OXFORD INTERNATIONAL NEW YORK DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Oxford International, İngilizce öğrenimi alanında uzmanlaşmış bir dil okulu zinciridir. 1991 yılında kurulan okul, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avustralya ‘da birçok şehirde dil kursları sunmaktadır.

Oxford International’ın New York dil okulu  Rockefeller Center, Broadway, Central Park ve Times Meydanı gibi pek çok yere yürüme mesafesinde, Herald Meydanı’nın hemen yanında, Mercy College Manhattan kampüsünde yer almaktadır. Kampüs içerisinde eğitim almanın avantajlarını sunan okul ünlü Empire State binasının karşısında konumlanmıştır. 8 derslikli okulda sınıflar ortalama 10 kişiliktir. Dersler 50 dakikadır. Okul aynı zamanda resmi IELTS Test merkezidir. 

Oxford International New York merkezinde Genel İngilizce programının ders seçeneklerini haftada 23 derslik standart program, 27 ve 30 derslik yoğun program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar. Haftada 20 derslik Genel İngilizce derslerinizi sabahları   9:00-12:15 saatleri arası alabileceğiniz gibi öğleden sonra ders seçeneği ile derslere 13:00-16:30 saatleri arasında da katılabilirsiniz. Öğleden sonra dersleri sabah derslerine göre daha uygun fiyatlıdır. Yüksek kalitede eğitimi uygun fiyata almak istiyorsanız danışmanlarımızdan Oxford International Afternoon Course fiyatlarını isteyiniz.  Dil oklunun bu merkezinde Üniversite Hazırlık programı da mevcuttur. Okulun Amerika ve Kanada’da 35’dan fazla üniversite ve kolej  ile partnerliği bulunmaktadır. Okul doğru kolej veya üniversiteyi seçmeniz ve başvurunuzu tamamlamanız konusunda yardımcı olur.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Oxford International New York dil okulu öğrencilerine sunduğu  aktivite programı ile hem öğrencilerin bölgeyi keşfetmesini hem de sosyalleşerek İngilizce bilgilerini gerçek hayatta kullanmasını hedefler. Günlük geziler, müze ve sanat galerisi gezileri, tiyatro ve sinema, restoran ve publar, uluslararası etkinlikler gibi pek çok aktivite gerçekleştirilir.  Broadway, Özgürlük Heykeli, Madison Square Garden, Times Meydanı ve daha pek çoğu hemen yanı başınızda. 

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında konaklama anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce iletişim kurmanın mükemmel bir yoludur. Ev yaşamının tüm konforunu ve kültürel deneyimin tadını çıkarırken, İngilizce konuşma konusunda özgüvenini geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ülkenin kültürünü ve yaşam şeklini gözlemleyebilmenin en iyi yollarından biridir. Oxford International New York dil okulunun sunduğu aile yanı konaklamalar Manhattan içi ve Manhattan dışında olmak üzere ikiye ayrılır. Manhattan içinde olan ailelerin haftalık konaklama ücretleri biraz daha yüksek fiyatlıdır ve okula daha yakın, yaklaşık 30-40 dakika mesafededir. Manhattan dışındaki aileler genellikle Brooklyn, Queens, Staten Island bölgelerinde yer alır. Aileler okula yaklaşık 40-60 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar genellikle tek kişilik odada sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği dahil  olacak şekilde tercih edilir.

Öğrenci Rezidansları

.West Side YMCA

Yurt, Oxford International New York dil okuluna metro ile 20-30 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişilik ve ortak banyoludur. Çift kişilik odalar beraber seyahat eden öğrenciler içindir. Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı ortak mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurtta spor salonu ve yüzme havuzu da bulunmaktadır. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

oxford international

İÇERİK BAŞLIKLARI