WEBSTER UNIVERSITY

Genel Bilgiler

Webster Üniversitesi ana kampüsü St. Louis, Missouri’de bulunan ve Amerika Birleşik Devletleri ve dünya çapında çeşitli şehirlerde ek kampüs konumları bulunan kar amacı gütmeyen özel bir vakıf üniversitesidir. Uluslararası kampüslerinden biri Hollanda’nın Leiden şehrinde bulunmaktadır. 1915 yılında kurulan Webster Üniversitesi, farklı geçmişlere sahip öğrencilere kaliteli eğitim sağlama konusunda uzun bir geçmişe sahiptir ve bunu net bir şekilde ispat eden dünya genelinden 200,000+ gibi muazzam bir mezun ağına sahiptir. 2023 sıralamalarına baktığımızda Webster Üniversitesi, U.S. News & World Report’un ‘En İyi Kolejler’ raporunda üst sıralarda yer almaya devam ediyor ve şu anda Midwest Regional Universities’de 22. sırada yer alıyor. Webster ayrıca sosyal hareketlilik için “En İyi Değer” okulu ve “En İyi Performans Gösteren” olarak kabul edilmiştir. Okulun yüzde 57 gibi bir seçilik oranına sahip olması da akademik titizliğini gösteriyor. 

Webster Üniversitesi’nin Sunduğu Programlar

Webster Üniversitesi, çeşitli disiplinlerde bir dizi lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır. Missouri kampüsünde öğrenciler önemli bir kısmı STEM uyumlu olmak üzere: işletme, eğitim, güzel sanatlar, liberal sanatlar, hemşirelik ve temel bilimler gibi alanlarda akademik programlara devam edebilirler. Hollanda / Leiden kampüsü ise uluslararası ilişkiler, psikoloji, medya iletişimi ve işletme gibi alanlarda programlar sunmaktadır.

Öğrenci profiline baktığımız zaman Webster Üniversitesi’nin dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle çeşitli bir öğrenci kitlesine sahip olduğunu görüyoruz. Okulun sayfasındaki son bilgilere göre ABD ve dünya genelindeki kampüslerinde çeşitli programlara devam eden 10.000’den fazla öğrenci kayıtlıdır. Üniversite, düşük bir öğrenci-öğretim üyesi oranına sahiptir ve bu da haliyle kişiselleştirilmiş ilgi ve mentorluğa olanak tanır.

Webster Üniversitesi Kampüsleri 

Webster Üniversitesi’nin ana kampüsü, St. Louis’in bir banliyösü olan Webster Groves, Missouri’de yer almaktadır. Kampüs 47 dönüme yayılmıştır ve akademik ve idari binalara, yurtlara ve dinlenme tesislerine ev sahipliği yapmaktadır. Kampüs zengin bir tarihe sahiptir ve geleneksel ve modern mimarinin bir karışımına sahiptir.

Hollanda’nın tarihi Leiden şehrinde bulunan Leiden kampüsü, merkezi bir konuma sahip, 19. yüzyıldan kalma yenilenmiş bir binada yer almaktadır. Kampüste modern sınıflar, bir kütüphane ve bilgisayar laboratuvarlarının yanı sıra bir öğrenci salonu ve açık avlu bulunmaktadır. Kampüs, Amsterdam’a ve diğer büyük Avrupa şehirlerine sadece kısa bir mesafededir. Leiden Amsterdam ve Rotterdam arasında ideal bir konumda bulunmaktadır. Halen 320 kadar öğrencinin eğitim gördüğü Webster Üniversitesi Leiden kampüsündeki öğrencilerin diğer Hollanda üniversitelerinde olduğu gibi haftada 16 saat partime ve okul sonrası iş arama yılı olan ‘Zoeekjaar’dan aynı şekilde faydalanma hakları bulunuyor.

Webster Üniversitesi’nin ABD ve Hollanda’da Kampüslerini Karşılaştıralım

Amerika’da okumanın avantajları:
1. Program çeşitliliği: ABD, uluslararası öğrencilere bireysel ihtiyaç ve ilgi alanlarını karşılayan bir program bulma fırsatı veren, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli programlara ve kurumlara sahiptir.
2. Kariyer fırsatları: ABD, uluslararası öğrencilere çok çeşitli kariyer fırsatlarına erişim sağlayan, dünyanın önde gelen birçok şirket ve kuruluşuna ev sahipliği yapmaktadır.
3. Kültürel çeşitlilik: ABD, uluslararası öğrencilere yeni bakış açılarını deneyimleme ve ufuklarını genişletme fırsatı sunan, zengin bir tarih ve kültüre sahip, çeşitlilik içeren bir ülkedir.

