CALIFORNIA STATE UNIVERSITY, NORTHRIDGE

Genel Bilgiler

California Eyalet Üniversitesi Northridge, kısaca CSUN, Amerika’nın California’ya eyaletinin büyük bir şehri olan Northridge’de yer almaktadır. Yaklaşık 35 bin öğrenciye eğitim veren büyük bir devlet üniversitedir. 23 üniversiteye sahip California Eyalet Üniversitesi sisteminin bir parçasıdır.  Los Angeles’ın San Fernando Vadisi’nin ortasında yer alan Northridge’de 356 dönümlük bir kampüse sahiptir. Her yıl yaklaşık 3.500 uluslararası öğrenci CSUN’da eğitim almaktadır. 60’dan fazla lisans, 50’den fazla yüksek lisans programı ve üç profesyonel doktora derecesi sunmaktadır. En popüler bölümler arasında Bilgisayar Mühendisliği, İşletme, Sosyal Bilimler, Psikoloji ve İletişim, Gazetecilik yer almaktadır.

CSUN Uluslararası Öğrenci broşürüne ulaşmak için tıklayınız. 

Neden California Eyalet Üniversitesi?

• U.S. News and World Report’a göre lisans Mühendislik programı California okulları arasında beşinci, Amerika devlet okulları arasında ise 14. sırada yer almaktadır.

• İşletme ve Ekonomi bölümü ‘U.S. Department of Commerce’ tarafından Los Angeles bölgesinde uluslararası ticarete teşvik açısından önemli rolü için kabul edilmiştir.

Kabul Oranı: Biraz seçici – başvuranların 51%’lik kısmı kabul edildi..

SIRALAMADAKİ YERİ

2022 Ulusal Sıralama Listelerindeki Yeri:
US News Regional Universities West Kategorisinde : 32 

2023 Uluslararası Sıralama Listelerindeki Yeri:
Times Higher Education Global Ranking :1239

ÜNLÜ MEZUNLAR

Andy Summers – The Police’in üyesi olan ünlü İngiliz gitarist
Allison Lee Hannigan – Buffy the Vampire Slayer, How I Met Your Mother’da yer alan Amerikalı oyuncu
Robert Barton Englund – Amerikalı oyuncu ve seslendirme sanatçısı. The Nightmare On Elm Street serisinde Freddy Krueger karakterini oynamıştır

Fotoğraf Galerisi

pROGRAM ÜCRETLERİ

İçerik Başlıkları