OHLA MIAMI DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Open Hearts Language Academy (OHLA) Florida’da kurulmuş en köklü ve en çok şubeye sahip okuldur. OHLA ayni zamanda bölgedeki 100’den fazla üniversite ve kolejle yakın çalışır. İngilizce programı Amerika’dakibu okullar tarafından tanınmaktadır. OHLA öğrencisileri dil eğitimleri sonunda Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Programları içeren 12.000’den fazla program arasından seçim yapabilir. OHLA dil okulunun hepsi Florida’da olmak üzere 5 ayrı şubesi bulunur. 

OHLA Miami’nin ana kampüsü olan OHLA Brickell, Miami’nin ünlü finans bölgesinde yer alır ve çevresi mağaza ve restoranlarla çevrilidir. Bu şubede 15 derslik bulunur. 
OHLA Aventura, birçok su sporunun keyfini çıkarabileceğiniz güzel beyaz kumlu Hallandale Plajı’nın yakınında yer almaktadır. Harika bir gece hayatına sahip canlı bir şehirdir. Aventura kampüsü en yeni OHLA kampüsüdür ve yüksek tavanları ve geniş cam pencereleri ile modern bir mimariye sahiptir. Okul, modern restoran ve kafelerle çevrili yeni inşa edilmiş bir alışveriş merkezinin içinde yer almaktadır. 8 derslikli butik bir okuldur. 
OHLA Boca Raton kampüsü,  Coconut Creek bölgesinde pek çok bölgeye kolay ulaşım sağlayan bir konuma sahiptir. OHLA Boca Raton kampüsü, bölgede yer alan Florida Atlantic Üniversitesi ve Lynn Üniversitesi ile ortaklaşa çalışarak bu üniversitelerin üniversite hazırlık programını sunar. 8 derslikli butik bir okuldur. 
OHLA Orlando kampüsü, Disney Parks’tan birkaç kilometre uzakta, şehir merkezi olan Celebration’ın kalbinde yer almaktadır. OHLA Orlando bölgesinde Central Florida Üniversitesi ve Valencia Koleji ile
 ortaklaşa çalışarak bu üniversitelerin üniversite hazırlık programını sunar. Merkezde 10 derslikli bulunur.
Ve son olarak OHLA Tampa, Tampa şehir merkezindedir ve uluslararası havaalanına yakındır. Tampa, batı Florida’nın en ekonomik bölgesidir. Plajları, profesyonel spor takımları, turistik yerleri, eğlence parkları, Busch Bahçeleri, Florida Akvaryumu, müzeleri ve hayvanat bahçesi ile tanınır. Okumak ve yaşamak için ideal bir yerdir. OHLA Tampa dil okulu  South Florida Üniversitesi ve Hillsborough Community College ile ortaklaşa çalışarak bu üniversitelerin üniversite hazırlık programını sunar. Merkezde 8 derslikli bulunur.

OHLA, Genel İngilizce programında ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 25 ve 30 derslik yoğun program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar. Genel İngilizce programında her level 10 hafta sürmektedir.  Akademic English Programında da yine haftada 20 derslik standart program, 25 ve 30 derslik yoğun program seçenekleri bulunur. Program A.B.D.de yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. TOEFL ve IELTS Hazırlık Programı haftada 35 ders şekilde yoğun olarak hazırlanmıştır.  

 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

OHLA, öğrencilerin boş zamanlarında keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak etkinlikler düzenler. Plaj partileri, geziler ve diğer sosyal etkinlikler, öğrencilerin hem İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine hem de yeni arkadaşlar edinmelerine yardımcı olur. Florida, ABD’de en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Plajları, Universal Studios, Islands of Adventure, Disney ve daha pek çok dünyaca ünlü tema parklarının yanı sıra her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanı kendine çeker. Miami Heat, Orlando Magic, Miami Dolphins, Buccaneers ve Florida Panthers sizi bekliyor olacak. 

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanı konaklama seçeneği ise öğrencilere Amerikan kültürünü daha yakından deneyimleme fırsatı sunar. Aileler OHLA merkezlerine yaklaşık 45-70 dakika uzaklıkta yer alırlar. Tek kişilik odada konaklayan öğrenciler sabah ve akşam yemeklerini konakladıkları ailede yerler. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir.

Brickell Residence
Yurt, OHLA Miami dil okuluna sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunur. Brickell şehir merkezine kolayca erişim sağlanabilir. Tek kişilik ve çift kişilik oda seçenekleri mevcuttur. Sabahları okula servis hizmeti de bulunmaktadır.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI