COLORADO STATE UNIVERSITY

Genel Bilgiler

Colorado Eyalet Üniversitesi, kısaca CSU, Amerika’nın Colorado eyaletinin küçük bir şehri olan Fort Collins’de yer almaktadır. CSU bünyesinde yaklaşık 30,000 öğrenci bulunduran bir devlet üniversitesidir.

Colorado Devlet Üniversitesi Fort Collins, Colorado’da bir devlet araştırma üniversitesidir.

Üniversite sekiz kolej ve 55 akademik departmanda yaklaşık 2.000 fakülteye sahiptir. 65 lisans, 55 yüksek lisans ve 40 doktora alanında eğitim vermektedir. CSU öğrencilere lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. En popüler bölümler arasında İşletme/Pazarlama, Aile ve Tüketici Bilimleri, Biyoloji ve İletişim/Gazetecilik yer almaktadır.

Neden CSU?

U.S. News ve World Report’a göre CSU ‘Amerika’nın En İyi Üniversireleri’ sıralamasında en üst kademelerde yer almaktadır.
Higher Learning Commission (HLC) ve North Central Association of Colleges and Schools tarafından akredite edilmiştir.

Kabul Oranı: Az seçici 84% kısmı kabul edildi

Konaklama:
Kampüs içinde 12 yurt ve 4 apartman binası bulunmaktadır. Konaklama seçenekleri; ister tek kişilik ister paylaşımlı odalar şeklinde sunulurken; ev tarzı konaklama isteyenlere de apartman daire imkanları mevcuttur.

SIRALAMADAKİ YERİ

2020-2021 CWUR Ülke Sıralaması: 87
2020-2021 CWUR Dünya Sıralaması: 252
2023 Times Dünya Üniversite Sıralaması: 401-500

 

ÜNLÜ MEZUNLAR

Derek Theler – Aktör ve Model
Michael Jay Johnson – Şarkıcı ve Besteci
Isaac Slade – Müzisyen

Fotoğraf Galerisi

PROGRAMLAR

Lisans :
Hayvan Bilimi, Antropolloji, Uzay Mühendisliği, Gazetecilik & Medya İletişim, Dil, Edebiyat & Kültürler, Ürün Gelişimi, Bilgisayar Teknolojileri, Sanat Tarihi, Elektronik Sanat, Grafik Tasarım,  Biyokimya, Biyomedikal Mühendisliği, İşletme Yönetimi, Muhasebe, Finans, Pazarlama, Kimya & Biyoloji Mühendisliği, Kimya, İnşaat Mühendisliği, İletişim, Bilgisayar Mühendisliği,  Veri Bilimleri, Ekonomi, Matematik, İstatistik, Dans, Ekosistem Bilimi ve Sürdürülebilirlik, Elektrik Mühendisliği, Mühendislik Bilimi ve Uluslararası Çalışmalar, Çevre ve Doğal Kaynak Ekonomisi, Çevre Mühendisliği, Aile ve Tüketici Bilimi, Orman Biyolojisi, Orman Yangın Bilimi, Coğrafya, Jeoloji, Tarih, İnsan Gelişimi ve Aile Çalışmaları, İç Mimarlık ve Dizayn, Asya Çalışmaları, Avrupa Çalışmaları, Latin Amerika Çalışmaları, Müzik, Doğal Kaynak Turizmi, Doğal Kaynak Yönetimi, Filozofi, Fizik, Psikoloji, Sosyoloji, Tiyatro

Yüksek Lisans:
Hücre & Moleküler Biyoloji, Ekoloji, Muhasebe, Mühendislik, Temel Yetişkin Eğitimi, Tarım ve Kaynak Ekonomisi, Macera Turizmi, Hayvan Bilimi, Antropoloji, Uygulamalı İstatistik – Veri Bilimi, Biyokimya, Biyolojiik Tarım Bilimi, Biyomühendislik, Biyomedikal Bilimi, İşletme Yönetimi (MBA), Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Klinik Bilimi, İletişim, İiletişim & Medya, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Yönetimi,  Danışmanlık & Kariyer Gelişimi, Yaratıcı Yazarlık, Tasarım & Satın Alma, Ekoloji, Ekosistem Sürdürülebilirliği, Eğitim & İnsan Kaynakları, Sistem Mühendisliği, Çevre Sağlığı, Finans, Orman Bilimleri, Sağlık & Egzersiz Bilimi, Gazete & Medya İletişim, Matematik, Makina Mühendisliği, Mikrobiyoloji, Müzik, Filozofi, Fizik, Politik Bilimler, Radyoloji Sağlık Bilimi, Sosyoloji, Yüksek Öğretimde Öğrenci İşleri, Toksikoloji ve Havza Bilimi

İçerik Başlıkları