UNIVERSITY OF BRIDGEPORT

Genel Bilgiler

Bridgeport Üniversitesi, kısaca UB Amerika’nın Connecticut eyaletinin küçük bir şehri olan Bridgeport’ta yer almaktadır. Yaklaşık 4 bin civarında öğrenci nüfusuna sahip bir özel üniversitesidir. Bridgeport Üniversitesi Kuzeydoğu eyaletlerinde bulunan üniversiteler arasında genç üniversite olup Connecticut Junior College olarak 1927 yılında kurulmuştur. 45’ten fazla eyalet ve 80 ülkeden çeşitli öğrenci ve öğretim üyelerine ev sahipliği yapan, kar amacı gütmeyen bir üniversitedir. UB’nin 56 dönümlük kampüsü, Connecticut’ın güneybatısındadır. New York City’den sadece 1,5 saat uzaklıktadır. 

University of Bridgepor töğrencilere ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Ayrıca Amerika’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler açısından da tercih edilen bir üniversitedir. En popüler bölümler arasında İşletme, Nutrition, Sosyal Bilimler, Psikoloji ve Kamu Yönetimi ve Sosyal Hizmetler yer almaktadır.

Neden UB?
• New England Association of Schools and Colleges tarafından akredite edilmiştir.
• U.S. News & World Report tarafından ülke genelinde en fazla çeşitli ırka sahip olan üniversiteler arasında 11. sırada yer almaktadır.

Kabul Oranı: Biraz seçici 54% kısmı kabul edildi..

SIRALAMADAKİ YERİ

2023 Ulusal Sıralama Listelerindeki Yeri:
US News : 331-440

2023 Uluslararası Sıralama Listelerindeki Yeri:
Times Higher Education Global Ranking: 600
QS 2023: 201-250

ÜNLÜ MEZUNLAR

Dave Weckl – Amerikalı caz füzyon davulcusu ve Dave Weckl Band’ın lideri
William Stanley Zmitrowicz Jr. – Amerikalı aktör
John Arthur Rassias – Rassias Metodu olarak bilinen yabancı dil öğretimi için bir yöntem geliştiren Amerikalı bir profesör

Fotoğraf Galerisi

pROGRAM ÜCRETLERİ

Lisans Programları 2022-2023: 
Eğitim Ücreti:  $35.760
Konaklama ve Yemek:  $10.635/semester
Sağlık Sigortası: $2.190

İçerik Başlıkları