LSI SAN FRANCISCO DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

1965 yılından beri eğitim vermekte olan LSI dünya çapında geniş bir okul ağına sahiptir. Okulun ilk merkezi Londra’da kurulmuştur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda veya Avustralya’daki okullarında İngilizce dil eğitimi sunarken Fransa’da Fransızca ve İsviçre’de Almanca dil eğitimi sunmaktadır. Tüm okulları şehir merkezinde olup, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. E-LSI online eğitim platformu ile sınıf eğitimlerinizi destekleyici pek çok kaynağa ulaşarak dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. 

LSI San Francisco dil okulu dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan University of California, Berkeley’in de yer aldığı Berkeley semtinde yer alır. Öğrenci merkezi olan bölge kafeleri, mağazaları, restoranları ve gece hayatı ile capcanlıdır. İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için harika bir lokasyondur. LSI’ın San Francisco okulu, Berkeley’in tam merkezindedir. Otobüs ve metro istasyonlarına yakın UC Berkeley kampüsüne birkaç sokak uzaklıkta merkezi bir konumdadır. San Francisco şehir merkezine 30 dakikada ulaşılabilmektedir. Okulda 12 sınıf ve öğrencilerin vakit geçirebileceği bir çatı terası mevcuttur. Sınıflar maksimum 16 kişiliktir.   

LSI San Francisco öğrencilerine çok çeşitli program seçenekleri sunmaktadır. Genel İngilizce programında ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 24 ve 30 derslik yoğun program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar. TOEFL Hazırlık Programını haftada 20 ders Genel İngilizce + 10 ders TOEFL Sınav Hazırlık dersi olacak şekilde hazırlanmıştır.  Bulunduğu bölge itibariyle TOEFL, TOEIC, GMAT, GRE gibi sınav hazırlık kurslarına yoğunlaşılan bir merkezdir. English for Teaching programı ise İngilizce Öğretmenleri için hazırlanmış bir programdır. Okulda Amerika’da lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için Üniversite Hazırlık programları da sunulmaktadır. Bankacılık, Borsa, Pazarlama, Reklam, Satış ve İş Görüşmeleri gibi modülleri içeren İş İngilizcesi programında ilgi alanınıza göre derslerinizi seçebilirsiniz. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

LSI San Francisco dil okulunda eğitiminiz süresince hem en iyi şekilde vakit geçirmeniz hem de söz konusu dili bizzat doğal ortamında öğrenip tüm dünyadan yeni arkadaşlar edinmeniz için pek çok farklı ve eğlenceli sosyal program sunulmaktadır. Günlük geziler, müze ve sanat galerisi gezileri, tiyatro ve sinema, restoran ve publar, uluslararası etkinlikler gibi pek çok aktivite gerçekleştirilir. Bunların bir kısmı ücretsiz veya LSI öğrencileri için indirimli fiyatlarla sunulur. LSI’dan sadece birkaç dakika uzaklıktaki UC Berkeley’in kampüsünü ve tarihini keşfedin, Golden Gate köprüsü boyunca bisiklete binin, kendinizi bir filmin içinde gibi hissedeceğiniz Alcatraz Hapishanesini gezin. Union Square’da buz pateni,Treasure Island’da bit pazarı gezisi, Chabot Uzay ve Bilim Merkezi’ne ziyaret, Telegraph Avenue’de alışveriş gerçekleştirilen aktivite ve gezilerden sadece birkaçıdır. 

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında konaklama anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce iletişim kurmanın mükemmel bir yoludur. Ev yaşamının tüm konforunu ve kültürel deneyimin tadını çıkarırken, İngilizce konuşma konusunda özgüvenini geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ülkenin kültürünü ve yaşam şeklini gözlemleyebilmenin en iyi yollarından biridir. LSI San Francisco’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 15-45 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. Dileyen öğrenciler için sadece kahvaltı seçeneği de mevcuttur. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Downtown Berkeley YMCA Yurdu
Yurt, LSI  dil okuluna sadece 1 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişilik ve ortak banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı ortak mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. Yurtta yüzme havuzu, jakuzi, sauna ve spor salonları mevcuttur. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI