KAPLAN SAN FRANCISCO DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan onlarca şubesi bulunan KAPLAN aynı zamanda sınav hazırlık ve üniversite hazırlık programları konusunda da uzmandır. 80 yıldan beri eğitim sunan KAPLAN’da eğitim almış olan öğrencilerin %97,5’i arkadaşlarına bu okulu önermiştir. 

KAPLAN’ın San Francisco okulu Berkeley’de, dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasında yer alan University of California Berkeley’e birkaç dakika mesafededir. San Francisco şehir merkezi 20 dakikada uzaklıktadır. Okul prestijli UC Berkeley kampüsünün yakınında yer aldığı için okulun çevresi aralarından seçim yapmakta zorlanacağınız çok çeşitli mutfaklara ait restoranlar, bol miktarda yerel bira seçenekleri, çok sayıda eğlence mekanı ile çevrilidir. Güneşli havası, yüksek öğrenci yoğunluğu nedeniyle KAPLAN San Francisco dil okulu İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için harika bir seçenektir. UC Berkeley’in open lectures programı ile  katılmak isteyen tüm öğrencilere açık olan derslere de katılabilirsiniz. 8 sınıflı okulda sınıf mevcudu ortalama 11-15 kişidir. 16 yaş üstü tüm öğrencileri kabul eder. 

Ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 20 derslik standart programa ek olarak 7 ders self study (öğretmen kontrolünde) veya 28 ders + 7 ders self study şeklinde sunar. Yoğun İngilizce kurslarına kayıtlı öğrencilerin devamlılığı en az %95 oranındaysa ve tüm ödevlerini tamamlamışsa, her 10 haftada bir, bir üst seviyeye geçeceği garanti edilir. Tüm bu şartları karşılar ve yine de üst seviyeye geçemezseniz, okul size ücretsiz olarak dört haftalık ek eğitim verir. KAPLAN San Francisco dil okulunda TOEFL Hazırlık ve İş İngilizcesi programları da sunulmaktadır. Kaplan’daki eğitiminiz sonunda alacağınız Higher Intermediate sertifikası Berkeley City College tarafından İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul edilir, TOEFL sınavına girmenize gerek kalmadan okuldaki eğitiminize başlayabilirsiniz.

Kaplan’da eğitimizi tamamladıktan sonra, K+ Online eğitim platformuna ücretsiz erişiminiz devam edecektir. Böylelikle eve döndüğünüzde de İngilizcenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Okuldaki tüm öğretmenlerin lisans dereceleri ile birlikte TESOL, CELTA, TEFL sertifikaları ya da 6 ay ESL/EFL öğretmenliği deneyimleri bulunmaktadır.

Ayrıca KAPLAN International, öğrencilerine Üniversite Yerleştirme Hizmeti (UPS) sunmaktadır. Eğer amacınız dil eğitimi sonrasında Amerika’da lisans veya master eğitimine başlamak ise KAPLAN’ın geniş üniversite ağından yararlanabilirsiniz.  Okumak istediğiniz bölüm, not ortalaması, eğer master başvurusu ise iş deneyimi gibi kriterlerinize uygun en iyi üniversiteyi bulup, başvuru  ve üniversite kabul sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Tüm başvuru süreciniz KAPLAN’ın akademik kadrosu ile yürütülecektir. Bu bölgede bulunan Berkeley City College ve UC Berkeley Extension Programlarına başvurabilirsiniz.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Kaplan’ın her hafta yenilenen gezi ve aktivitelerle şehri keşfetmenize ve yeni arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı harika bir sosyal programı bulunur. Kaliforniya mutfağının doğduğu yer olan Gourmet Ghetto’da lezzet avına çıkabilir,GreenDay ve AFI gibi grupların ilk defa sahne aldığı 924 Gilman Club’da canlı müzik dinleyebilir, Claremont Kanyonu’nun sunduğu büyüleyici manzarayı görebilir, Yosemite Doğal Parkı’na ya da Tahoe Gölü’ne düzenlenen hafta sonu gezilerine katılabilirsiniz. Golden Gate köprüsü boyunca bisiklete binin, kendinizi bir filmin içinde gibi hissedeceğiniz Alcatraz Hapishanesini gezin.

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında konaklama anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce iletişim kurmanın mükemmel bir yoludur. Ev yaşamının tüm konforunu ve kültürel deneyimin tadını çıkarırken, İngilizce konuşma konusunda özgüvenini geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ülkenin kültürünü ve yaşam şeklini gözlemleyebilmenin en iyi yollarından biridir. Kaplan San Francisco’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 45-60 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. Dileyen öğrenciler için sadece kahvaltı seçeneği de mevcuttur. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Berkeley City Dorms – YMCA Yurdu
Yurt, Kaplan dil okuluna sadece 2 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişilik ve ortak banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı ortak mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. Yurtta yüzme havuzu, jakuzi, sauna ve spor salonları mevcuttur. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI