GREENWICH ENGLISH SYDNEY DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Avustralya’da Sydney, Melbourne, Gold Coast ve Brisbane’de merkezleri bulunan Greenwich English College  Genel İngilizce, IELTS Hazırlık, İş İngilizcesi gibi programların yanı sıra aynı okul grubuna ait olan Greenwich Management College okulu ile Avustralya’da sertifika programları da sunarak geniş bir yelpazede eğitim verir. Öğrenciler dil eğitimlerinin hemen devamında dilerlerse kolayca bu sertifika programlarına geçiş yapabilirler. Tüm okullarının şehir merkezinde olması, ders programlarını sabah ve akşam seçenekleri ile esnek bir şekilde sunabilmesi, dil eğitiminiz sonunda Avustralya’da bulunan 30’dan fazla üniversite ve koleje IELTS sınavına girmenize gerek kalmadan geçiş yapabilmenize olanak sağlaması okulun avantajlarından sadece birkaçıdır.  Genel İngilizce programlarında her hafta seviye tespit sınavı yapılarak öğrencilerin ilerleme takibi yapılır. Seçmiş olduğunuz programdaki derslerinize ek olarak haftada 9 saat ücretsiz derler verilmektedir. Bunlar Conversation, Pronunciation ve Grammar derslerini içerir. Okulda gerçekleştirilen Career Hub etkinlikleri ile öğrencilerin çalışma izinlerini kullanabileceği işler bulmalarına yardımcı olunmaktadır. 

Greenwich English College, Sydney’de iki ayrı kampüste eğitim vermektedir. Sydney Pitt Street kampüsü  şehrin iş ve finans merkezinde, geniş bir toplu taşıma ağının ortasında yer alır. Çevresi kafe, restoran, eğlence mekanları ile çevrilidir. Dünyanın en ünlü plajları kısa bir otobüs mesafesinde bulunur. Sydney Pitt Street kampüsü 33 sınıftan oluşan büyük bir okuldur. Okulun Sydney Mary Street kampüsü ise Sydney Pitt Street kampüsüne 9 dakika yürüme mesafesinde, yine Sydney şehir merkezinde yer alır. Bu okulda ise 9 sınıf bulunmaktadır. 

Okulda sunulan tüm programlara ister gündüz ister akşam katılabilirsiniz. Genellikle dil okullarında sadece Genel İngilizce programlarında sunulan bu şeçenek Greenwich English’de tüm programlar için geçerlidir. Gündüz dersler 9:00 –  15:00 saatleri arası, akşam ise 16:30-21:00 saatleri arasıdır.  Ücretsiz dersler 15:00-16-00 saatleri arası verilir, katılım isteğe bağlıdır.  Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce derslerinin dışında okulda English + Creative Technology programı dikkat çeker. Bu program her biri 4 hafta süren 3 modülden oluşur. Bunlar; English for Programming, English for Digital Design ve English for Film Making’dir.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Sidney’in en iyi plajları şehir merkezine 10 km’den daha yakındır. Dünyaca ünlü Bondi Plajı, Greenwich College’a otobüsle 20 dakika uzaklıktadır. Manly ve Palm Beach kaçırılmaması gereken plajlardandır. Clovelly, Coogee’yi ziyaret edin, Sidney Limanı içindeki güzel plajları keşfedin, Neilsen Park, Parsley Bay’i keşfedin. Sahilde restoran, kafeler, barlar, alışveriş ve canlı gece hayatının yanı sıra sörf, şnorkelli yüzme, kano ve kürek sörfü gibi su sporu aktivitelerini de bulacaksınız.

Alışveriş yapmayı seviyorsanız, Sidney’de seçim yapmakta zorlanacaksınız. Şehir merkezindeki Queen Victoria Building, Pitt Street Mall, David Jones ve Westfield’ı ziyaret edin. Chatswood, Parramatta, Macquarie Centre, Bondi Junction, Broadway ve Brookvale ayrıca şehir merkezinin dışında büyük alışveriş bölgeleri sunmaktadır. Bondi Plajı, Paddington, Kirribilli, Glebe ve Manly’de de harika pazarlar bulacaksınız.

Sydney, tüm yıl boyunca birinci sınıf performanslar, sergiler ve festivallerin yanı sıra galeriler ve müzeler ile çeşitli ve canlı bir kültürel takvime sahiptir. Ayrıca eğlence parklarına, hayvanat bahçelerine, parklara, tiyatrolara, spor stadyumlarına ve çeşitli ücretsiz festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Greenwich English tüm bu yapılacaklar listesini tamamlamanıza dopdolu aktivite programıyla yardımcı olacaktır. 

Konaklama

Aile Yanı

Avustralyalı bir ev sahibi aile ile yaşayarak İngilizce pratiği yapın ve harika bir Sidney deneyimi yaşayın. Konaklamada, kahvaltı ve akşam yemeğini kapsayan bir ücret ödeyeceksiniz. Greenwich College, Avustralya’ya geldiğiniz andan itibaren konaklayabilmenizi sağlayacak aile yanı konaklamasını ayarlar ve ev sahibi ailenize ulaşabilmeniz için havaalanında karşılama ve bırakma hizmeti sunar. Aileler, Sidney’in merkezine, yani okula yaklaşık 30-40 dakika mesafede bulunmaktadır. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. Greenwich College pek çok konaklama seçeneği içerisinden isteklerinize uygun olanı bulmanıza yardımcı olur.  Bunlar öğrenci evi, yurt veya  kendinize ait bir studio daire olabilir. 

 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

greenwich

İÇERİK BAŞLIKLARI