Amerika’da okumanın dezavantajları:
1. Maliyet: ABD’de okumak, eğitim ücretleri, geçim masrafları ve hızla artan diğer masraflar nedeniyle pahalı olabilir gibi geliyor değil mi? Webster Üniversitesi sağladığı çok yüksek oranlı burslarla bu dezavantajı da sizin için avantaja çeviriyor. Muhteşem burs oranlarını öğrenmek için Alternatif Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

2. Vize kısıtlamaları: Uluslararası öğrenciler, özellikle mevcut siyasi ortamda ABD’de okumak için vize almada zorluklarla karşılaşabilirler. Vize randevu tarihini bir an önce netleştirmek ve öne çekmek için yine danışmanlarımız her an yardımınıza hazır durumda.

Hollanda’da okumanın avantajları:
1. Yüksek kaliteli eğitim: Hollanda, akademik mükemmellik konusunda güçlü bir üne sahiptir ve birçok kurum dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır.
2. Çok dilli toplum: Hollanda, uluslararası öğrencilerin yerel topluluğa entegre olmalarını kolaylaştıran yüksek düzeyde İngilizce yeterliliğine sahip çok dilli bir toplumdur.
3. İdeal konum: Hollanda, Avrupa’da merkezi bir konuma sahiptir ve uluslararası öğrencilere diğer Avrupa ülkeleri ve kültürlerine kolay erişim sağlar.

Hollanda’da okumanın dezavantajları:
1. Sınırlı program seçenekleri: Hollanda yüksek kaliteli eğitim sunarken, program ve kurum yelpazesi ABD’dekinden daha sınırlı olabilir.
2. Dil engeli: Hollanda’da İngilizce yaygın olarak konuşulsa da, uluslararası öğrenciler yeni bir dile ve kültüre uyum sağlama konusunda zorluklarla karşılaşabilirler.

Webster Üniversitesi uluslararası öğrencilerinin çoğuna Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üç lokasyonda  eğitim vermektedir. St Louis, Missouri’deki ana kampüsünde uluslararası öğrenciler için hem Lisans hem de Yüksek Lisans programları sunarken, Orlando, Florida ve San Antonio,Texas lokasyonlarında da uluslararası lisansüstü öğrenciler için popüler bölgeleridir.

Neden Webster University?
Tüm lisans öğrencilerine eğitim süreleri boyunca yıllık burs imkanları sunulur (%30-60 arası). Yüksek lisans öğrencilerinin GPA (not ortalamalarına) bağlı olarak ders ücretleri üzerinde %15 burs imkanları mevcuttur.
Webster Üniversitesi, Orta Batı Bölgesel Üniversiteleri’nde 15. sırada yer almaktadır. Okullar, geniş kabul görmüş bir dizi mükemmeliyet göstergesindeki performanslarına göre sıralanır.
İşletme bölümü ACBSP tarafından akredite edilmiştir.
Yıl içerisinde lisans programlarında 2 (Eylül ve Ocak), yüksek lisans programlarında 5 (Ağustos, Ekim, Ocak ve Mart) ders başlama tarihi bulunur.  

Kabul Oranı: Webster Üniversitesi % 57 kabul oranı ile daha seçici okul grubundadır.

SIRALAMADAKİ YERİ

2022 Ulusal Sıralama Listelerindeki Yeri:
US News: 15 (Midwest üniversiteleri arasında )
US News: 62 (Best Value Schools arasında )

2023 Uluslararası Sıralama Listelerindeki Yeri:
Times Higher Education Global Ranking 2020: 501-600

ÜNLÜ MEZUNLAR

Eileen Collins – Astronot
Jenifer Lewis – Oyuncu
Susilo Bambang Yudhoyono – Eski Endonezya Devlet Başkanı

Fotoğraf Galerisi

pROGRAM ÜCRETLERİ

 Lisans Programları (2023-2024): 

Eğitim Ücreti:  $29.640 (17.000 $ burs imkanı!)
Konaklama ve Yemek:  $13.000 (konaklama indirimi mevcuttur!)
Sağlık Sigortası:  $1,124
 
***St. Louis Kampüsü ücretleridir.

Yüksek Lisans Programları (2023-2024): 

Eğitim Ücreti:  $17.520
Konaklama ve Yemek:  $13.000 (konaklama indirimi mevcuttur!)
Sağlık Sigortası:  $1,124
 
***St. Louis Kampüsü ücretleridir.

İçerik Başlıkları