UNIVERSITY OF MASSACHUSETTS BOSTON

Genel Bilgiler

Massachusetts Üniversitesi Boston, kısaca UMASS Boston, Amerika’nın Massachusetts eyaletinin büyük bir şehri olan Boston’da yer almaktadır. Yaklaşık  16 bin öğrenciye eğitim vermekte olan bir devlet üniversitesidir. Massachusetts Üniversitesi Boston, kapsayıcı kültürü ve öğrenci merkezli öğretimi ile ulusal sıralamada yer alan bir devlet araştırma üniversitesidir. Boston’un gelişen ekonomisi ve zengin sivil yaşamıyla derin bağlantıları ile tanınmaktadır. 

UMASS Boston öğrencilere sertifika, lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Amerika’da lisans ve yüksek lisans eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından seçilen bir üniversitedir. UMass Boston’da 10 fakültesi ile 150’den fazla lisans ve yüksek lisans eğitimi sunmaktadır. Business, Public Policy ve Nursing alanlarında The Princeton Review, üniversiteyi defalarca “Best in the Northeast – Kuzeydoğu’nun En İyileri” kategorisinde ilk sıralarda seçmiştir. 

UMass Boston, Boston Limanı’nda yer alır ve okyanus kıyısında muhteşem bir kampüse sahiptir. Öğrencilerine zengin, canlı bir kültüre ve ülkenin en güçlü ekonomilerinden birine ev sahipliği yapan Boston şehir merkezine direkt erişim sağlar. Kampüste yerleşik olan yaklaşık 500 şirket bulunmaktadır. Bu şirketler UMass Boston öğrencilerine finans, teknoloji, sağlık ve eğitime gibi çeşitli sektörlerde çalışma fırsatı sunuyor.

Neden UMASS Boston?

• UMass Boston Boston’daki tek devlet üniversitesidir.

• New England Association of Schools and Colleges tarafından akredite edilmiştir.

• Princeton Review tarafından devlet kolejleri ve üniversiteleri kategorisinde “Best Value” da en iyi ilk 75 üniversite arasındadır.

Kabul Oranı: Biraz seçici 78% kısmı kabul edildi.

SIRALAMADAKİ YERİ

2023 Ulusal Sıralama Listelerindeki Yeri:
US News: 234

2023 Uluslararası Sıralama Listelerindeki Yeri:
Times Higher Education Global Ranking: 359
QS World University Rankings: 581-590

ÜNLÜ MEZUNLAR

Paul M. English – Amerikalı teknoloji girişimcisi, Boston Venture Studio’nun kurucusu
Eileen Myles – LAMBDA Edebiyat Ödüllü bir Amerikalı şair ve yazardır
Joseph P. Kennedy II – Eski Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Üyesi, Kennedy ailesi üyesi

Fotoğraf Galerisi

pROGRAM ÜCRETLERİ

Lisans Programları 2022-2023: 
Eğitim Ücreti:  $35.159
Konaklama ve Yemek:  $16.355
 
Yüksek Lisans Programları 2022-2023: 
Eğitim Ücreti:  $36.485
Konaklama ve Yemek:  $16.355

İçerik Başlıkları