SANTA MONICA COLLEGE

Genel Bilgiler

Santa Monica College, Western Association of Schools and Colleges tarafından akredite edilmiş iki yıllık bir devlet kolejidir. 1929 yılından beri Kaliforniya’nın 1 numaralı transfer koleji olan Santa Monica College öğrencilerinin University of California, California State University, Loyola Marymount University gibi Amerika’nın en iyi üniversitelerine geçiş yapmalarını sağlamaktadır. 30 yıldır UCLA’e en çok öğrenci transferi yapan kolejdir. Türkiye’den lise mezunu olmuş bir öğrenci kolaylıklar Santa Monica College’dan kabul alabilir. Seçmiş olduğu bölümde ilk iki yıl eğitimini tamamladıktan sonra, not ortalamasına bağlı olarak Amerika’daki üniversitelerden birinden kabul alarak lisans eğitiminin 3 ve 4. sınıfını okuyarak hem Santa Monica College hem de transfer olduğu üniversitenin diplomasına sahip olacaktır. 

Santa Monica College, Kaliforniya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Santa Monica’da yer almaktadır. Los Angeles sadece yarım saat uzaklıktadır. 

Santa Monica College sunmuş olduğu geniş program seçenekleri, lokasyonu, güçlü üniversite bağlantıları ve Amerika’daki diğer üniversite ve kolejlere göre uygun fiyatları nedeniyle her yıl 30 binden fazla  öğrenciye eğitim vermektedir. Bilgisayar Bilimleri, Sanat ve Tasarım, İşletme bölümleri en çok tercih edilen programlardır. 

Santa Monica College’da ön lisans eğitiminize başlayabilmeniz için gerekli şartlardan biri İngilizce yeterlilik belgeniz olacaktır. IELTS 4.0, Duolingo 75, Kaplan International dil okulunun Higher Intermediate sertifikası ve daha pek çok dil okulunun dil yeterlilik belgeleri SMC tarafından kabul edilmektedir. Bununla beraber Santa Monica College’ın kendi bünyesinde sunmuş olduğu ESL programı da bulunmaktadır. Programda akademik kelime dağarcığı, ileri dilbilgisi ve okuma/yazma becerileri üzerinde yoğunlaşılarak, size üniversite düzeyinde okuma ve yazmayı öğretmek ve sizi dört yıllık bir koleje veya üniversiteye transfer olmaya hazırlamak amaçlanmaktadır. 

departmanlar

Art
Athletics
Business
Communicatıon & Media Studies
Computer Science and Information Systems (Csis)
Cosmetology
Counseling
Dance
Design Technology
Earth Sciences
Education And Early Childhood
English
English as a Second Language (ESL)
Health Sciences
History
Kinesiology & Athletics
Library
Life Sciences
Mathematics
Modern Languages and Cultures
Music
Philosophy and Socıal Sciences
Photography And Fashion
Physical Sciences
Psychology
Theatre Arts

ÜNLÜ MEZUNLAR

Dustin Hoffman – Oyuncu
James Dean – Sinema oyuncusu
Arnold Schwarzenegger – Eski Kaliforniya Valisi ve oyuncu
Monica Lewinsky – Aktivist
Penn Badgley – Oyuncu

Fotoğraf Galerisi

pROGRAM ÜCRETLERİ

2022-2023: 
Eğitim Ücreti:  $9.264
Konaklama ve Yemek:  $18.720
Sağlık Sigortası:  $2.127

İçerik Başlıkları