KAPLAN NEW YORK DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan onlarca şubesi bulunan KAPLAN aynı zamanda sınav hazırlık ve üniversite hazırlık programları konusunda da uzmandır. 80 yıldan beri eğitim sunan KAPLAN’da eğitim almış olan öğrencilerin %97,5’i arkadaşlarına bu okulu önermiştir. 

KAPLAN’ın New York okulu Manhattan’ın  tam kalbinde, Central Park’ın karşısında yer alır. Times Meydanı, Rockefeller Merkezi ve Manhattan’ın sunduğu tüm imkanlar elinizin altındadır. Sınıflar Central Park ve Manhattan manzaralıdır. 15 sınıflı okulda sınıf mevcudu ortalama 10-15 kişidir. 16 yaş üstü tüm öğrencileri kabul eder ve 30 yaş üstü öğrenciler için ayrı sınıflarda, ayrı bir eğitim programı sunar. 

Ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 20 derslik standart programa ek olarak 7 ders self study (öğretmen kontrolünde) veya 28 ders + 7 ders self study şeklinde sunar. Yoğun İngilizce kurslarına kayıtlı öğrencilerin devamlılığı en az %95 oranındaysa ve tüm ödevlerini tamamlamışsa, her 10 haftada bir, bir üst seviyeye geçeceği garanti edilir. Tüm bu şartları karşılar ve yine de üst seviyeye geçemezseniz, okul size ücretsiz olarak dört haftalık ek eğitim verir.

Kaplan’da eğitimizi tamamladıktan sonra, K+ Online eğitim platformuna ücretsiz erişiminiz devam edecektir. Böylelikle eve döndüğünüzde de İngilizcenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Tüm öğretmenlerin lisans dereceleri ile birlikte CELTA ya da dengi ve hatta  bazı öğretmenlerin DELTA, PGCE, yabancı diller yüksek lisansı gibi daha yüksek seviyede eğitimleri bulunmaktadır.

Ayrıca KAPLAN International, öğrencilerine Üniversite Yerleştirme Hizmeti (UPS) sunmaktadır. Eğer amacınız dil eğitimi sonrasında Amerika’da lisans veya master eğitimine başlamak ise KAPLAN’ın geniş üniversite ağından yararlanabilirsiniz.  Okumak istediğiniz bölüm, not ortalaması, eğer master başvurusu ise iş deneyimi gibi kriterlerinize uygun en iyi üniversiteyi bulup, başvuru  ve üniversite kabul sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Tüm başvuru süreciniz KAPLAN’ın akademik kadrosu ile yürütülecektir. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Kaplan, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve New York ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor. Kaplan International New York dil okulundaki öğrenciler her zevke uygun bir şeyler içeren aktivite programına hayran olmaktadırlar. Central Park’ta yürüyüşe çıkın, Ellis Adası’na giden bir feribota binin ve Özgürlük Heykeli’ni yakından görün, Flat Iron ve Empire State gibi ünlü binaları keşfedin, Times Square’i ve Madison Square Garden’ı ziyaret edin. 150’den fazla tiyatro, 30’dan fazla konser salonu ve dünya standartlarındaki 80’den fazla müze ile sayısız yeri gezebilirsiniz.

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. KAPLAN New York dil okulunun sunduğu aile yanı konaklamalar Manhattan içi ve Manhattan dışında olmak üzere ikiye ayrılır. Manhattan içinde olan ailelerin haftalık konaklama ücretleri daha yüksek fiyatlıdır ve okula daha yakın mesafededir. Manhattan dışındaki aileler genellikle Brooklyn, Queens, Bronx bölgelerinde yer alır. Aileler okula yaklaşık 45-60 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar genellikle tek kişilik odada sabah kahvaltısı dahil  olacak şekilde tercih edilir. 16 yaş üstü tüm öğrenciler aile yanı konaklama hizmetinden yararlanabilirler. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Mansfield at Grand Central Yurdu
Yurt, KAPLAN New York dil okuluna yürüyerek 20 dakika, metro ile 10 dakika uzaklıktadır. Odalar stüdyo daireler şeklinde olup, tek kişilik ve özel banyoludur. Çift kişilik odalar da mevcuttur. Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı ortak mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurtta spor salonu da bulunmaktadır. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

West Side Yurdu
Yurt, KAPLAN New York dil okuluna yürüyerek 50 dakika, metro ile 20 dakika uzaklıktadır. Odalar stüdyo daireler şeklinde olup, tek kişilik ve özel banyoludur. Çift kişilik odalar da mevcuttur. Odaların içinde kendi yemeğinizi hazırlayabileceğiniz küçük bir mutfak bulunur. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI