Amerika’da Master Hazırlık Programları (pre Masters / pre MBA)

Amerika’da yüksek lisans başvurusunda okullar öncelikle not ortalamanız ve TOEFL/IELTS skorlarınızla ilgilenirler. Bazı yüksek lisan programları icin iş deneyimi de giriş koşulları arasındadır. Ancak diğer ülkelerden farklı olarak ABD üniversiteleri sizden GMAT veya GRE skorları da isterler. Bu skorlar biraz da not ortalamanızla orantılı olarak değerlendirilir. Örnegin 3.5 GPA ile herhangi bir okula MBA başvurusu yapan bir ögrencinin ortaklama bir GMAT skoru sahibi olması yeterli bulunurken aynı okula 2.75 GPA ile başvuran başka bir ögrencinin çok daha yüksek GMAT skoru alması istenir.

Eğer bu sınavlar kafanızı karıştırıyorsa İngilizcenizi biraz ilerletmek ve okullarla yüz yüze görüşerek başvuru yapmak istiyorsanız bir üniversitenin bünyesinde veya özel okullar tarafından sunulan pre masters programları tam size göre. Aşağıda bu anlamda en başarılı bir kaç programın detaylarını inceleyebilirsiniz.

sdsu

San Diego State University

California ve Amerika’nin en iyi eyalet univeristelerinden birisi olan San Diego State Univeristy’nin bir donem suren Pre Masters/Pre MBA programinda ogrenciler TOEFL ve GMAT/GRE sinavlarina hazirlanma ve akademik writing derslerinin yaninda SDSU ve diger okullara basvurularinda akademik danismanlik hzimetinden faydalanabilmekteler.  Programa basvuruda 5.5 IELTS skoru (veya bu seviyede oldugunuzu belgelemek) gerekli. Ogrenciler program dahilinde SDSU graduate schoolda bazi derslere izlemci olarak katilma sansi da yakalayabiliyorlar.

program suresi: 17 hafta (yaz doneminde 12 hafta)
baslangic tarihleri: 15 Mayis, 7 Agustos ve 7 Ocak
program ucreti: 6.950 USD (yaz doneminde 12 haftalik program 4.710 USD)

ucsd-premasters

University of California, San Diego

Dunyanin en iyi universiteleri listesinde ilk 50 de yer alan UC SAn Diego ozellikle cok secici ve kabul sartlarinin agir oldugu okullarda master yapmak isteyen ogrencilere yonleik bir hazirlik programi sunuyor. 8 haftalik bu programa basvurabilmek icin advanced level Ingilizce sart. Akademik writing-speaking-research dersleri yaninda basvurular konusunda bol akademik dansimanlik iceren programda istege basli olarak GRE dersleri de alinabiliyor.

program suresi: 8 hafta (+ 1 hafta oryantasyon)
baslangic tarihleri: 3 Ocak, 5 Mart, 8 Ekim
program ucreti: 3800 USD (+ 350 USD international student fee + 405 USD saglik sigortasi)

kings-at-concordia

Kings Colleges-Concordia University-NY

Ingiltere ve ABD’de çok sayıda lisans oncesi hazırlık programı sunan Kings Education”da 1-5 donem arası sürecek graduate pathway programına katılarak master konusunda hazırlıklarınızı tamamlamanız mümkün. Program İngilizce seviyenize göre şekillendiriliyor. Advanced level İngilizce seviyesi ile 1 donem -12 haftalık bir program yeterli olabilecekken çok daha düşük İngilizce seviyesiyle 3-4 veya 5 dönemlik bir hazırlık alabilirsiniz. Program dahilinde Akademik İngilizce yanında TOEFL-GMAT/GRE hazırlık dersleri mevcut.

Program süresi: 12 hafta donelik
baslangic tarihleri: 2 Ocak, 26 Mart, 18 haziran,  17 Eylul
program ücreti: 5.385 USD

Farklı alternatifler icin 0212 292 4326 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya sizi aramamız icin bilgi istek formunu doldurabilirsiniz.