LSI BOSTON DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

1965 yılından beri eğitim vermekte olan LSI dünya çapında geniş bir okul ağına sahiptir. Okulun ilk merkezi Londra’da kurulmuştur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda veya Avustralya’daki okullarında İngilizce dil eğitimi sunarken Fransa’da Fransızca ve İsviçre’de Almanca dil eğitimi sunmaktadır. Tüm okulları şehir merkezinde olup, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. E-LSI online eğitim platformu ile sınıf eğitimlerinizi destekleyici pek çok kaynağa ulaşarak dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. 

LSI Boston dil okulu merkezi bir konumda, Charles Nehri ve Boston Limanı’na birkaç dakika mesafede yer alır. Chinatown’a kısa bir mesafede şehrin tiyatro ve finans merkezindedir. Boston, Amerika’nın öğrenci yoğunluğu en yüksek şehirlerinden biri olduğu için İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için harika bir lokasyondur. New York tren ve araba ile 4 saat uzaklıktadır.  Okulda 9  sınıf ve öğrencilerin vakit geçirebileceği bir çatı terası mevcuttur. Sınıflar maksimum 16 kişiliktir.   

LSI Boston öğrencilerine çok çeşitli program seçenekleri sunmaktadır. Genel İngilizce programında ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 24 ve 30 derslik yoğun program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar. TOEFL Hazırlık Programını haftada 20 ders Genel İngilizce + 10 ders TOEFL Sınav Hazırlık dersi olacak şekilde sunar.  English for Teaching programı ise İngilizce Öğretmenleri için hazırlanmış bir programdır. Okulda Amerika’da lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için Üniversite Hazırlık programları da sunulmaktadır. Bankacılık, Borsa, Pazarlama, Reklam, Satış ve İş Görüşmeleri gibi modülleri içeren İş İngilizcesi programında ilgi alanınıza göre derslerinizi seçebilirsiniz. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

LSI Boston dil okulunda eğitiminiz süresince hem en iyi şekilde vakit geçirmeniz hem de söz konusu dili bizzat doğal ortamında öğrenip tüm dünyadan yeni arkadaşlar edinmeniz için pek çok farklı ve eğlenceli sosyal program sunulmaktadır. Günlük geziler, müze ve sanat galerisi gezileri, tiyatro ve sinema, restoran ve publar, uluslararası etkinlikler gibi pek çok aktivite gerçekleştirilir. Bunların bir kısmı ücretsiz veya LSI öğrencileri için indirimli fiyatlarla sunulur. Boston Limanı Festivali’ne katılın, eski tip büyük yelkenli gemileri görün, Charles Nehri’nde kanoya binin, Six Flags eğlence parkına gidin, SoWa sanatçı pazarını ziyaret edin, efsanevi Fenway Park stadında beyzbol maçı izleyin. 

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. LSI Boston’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 45-65 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. Sadece kahvaltı seçeneği de mevcuttur. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

ESL Townhouse  Yurdu
Yurt Fenway bölgesinde, LSI Boston dil okuluna metro ile 30 dakika uzaklıkta yer alır. Odalar tek kişilik ve ortak banyoludur. Çift kişilik odalar da mevcuttur. Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı ortak mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

IGH – International Guest House
Yurt Back Bay bölgesinde, LSI Boston dil okuluna yürüyerek 25 dakika uzaklıkta yer alır. Odalar tek kişilik ve ortak banyoludur. Çift kişilik odalar da mevcuttur. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yurtta sunulmaktadır. Yurda 16 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI