KAPLAN CHICAGO DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan onlarca şubesi bulunan KAPLAN aynı zamanda sınav hazırlık ve üniversite hazırlık programları konusunda da uzmandır. 80 yıldan beri eğitim sunan KAPLAN’da eğitim almış olan öğrencilerin %97,5’i arkadaşlarına bu okulu önermiştir. 

KAPLAN’ın Chicago okulunun yer aldığı bölge, dünyanın en ünlü gökdelenlerinden biri olan Willis Tower’a, Millenium Park’a, Navy Pier ve Magnificent Mile gibi popüler turistik yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Michigan Gölü boyunca uzanan parklar kısa bir yürüme mesafesinde yer almaktadır. Okul binası şehrin tam merkezinde, Tribune Tower gökdeleninin hemen karşısında yer alır. 15 sınıflı okulda sınıf mevcudu ortalama 11-14 kişidir. 16 yaş üstü tüm öğrencileri kabul eder. 

Ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 20 derslik standart programa ek olarak 7 ders self study (öğretmen kontrolünde) veya 28 ders + 7 ders self study şeklinde sunar. Yoğun İngilizce kurslarına kayıtlı öğrencilerin devamlılığı en az %95 oranındaysa ve tüm ödevlerini tamamlamışsa, her 10 haftada bir, bir üst seviyeye geçeceği garanti edilir. Tüm bu şartları karşılar ve yine de üst seviyeye geçemezseniz, okul size ücretsiz olarak dört haftalık ek eğitim verir. KAPLAN Chicago dil okulunda TOEFL ve İş İngilizcesi programları da sunulmaktadır. 

Kaplan’da eğitimizi tamamladıktan sonra, K+ Online eğitim platformuna ücretsiz erişiminiz devam edecektir. Böylelikle eve döndüğünüzde de İngilizcenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Tüm öğretmenlerin lisans dereceleri ile birlikte TESOL, CELTA, TEFL sertifikaları ya da 6 ay ESL/EFL öğretmenliği deneyimleri bulunmaktadır.

Ayrıca KAPLAN International, öğrencilerine Üniversite Yerleştirme Hizmeti (UPS) sunmaktadır. Eğer amacınız dil eğitimi sonrasında Amerika’da lisans veya master eğitimine başlamak ise KAPLAN’ın geniş üniversite ağından yararlanabilirsiniz.  Okumak istediğiniz bölüm, not ortalaması, eğer master başvurusu ise iş deneyimi gibi kriterlerinize uygun en iyi üniversiteyi bulup, başvuru  ve üniversite kabul sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Tüm başvuru süreciniz KAPLAN’ın akademik kadrosu ile yürütülecektir. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Kaplan, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Chicago ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor. Kaplan International Chicago dil okulundaki öğrenciler her zevke uygun bir şeyler içeren aktivite programına hayran olmaktadırlar. 1914 yılında inşa edilmiş ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski beyzbol sahalarından biri olan Wrigley Field’de bir beyzbol maçı izleyin ve Chicago Cubs takımını destekleyin. 1907 yılında açılmış ve dönemin ünlü gangsterlerinden Al Capone’un favori mekanlarından biri olan tarihi Green Mill’e giderek caz müzik dinleyin. Kaplan’dan sadece 4 dakika uzaklıktaki ünlü Pizzeria Uno restoranında, Chicago usulü pizza yemeyi deneyin. Van Gogh, Picasso, Monet gibi ünlü sanatçıların eserlerini barındıran Chicago Sanat Enstitüsü’nü gezin ve dünya çapındaki sanat eserlerini keşfedin.Field Müzesi ile Shedd Akvaryumu’nu ziyaret ederek doğal tarih ve hayvan türlerini keşfedin.  

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir.  Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. 

Öğrenci Rezidansları

Chicago Student Hostel – Getaway 
Yurt, KAPLAN Chicago dil okuluna ve aynı zamanda Chicago şehir merkezine bisiklet ile 15 dakika, otobüs/metro ile 25 dakika uzaklıktadır. Odalar tek ve çift kişilik ve ortak banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı ortak mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Aynı zamanda yurtta kahvaltı da sunulmaktadır. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

The Flats Student Residence
Yurt, KAPLAN Chicago dil okuluna ve aynı zamanda Chicago şehir merkezine bisiklet ile 10 dakika, otobüs/metro ile 20 dakika uzaklıktadır. Odalar tek ve çift kişilik ve özel banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı ortak mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. Yurtta spor salonu, kütüphane,  kapalı basketbol sahası, yoga stüdyosu ve bilgisayar laboratuvarı da bulunmaktadır.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI