HAWTHORN ENGLISH MELBOURNE DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Hawthorn English, Melbourne Üniversitesi’nin Hawthorn kampüsünde yer almaktadır. Öğrencilerin üniversite kampüs tesislerinin tümüne erişimi vardır. Dil eğitiminin devamında Avustralya’da üniversite eğitimi almayı planlıyorsanız, dil eğitiminizi üniversite kampüsünde almak Avustralya üniversite hayatına aşina olmanın harika bir yoludur. Hawthorn English’in , University of Melbourne English Bridging Programı ile eğitiminiz sonunda Avustralya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Melbourne Üniversitesi’nde lisans veya master programınıza başlayabilirsiniz. Ayrıca Acedemic Pathway Programı ile RMIT University, La Trobe University, Deakin College, Australian College of Applied Psychology gibi Avustralya’nın önde gelen pek çok üniversitesine ve TAFE  programlarına de geçiş imkanı sunar. 

Hawnthorn semti çok sayıda mağaza, kafe, banka, spor tesisi ve parkın bulunduğu, doğayla çevrili güvenli ve huzurlu bir yerleşim bölgesidir. Hawthorn English dil okulu Melbourne şehir merkezinden 8 km uzaklıktadır. Tren, tramvay ve otobüs ile merkeze kolaylıkla ulaşılır. Avustralya dil okullarına giden öğrencilerin haftada 20 saat yani part-time çalışma izni bulunur. Okuldaki İngilizce derslerinizden sonra yarı zamanlı bir işte çalışabilirsiniz. Melbourne, Avustralya’nın ikinci büyük şehri ve Victoria’nın başkentidir. Canlı ve kültürel yaşamı olan harika bir dünya kentinin tüm özelliklerine sahiptir.

Genel İngilizce dil eğitimi programı haftada 20 saat ders içerir.  Dersler 8:30 –  13:00 saatleri arasıdır. 

Okulda farklı bir program olarak English for High School –  Lise için İngilizce programı sunulmaktadır. Liseyi Avustralya’da okumayı planlayan genç uluslararası öğrenciler (11 ila 18 yaş) için hazırlanmış bir İngilizce kursudur. Bu kursta, çocuğunuz Avustralya’da  bir liseye geçişine yardımcı olmak için akademik İngilizce dil bilgisini geliştirecektir.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Queen Victoria Market, St Kilda plajı, Great Ocean Road, Grampians National Park, Phillip Island bu hareketli şehirde ve yakınlarında keşfedebileceğiniz pek çok seyden birkaçıdır.  Hawthorn English dil okulu eğitiminiz süresince hem en iyi şekilde vakit geçirmeniz hem de söz konusu dili bizzat doğal ortamında öğrenip tüm dünyadan yeni arkadaşlar edinmeniz için pek çok farklı ve eğlenceli sosyal program sunmaktadır. Günlük geziler, müze ve sanat galerisi gezileri, tiyatro ve sinema, restoran ve publar, uluslararası etkinlikler ve spor müsabakaları gibi pek çok aktivite gerçekleştirilir. Bunların bir kısmı ücretsiz veya Hawthorn English öğrencileri için indirimli fiyatlarla sunulmaktadır. Hafta sonu çevre bölgelere gezi programları gerçekleştirilir. Great Ocean Road kıyılarında sörf yapmayı öğrenmek, Dünyanın en küçük penguenleri olan Peri Penguenlerinin yüzlercesine ev sahipliği yapan Philip adasını ziyaret etmek, Aborjin Kültür Merkezi’nde bumerang boyamak ve nasıl fırlatılacağını öğrenmek, Grampians Milli Parkındaki güzel şelalelerin çevresinde yürüyüş yapmak bunlardan bazılarıdır.

Konaklama

Aile Yanı

Avustralyalı bir ev sahibi aile ile yaşayarak İngilizce pratiği yapın ve harika bir Melbourne deneyimi yaşayın. Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Hawthorn English’de eğitim alan öğrencilerin %65’i aile yanı konaklamasını tercih eder. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir ve genellikle Hawthorn English dil okuluna ortalama 35 dakika uzaklıktadırlar. Ailelerin pek çoğu Hawthorn semtinde yer alır. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.  Hawthorn English pek çok konaklama seçeneği içerisinden isteklerinize uygun olanı bulmanıza yardımcı olur.  Bunlar öğrenci evi, yurt veya kendinize ait bir studio daire olabilir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI