ARKANSAS STATE UNIVERSITY

Genel Bilgiler

Arkansas Eyalet Üniversitesi, kısaca ASU, Amerika’nın Arkansas eyaletinin küçük bir şehri olan Jonesboro’da yer alan bir devlet üniversitedir. 1909’da kurulan A-State’de 14.000’den fazla öğrenci eğitim almaktadır. Arkansas’taki en büyük ikinci üniversite olan Arkansas State University 150’den fazla program sunmaktadır. Amerika’da yüksek lisans eğitimi açısından büyük bir üne sahiptir.  ASU öğrencilere sertifika, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Yoğunlukla Amerika’da lisans okumak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bir üniversitedir. En popüler bölümler arasında İşletme, Sağlık Bilimler, Eğitim ve Sosyal Bilimler yer almaktadır. 

Neden Arkansas Eyalet Üniversitesi?
Arkansas Eyalet Üniversitesi, bölgesel kurumsal akreditasyon kuruluşu olan, Higher Learning Commission, Chicago, IL tarafından akredite edilmiştir.
Üniversite yurtları, üniversitenin akademik misyonunu tamamlayarak güvenli, çeşitlilik içeren  bir ortam sağlar. Kampüste yaşamak, üniversite deneyiminin önemli bir parçasıdır. Araştırmalar, kampüste yaşayan öğrencilerin daha iyi notlar aldıklarını, kampüs etkinliklerine daha fazla dahil olduklarını ve üniversiteyi bırakma olasılıklarının daha düşük olduğunu gösteriyor. ASU öğrencilerine iyi bir akademik ve sosyal atmosfere sahip olan yurt sistemi sunmaktadır.

Kabul Oranı: Biraz seçici 72% kısmı kabul edildi..

 

SIRALAMADAKİ YERİ

2022 Ulusal Sıralama Listelerindeki Yeri:
US News : 317

2023 Uluslararası Sıralama Listelerindeki Yeri:
Times Higher Education Global Ranking : 800
QS :1001-1200

ÜNLÜ MEZUNLAR

Rick Crawford – Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Üyesi
Mike Beebe – Eski Arkansas Valisi
Stanley Miller Williams – Amerikalı çağdaş şair

Fotoğraf Galerisi

pROGRAM ÜCRETLERİ

Lisans Programları 2022-2023: 
Eğitim Ücreti:  $15.930
Konaklama ve Yemek:  $9.400
Sağlık Sigortası:  $1,100
Yüksek Lisans Programları 2022-2023: 
Eğitim Ücreti:  $11.520
Konaklama ve Yemek:  $9.400
Sağlık Sigortası:  $1,100

İçerik Başlıkları