CATS Academy Boston

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

CATS Academy Boston, Massachusetts’in Braintree bölgesinde bulunan özel uluslararası bir okuldur. 9-12 sınıflar arası Amerikan karma eğitimi yatılı ve gündüzlü programı olarak sunmaktadır. Kampüs Boston şehrine kısa bir mesafede yer alır ve Harvard, MIT ve Boston Üniversitesi gibi prestijli üniversitelere yakındır. Bu da öğrencilere Boston’un sunduğu her şeyin tadını çıkarma fırsatı sunar. CATS Academy Boston, dünya genelinde uluslararası öğrenciler için olağanüstü eğitim deneyimleri sunan CATS Colleges’ın bir parçasıdır. CATS Academy Boston’un yanı sıra, İngiltere’de (Cambridge, Canterbury ve Londra) bulunan CATS Colleges merkezleri vardır.

CATS öğrencilere tam potansiyellerini gerçekleştirmeleri ve kendilerine uygun olan üniversiteye kabul edilmeleri konusunda yardımcı olur. Zengin, ilgi çekici ve küresel odaklı bir akademik program sunmaktadır. 30 farklı ülkeden gelen öğrencilerle çeşitlenmiş bir yapıya sahiptir. Okul kayıtlı her öğrencinin başarısı ve gelişimi için çalışmaktadır. Her öğrencinin en iyi fırsatlara erişimini sağlamak adına güçlü destek sistemleri sunar. Birinci sınıf bir akademik tesise sahiptir. CATS Academy’de öğrenci yaşamı, çeşitli etkinlikler, kulüpler ve spor takımlarıyla zenginleştirilmiştir. CATS Academy Boston’dan ayrılan öğrenciler, başarıyla dolu ve kendi hayatlarındaki bir sonraki adıma hazır bir şekilde ayrılırlar.

CATS Academy Boston’un geniş kampüsü, 20 dönümden fazla bir alana yayılmış durumdadır. Toplamda 43 sınıf, 6 dil laboratuvarı, 9 bilim laboratuvarı, 7 müzik odası, 3 sanat stüdyosu, ‘Black-Box’ adı verilen deneysel tiyatro alanı, geniş bir çalışma alanı ve öğrenci salonu, iş laboratuvarı ve moda laboratuvarı bu kapsamlı alana dahildir. Sınıflar, öğrencilere etkileşimli bir öğrenme ortamı sunmak üzere tasarlanmıştır. Dil laboratuvarları, öğrencilere dil becerilerini geliştirme ve pratik yapma imkanı tanırken, bilim laboratuvarları, deney yapma ve keşfetme fırsatları sunar. Müzik odaları ve sanat stüdyoları, öğrencilere yaratıcılıklarını ifade etme ve sanatsal yeteneklerini geliştirme şansı verir. ‘Black-Box’ tiyatro alanı ise öğrencilere deneysel tiyatro deneyimleri yaşatmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Programlar

High School Diploma Program (Lise Diploma Programı)
CATS Boston Lise Programı, ABD’deki en iyi üniversiteler ve kolejler için ideal bir başlangıç noktası sunar. Program, 9. sınıftan 12. sınıfa kadar olan dört yıl süresince öğrenilir. CATS Academy’ye katılım için ise bir yıl veya dört yıl gibi esnek seçenekler bulunmaktadır. Bu süre zarfında öğrenciler, uluslararası düzeyde tanınan bir eğitim başarısı elde ederler, ve bu da gelecekteki eğitim hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur. Çocuğunuz için ABD’deki yatılı okulunun en iyi seçenek olduğuna karar verdiğinizde, karar verme süreci burada bitmiyor. İdeal okulu belirlemek için, çocuğunuzun kaydolmak istediği program türünü ve almak istediği dersleri seçmek de gerekiyor. Başarılı öğrenciler için yaygın bir seçenek, Advanced Placement (AP) sınıflarına kaydolmaktır. AP dersleri birçok Amerikan lisesi tarafından çeşitli konularda sunulan üniversite düzeyinde programlardır. Bu daha zorlu ve yoğun dersler, öğrencilere üniversite eğitimleri için mükemmel bir temel sağlayacaktır.  AP dersleri, üniversite başvuruları için büyük ölçüde faydalı olmaktadır çünkü güçlü bir öğrenci olduklarını ve daha ileri akademik çalışmalarla başarıyla başa çıkabilecek durumda olduklarını kanıtlar.

Semester/Year Abroad Program (Lise Değişim Programı Yarıyıl veya 1 AKademik Yıl)

High School Preparation Program (Lise Hazırlık Programı)

English Programs (İngilizce Hazırlık Programları)
CATS Extra İngilizce Programı, İngilizce seviyesi daha düşük olan uluslararası öğrenciler için tasarlanmıştır. Ana derslerinize hazırlanmanız için gerekli İngilizce dil becerilerini kazanmanızı sağlar.

Summer Programs (Yaz Programları)
STEAM Programı
Ivy League Programı
Textiles and Fashion Design (Tekstil ve Moda Tasarımı)
Coding (Kodlama)
Illustration and Comics (İllüstrasyon ve Çizgi Roman)

CSVPA Art Programs (CSVPA Sanat Programları)
Summer Music Program (Müzik Yaz Okulu)
Summer Theater Program (Tiyatro Yaz Okulu)
Art and Design Summer School (Sanat ve Tasarım Yaz Okulu)

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2024-2025)

Yıllık Ders Ücreti40.000 $ 
Başvuru Ücreti500 $ 
Yıllık Yurt Ücreti 33.000 $ 
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet73.500 $ 

Konaklama

CATS Academy Boston, uluslararası öğrencilere kampüs içi yurt konaklama imkanı sunmaktadır. Yurtlarda tek kişilik ve paylaşımlı oda seçenekleri mevcuttur, bu da diğer ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte konaklama imkanı sağlar. Konaklama yerleri, yerel alışveriş merkezlerine ve sahillere 10 dakika mesafede bulunmaktadır ve odalarda banyo bulunmaktadır.Yurt binalarının öğrenci salonlarında dinlenmek ve sosyalleşmek mümkündür. Geniş spor salonunda voleybol veya basketbol vb.. oynayabilirsiniz. Ayrıca, sadece 10 dakika uzaklıkta büyük bir alışveriş merkezi ve yerel plajlara, Boston’un tarihi merkezine ise 10 mil mesafedesiniz.

Öğrenciler, kendi başlarına yönlenebilen, bağımsız öğrenicilere dönüşme hedefi doğrultusunda her akşam en az iki saat ders hazırlığı yapacaklardır. CATS Academy Dining, kültürel olarak çeşitli menüler sunar ve geleneksel favorilerden etnik yemeklere ve uluslararası lezzetlere kadar geniş bir seçki sunar. Şefler ve diyetisyenler, yıl boyunca beslenme eğitimi programları ve sağlık etkinlikleri düzenleyerek öğrencilerin formda ve sağlıklı kalmalarına destek olurlar.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI