RENNERT INTERNATIONAL NEW YORK DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Rennert International, Manhattan’ın merkezinde, 5th Avenue’nun hemen dışında ve Bryant Park’ın yanında yer alır. Tarihi binalarla çevrili olan okulun çevresinde  New York Halk Kütüphanesi, Times Meydanı, Grand Central yer alır. Okul 1973 yılında New York Üniversitesi’nde eski bir öğretim üyesi olan Cesar Rennert tarafından kurulmuştur. Amacı konuşma yoluyla öğretim yöntemlerine odaklanan küçük sınıflarda eğitim veren yüksek kaliteli bir dil okulu yaratmaktı. Şu anda Berkeley College çatısı altındadır. Okul derslerin haricinde ücretsiz dil atölyeleri sunar. Bu derslerde konuşma pratiği yapabilir, Amerikan argosu ve deyimleri, ABD kültürü hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Rennert, New York’un bir numaralı alışveriş yeri olan 5th Avenue’nun hemen dışında yer almaktadır. Okul iki kattan oluşan okulda 12 sınıf bulunur. Sınıflarda son teknoloji ekipmanlar kullanılır ve sınıflar modern ve konforludur. Sınıflar maksimum 12 kişiliktir. Okul 17 yaş üstü öğrencileri kabul etmektedir. 16 yaş öğrenciler sadece yaz aylarında eğitim alabilirler. Okul, geniş bir öğrenci kitlesine hitap eden çeşitli programlar sunar. Ayrıca, okul, kültür etkinlikleri ve gezi planları ile öğrencilere New York şehri hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı da sunar. Rennert International Dil Okulu’nun Midtown’daki kampüsü, New York’un merkezinde yer almaktadır. Midtown özellikle iş merkezleri, alışveriş ve eğlence yerleri ile ünlüdür. Okul Grand Central Terminal’e ve metro istasyonlarına yürüme mesafesindedir ve bu nedenle şehrin diğer bölgelerine ulaşım oldukça kolaydır. Ayrıca, Times Meydanı, Empire State Binası, Rockefeller Center, Central Park gibi New York’un ünlü turistik yerlerine de yakındadır.

Dil eğitiminize başladığınızda, öğretmenleriniz size koçluk yaparlar. Haftalık bire bir toplantılar ile ilerlemenizin takibi yapılır. Her dört haftada bir, öğretmeniniz bir üst seviyeye geçmeye uygun olup olmadığınızı değerlendirecektir.
 
Rennert, Genel İngilizce programlarını haftada 22 ders ve  30 ders olmak üzere iki ayrı yoğunlukta sunar.  22 derslik programın 20 dersi Genel İngilizce, 2 dersi ise seçmeli dersten oluşur. Haftada 30 derslik programda ise yine haftada 20 ders Genel İngilizce ve 10 ders seçmeli ders bulunmaktadır. Seçmeli dersler; konuşma ve telaffuz,  Amerikan filmleri yoluyla İngilizce , Amerikan Kültürü ve güncel olaylar konularını içerir.  Her ders heyecan verici ve hedefe yönelik öğrenme yoluyla İngilizce dil becerilerinizi artırmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Genel İngilizce haricinde TOEFL Hazırlık, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi Programları da Rennert’de sunulan programlar arasındadır. 

English Plus Programında New York’taki en iyi öğretmenlerden moda, dans, müzik, film yapımı, oyunculuk veya fotoğrafçılık alanlarında eğitim alabilirsiniz. Bu programlarda İngilizce derslerinize ek olarak Acting, Dance, Fashion, Filmmaking, Music, Photography dersleri alacaksınız. 
 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Rennert International Dil Okulu, öğrencilerin İngilizce pratik yaparken aynı zamanda New York şehrini keşfetmelerini sağlamak için bir dizi sosyal etkinlik ve gezi düzenlemektedir. Bu etkinlikler, öğrencilerin dil becerilerini geliştirirken diğer öğrencilerle sosyalleşmelerine ve farklı kültürleri keşfetmelerine olanak tanır. Öğrenciler, şehirdeki müzelere, tiyatrolara, konserlere, alışveriş merkezlerine ve diğer turistik yerlere geziler yapar. Ayrıca, öğrenciler birçok ünlü turistik yerin bulunduğu ve dünyaca ünlü restoranların bulunduğu New York’un farklı semtlerini keşfedebilirler. Örneğin, Central Park gezileri, Times Square ve Broadway turu, Chinatown ve Little Italy yürüyüşleri gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Arkadaşlarınızla Brooklyn Köprüsü’nde fotoğraf çekin ya da NYCFC ile bir futbol maçı izlerken ya da Yankees maçı izlerken Yankee Stadyumu’nda sosisli sandviç yiyin. Okul ayrıca öğrenciler için sosyal etkinlikler düzenler. Öğrenciler, diğer öğrencilerle birlikte spor turnuvalarına, film gecelerine, yemek etkinliklerine, dans partilerine, quiz gecelerine ve diğer etkinliklere katılabilirler. Bu etkinlikler öğrencilerin dil becerilerini geliştirirken eğlenmelerini sağlar ve farklı kültürler hakkında daha fazla bilgi edinmelerine olanak tanır.

Konaklama

Aile Yanı

Rennert New York dil okulunun sunduğu aile yanı konaklamalar Manhattan içi ve Manhattan dışında olmak üzere ikiye ayrılır. Manhattan içinde olan ailelerin haftalık konaklama ücretleri daha yüksek fiyatlıdır ve okula daha yakın, yaklaşık 30-40 dakika mesafededir. Manhattan dışındaki aileler genellikle Brooklyn ve Queens  bölgelerinde yer alır. Aileler okula yaklaşık 40-60 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar genellikle tek kişilik odada sabah kahvaltısı dahil  olacak şekilde tercih edilir. Yarım pansiyon ve çift kişilik oda seçenekleri mevcuttur. 

Öğrenci Rezidansları

West Village Residence
Rennert West Village Residence, Rennert International Dil Okulu’na metro ile 15 dakika uzaklıktadır. Rahat ama canlı Greenwich Village semtinde yer alır. Odalar tek/çift kişilik ve özel banyoludur. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. Ayrıca, öğrencilerin güvenliği için 24 saat resepsiyon hizmeti de bulunmaktadır. Yurtta mutfak bulunmamaktadır. Günde iki öğün yemek yurdun kafeteryasında sunulmaktadır ve fiyata dahildir. 

1760 Residence
1760 Residence, Rennert International Dil Okulu’na metro ile 20, bisiklet ile 25 dakika uzaklıktadır. Okula 4 metro durağı uzaklıktadır. Tek ve çift kişilik odalar bulunur. Tüm odalar özel banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı ortak mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurtta spor salonu  da bulunmaktadır. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI