KAPLAN LOS ANGELES DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan onlarca şubesi bulunan KAPLAN aynı zamanda sınav hazırlık ve üniversite hazırlık programları konusunda da uzmandır. 80 yıldan beri eğitim sunan KAPLAN’da eğitim almış olan öğrencilerin %97,5’i arkadaşlarına bu okulu önermiştir. 

KAPLAN’ın Los Angeles okulu Westwood’da, University of California Los Angeles – UCLA’ya birkaç dakika mesafede, ünlü Santa Monica plajına kısa bir otobüs yolculuğu uzaklığındadır. Getty Center, Universal Studios, Hollywood, Beverly Hills çok yakın konumdadır. Güneşli havası, yüksek öğrenci yoğunluğu ve Amerika’nın en ünlü eğlence merkezlerine yakınlığı nedeniyle KAPLAN Los Angeles dil okulu İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için harika bir seçenektir. San Diego otobüs ile 2.5 saat uzaklıktadır.  11 sınıflı okulda sınıf mevcudu ortalama 11-14 kişidir. 16 yaş üstü tüm öğrencileri kabul eder. 

Ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 20 derslik standart programa ek olarak 7 ders self study (öğretmen kontrolünde) veya 28 ders + 7 ders self study şeklinde sunar. Yoğun İngilizce kurslarına kayıtlı öğrencilerin devamlılığı en az %95 oranındaysa ve tüm ödevlerini tamamlamışsa, her 10 haftada bir, bir üst seviyeye geçeceği garanti edilir. Tüm bu şartları karşılar ve yine de üst seviyeye geçemezseniz, okul size ücretsiz olarak dört haftalık ek eğitim verir. KAPLAN Los Angeles dil okulunda TOEFL, GMAT, GRE Hazırlık ve İş İngilizcesi programları da sunulmaktadır. 

Kaplan’da eğitimizi tamamladıktan sonra, K+ Online eğitim platformuna ücretsiz erişiminiz devam edecektir. Böylelikle eve döndüğünüzde de İngilizcenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Tüm öğretmenlerin lisans dereceleri ile birlikte TESOL, CELTA, TEFL sertifikaları ya da 6 ay ESL/EFL öğretmenliği deneyimleri bulunmaktadır.

Ayrıca KAPLAN International, öğrencilerine Üniversite Yerleştirme Hizmeti (UPS) sunmaktadır. Eğer amacınız dil eğitimi sonrasında Amerika’da lisans veya master eğitimine başlamak ise KAPLAN’ın geniş üniversite ağından yararlanabilirsiniz.  Okumak istediğiniz bölüm, not ortalaması, eğer master başvurusu ise iş deneyimi gibi kriterlerinize uygun en iyi üniversiteyi bulup, başvuru  ve üniversite kabul sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Tüm başvuru süreciniz KAPLAN’ın akademik kadrosu ile yürütülecektir. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Kaplan, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Los Angeles ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor. Kaplan International Los Angeles dil okulundaki öğrenciler her zevke uygun bir şeyler içeren aktivite programına hayran olmaktadırlar. LA Lakers gibi NBA takımlarının basket maçlarına gidin, Hollywood Bulvarı’nda alışverişe çıkın, UCLA’in kampüsünü keşfedin. Sanat ve eğlencenin dolu dolu yaşandığı; Hollywood, Santa Monica, Beverly Hills, Venice Beach, Malibu Beach ve Marina Del Rey sizi bekliyor olacak. 

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. KAPLAN Los Angeles’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 45-60 dakika uzaklıktadır. Ailelerin çoğu Culver City, Palms, Santa Monica, Mid City, Beverly Hills, West Los Angeles bölgelerinde yer alır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Westwood Selby Yurdu
Yurt, KAPLAN Los Angeles dil okuluna yürüyerek 15 dakika, bisiklet ile 6 dakika uzaklıktadır. Santa Monica, Beverly Hills ve Batı Hollywood gibi bölgeleri keşfetmek için kendinizi harika bir konuma bulacaksınız.Odalar stüdyo daireler şeklinde olup, tek kişilik ve özel banyoludur. Çift kişilik oda seçeneği mevcuttur. Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı ortak mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI