LSI NEW YORK DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

1965 yılından beri eğitim vermekte olan LSI dünya çapında geniş bir okul ağına sahiptir. Okulun ilk merkezi Londra’da kurulmuştur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda veya Avustralya’daki okullarında İngilizce dil eğitimi sunarken Fransa’da Fransızca ve İsviçre’de Almanca dil eğitimi sunmaktadır. Tüm okulları şehir merkezinde olup, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. E-LSI online eğitim platformu ile sınıf eğitimlerinizi destekleyici pek çok kaynağa ulaşarak dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. 

LSI dil okulunun New York merkezi aşağı Manhattan’da, New York’un finans merkezi Wall Street’den birkaç blok ileride bulunan Renaissance Revival Binası’nın içerisinde yer alır. Okulda Manhattan’nın Battery Park ve Hudson Nehri manzarasını gören 12 aydınlık ve ferah sınıf vardır. Sınıflar maksimum 16 kişiliktir.   

LSI New York öğrencilerine çok çeşitli program seçenekleri sunmaktadır. Genel İngilizce programında ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 24 ve 30 derslik yoğun program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar. LSI New York konumu ile İş İngilizcesi Programına katılmak için ideal bir okuldur. Tarihi finans bölgesinin kalbinde yer alan LSI New York dil okulu Wall Street, New York Borsası ve One World Trade Center’a bir kaç blok uzaklıktadır. TOEFL Hazırlık Programını haftada 20 ders Genel İngilizce + 10 ders TOEFL Sınav Hazırlık dersi olacak şekilde sunar.  English for Teaching progamı ise İngilizce Öğretmenleri için hazırlanmış bir programdır. Okulda Amerika’da lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için Üniversite Hazırlık programları da sunulmaktadır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

LSI New York dil okulunda eğitiminiz süresince hem en iyi şekilde vakit geçirmeniz hem de söz konusu dili bizzat doğal ortamında öğrenip tüm dünyadan yeni arkadaşlar edinmeniz için pek çok farklı ve eğlenceli sosyal program sunulmaktadır. Günlük geziler, müze ve sanat galerisi gezileri, tiyatro ve sinema, restoran ve publar, uluslararası etkinlikler gibi pek çok aktivite gerçekleştirilir. Bunların bir kısmı ücretsiz veya LSI öğrencileri için indirimli fiyatlarla sunulur.    Camden Town’un gözde pazarlarını keşfedin. 1933’ten beri New York’luların vazgeçilmez mekanlarından biri olan Rudy’s Bar’a uğrayıp  sosisli sandviçiniziyi yebilir,South Street Limanı’ndan Shark Sürat Teknesi ile New York’u 30 dakikada dolaşabilir, Central Park’ın ünlü Sheep Meadow çayırına piknik keyfi yapabilirsiniz. Broadway, Özgürlük Heykeli, Madison Square Garden, Times Meydanı ve daha pek çoğu hemen yanı başınızda. 

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. LSI New York dil okulunun sunduğu aile yanı konaklamalar Manhattan içi ve Manhattan dışında olmak üzere ikiye ayrılır. Manhattan içinde olan ailelerin haftalık konaklama ücretleri daha yüksek fiyatlıdır ve okula daha yakın, yaklaşık 30-40 dakika mesafededir. Manhattan dışındaki aileler genellikle Brooklyn, Queens, Staten Island bölgelerinde yer alır. Aileler okula yaklaşık 40-60 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar genellikle tek kişilik odada sabah kahvaltısı dahil  olacak şekilde tercih edilir. 1

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

West Side YMCA
Yurt, LSI New York dil okuluna metro ile 25-30 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişilik ve ortak banyoludur. Çift kişilik odalar beraber seyahat eden öğrenciler içindir. Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı ortak mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurtta spor salonu ve yüzme havuzu da bulunmaktadır. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI