. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir ve genellikle ILSC Brisbane dil okuluna 30-40 dakika uzaklıktadırlar.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

Student One Wharf Street Yurdu
 Şehrin merkezinde bulunan yurt, ILSC Brisbane dil okuluna 5 dakika  yürüme mesafesindedir. Odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler. 753 yatak kapasiteli yurt Dünyanın en büyük yurtlarından biridir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

ilsc

İÇERİK BAŞLIKLARI