ELC SYDNEY DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

English Language Company kısaca ELC dil okulu Sydney’in tam merkezinde, ünlü opera binasından sadece 5 dakika uzaklıkta yer alır. Darling Limanı’na ve Sidney’in başlıca ulaşım, turizm, alışveriş ve eğlence bölgelerine oldukça yakındır. Sidney, Avustralya’nın en büyük ve en kozmopolit şehridir ancak aynı zamanda güzel, güvenli ve temizdir. Canlı bir şehir merkezi ve harika plajları, restoranları ve sanat gösterileriyle dolu bir gece hayatı vardır. ELC öğretmenler tarafından kurulmuş bir okuldur bu nedenler ders programları titizlikle hazırlanmıştır. Okuldaki öğretmenler öğrencilerin İngilizce eğitimlerinin ilerleyişini yakından takip ederler. ELC dil okulunda eğitim almış olan öğrenciler okulun öğretmenlerini mükemmel olarak değerlendirirler. ELC eğitim konusunda ciddi olan eğlenceli bir okuldur.  Okulda 24 sınıf bulunur,  sınıflar ortalama 13, maksimum 16 kişiliktir. 

Avustralya dil okullarına giden öğrencilerin haftada 20 saat yani part-time çalışma izni bulunur. Okuldaki İngilizce derslerinizden sonra yarı zamanlı bir işte çalışabilirsiniz. ELC dil okulu Work Ready programı ile öğrencilerinin iş bulmasına yardımcı olan bir okuldur. Merkezi konumu sayesinde toplu taşıma duraklarına yakındır. Bu sayede iş ve okul arasında seyahat etmeniz kolaydır. Work Ready programı okuldaki tüm öğrencilere açık ve ücretsizdir.  

İngilizce dil eğitimi programları haftada 25 ders olarak verilir. ELC Sydney dil okulunda sunulan programlara sabah veya akşam katılabilirsiniz. Sabah programı 8:30 –  15:00 saatleri arası, akşam programı ise 17:00-21:20 saatleri arasıdır.  

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Derslerinizden sonra okul tarafından düzenlenen eğlenceli aktiviteler ile yeni arkadaşlar edinme, harika şeyler yapma ve Avustralya yaşamını keşfetme şansına sahip olacaksınız. Okulun aktivite ekibi, Sidney’deki zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilmenize yardımcı olmak için her hafta spor, gezi, kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlerler. Bunların bir çoğu ücretsiz veya ELC Sydney öğrencileri için indirimli fiyatlarla sunulmaktadır. Hafta sonları Blue Mountains, Hunter Valley  gibi gezilerinin yanı sıra sörf ve yunus izleme gezileri de düzenlenir. Opera binasında canlı performansları izleyin, şehir merkezinden kalkan express otobüs ile Bondi Beach’e gidin, Darling Harbour’daki muhteşem alışveriş merkezlerini keşfedin.

Konaklama

Aile Yanı

Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Hafta sonları öğlen yemekleri de aile tarafından sunulur. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir ve genellikle ELC Sydney dil okuluna 30-60 dakika uzaklıktadırlar.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

ELC Premium Apartment
Yurt, ELC’ye sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde, toplu taşıma araçlarına, mağazalara ve sinemalara oldukça yakındır. Büyük ve modern bir uluslararası öğrenci yurdudur.  Kendi özel banyolu, tek kişilik odanızın mahremiyetiyle ortak yaşamın tüm avantajlarına sahipsiniz. 

Ultimo Terraces Yurdu
ELC dil okuluna ve şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde, Darling Limanı’nın yakınında yer almaktadır. Darling Harbour, IMAX sineması, Denizcilik Müzesi, Sidney Akvaryumu, 
Wildlife World ve Madame Tussaud’s müzesinin yanı sıra mağazalar, restoranlar, kafeler ve barların bulunduğu Sydney merkezde yer alır. Üç katlı yurdun bir katı biri sadece bayan öğrencilere ayrılmıştır. Tek ve çift kişilik oda seçenekleri bulunur, banyo ve mutfaklar ortak kullanımlıdır. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI