Amerika’da Dil Okulu Okumanın Faydaları

Dil eğitimini yurt dışında almak isteyen kişilerin ilk tercihi genellikle Amerika Birleşik Devletleri olmaktadır. ABD dil eğitimi konusunda diğer bütün ülkelerden gelen öğrencilerin gözdesi konumundadır. Özel dil okulları ve üniversite bünyesinde verilen eğitimler sonuç olarak çok başarılıdır. ABD’de bulunan en iyi dil okullarının birden fazla alternatifleri bulunur ve diğer seçenekler ile aynı ücrete kayıt yaptırılabiliyor. Dünyaca tanınan üniversitelerde eğitim görme ve alanında çok başarılı kişilerden ders alma imkânı bulunabiliyor.

ABD’de dil eğitimi almanın en büyük katkısı çok kültürlü olmasından kaynaklanıyor. Örnek verecek olursak Avrupa’da bulunan herhangi bir ülkeye dil eğitimi almak için gittiğinizde bu kadar çok uluslu insanları bir arada görmeniz mümkün değildir. Bu durumun bir diğer artısı da çok zengin bir kültürünün olmasıdır. Bunun yanı sıra ABD sosyal yaşam bakımından da öğrenciler için çok cazip bir ülkedir. ABD’den normal şartlarda vize almak çok zordur ve ziyaret edilmesi kolay bir ülke değildir. Ancak Amerika dil okulu vasıtası ile bu zorluk oldukça kolaylaşır.

Amerika’da Dil Okulu

Amerika’da dil eğitimi almak öğrencilerin en çok ilgi gösterdikleri ve hemen hemen herkesin hayali olan seçeneklerden biridir. Dünyanın süper güç olarak adlandırdığı ve yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin, eğitimin yanında farklı kültürler ve kaliteli eğitim almak isteyen öğrenciler ABD’de dil eğitimini özellikle tercih etmektedirler. Sizler de son dönemde bir hayli popüler olan Amerikan İngilizcesini öğrenmek ve Amerika’nın olağanüstü ortamında yaşamak istiyorsanız firmamızın size sunduğu dil okulu Amerika seçeneklerine bakmadan karar vermeyin.

Amerika Dil Okulu Fiyatları

Amerika Birleşik Devletleri’nde 4 hafta süren ya da 36 hafta süren dil eğitimi alabilirsiniz. Amerika’da dil okulu fiyatları dil eğitimi alacağınız haftanın sayısı ile orantılı olarak hesaplanır. Eğitim alacağınız hafta sayısı arttıkça hafta başına ödeyeceğiniz ücret miktarı azalmaktadır.

Seçeceğiniz dil okulunun kalitesi, okulun bulunduğu şehir ve seçtiğiniz eğitim programı Amerika dil okul fiyatlarının belirlenmesinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda dil okulu fiyatlarında yılın belli zamanlarında yapılan kampanya sayesinde indirim uygulanmaktadır.

Amerika Dil Okulu Vizesi

Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim almak için F-1 öğrenci vizesi almak gereklidir. Vize almak isteyen öğrenciler, öncelikle randevu almaları gerekir. Gerekli belgeler ile Amerikan konsolosluklarında bulunan vize memurları ile görüşmelidirler. Amerikan konsolosluğundan F-1 öğrenci vizesi için randevu alabilmeniz için başvuru yaptığınız dil okulunun size I-20 belgesini göndermiş olması gerekir.

Amerika Hükümeti yıllar önce kurmuş olduğu ve öğrenci vize işlemlerinin şeffaf olduğu SEVIS yani öğrenci takip sistemi sayesinde işlemler şeffaf bir şekilde yürütülür. Başvuru yaptığınız dil okulunun size göndermiş olduğu I-20 belgesinde SEVIS sisteminde bulunan bilgilerinizi de görebilirsiniz. Belgeleriniz eksiksiz olduğu takdirde vize başvurusu için randevu alabilirsiniz. Dil okulu vizesi Amerika Hükümeti tarafından alacağınız eğitimin süresi ve ekonomik durumuz göz önüne alınarak verilir. Vize süresi 3 ya da 5 yıl arasında olabilir.

Amerika dil okulu şartlarından biri öğrenci olmanızdır. Yani lise, üniversite, lisans, lisansüstü programlardan herhangi birinde eğitim görmeniz gerekir. ABD’de öğrenci olarak bulunduğunuz için size kesinlikle çalışma izni vermemektedir. Fakat bazı programların kısa dönemli staj programları bulunduğundan çalışmanız sorun teşkil etmez. ABD’de üniversite öğrencisi olarak bulunduğunuzda size 20 saat çalışma izni hakkı verirler.