KAPLAN BOSTON DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan onlarca şubesi bulunan KAPLAN aynı zamanda sınav hazırlık ve üniversite hazırlık programları konusunda da uzmandır. 80 yıldan beri eğitim sunan KAPLAN’da eğitim almış olan öğrencilerin %97,5’i arkadaşlarına bu okulu önermiştir. 

KAPLAN’ın Boston okulu Harvard Square’de, Harvard Üniversitesi’ne birkaç dakika yürüme mesafesinde yer alır. Boston Common, Fanueil Hall gibi tarihi bölgeler otobüs ile birkaç dakika uzaklıktadır. Boston hem Amerika’nın en eski şehirlerindendir. Öğrenci yoğunluğu en yüksek şehirlerinden biri olduğu için İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için harika bir lokasyondur. New York tren ve araba ile 4 saat uzaklıktadır.  13 sınıflı okulda sınıf mevcudu ortalama 11-15 kişidir. 16 yaş üstü tüm öğrencileri kabul eder. 

Ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 20 derslik standart programa ek olarak 7 ders self study (öğretmen kontrolünde) veya 28 ders + 7 ders self study şeklinde sunar. Yoğun İngilizce kurslarına kayıtlı öğrencilerin devamlılığı en az %95 oranındaysa ve tüm ödevlerini tamamlamışsa, her 10 haftada bir, bir üst seviyeye geçeceği garanti edilir. Tüm bu şartları karşılar ve yine de üst seviyeye geçemezseniz, okul size ücretsiz olarak dört haftalık ek eğitim verir. KAPLAN Bostonda TOEFL Hazırlık ve İş İngilizcesi programları da sunulmaktadır. 

Kaplan’da eğitimizi tamamladıktan sonra, K+ Online eğitim platformuna ücretsiz erişiminiz devam edecektir. Böylelikle eve döndüğünüzde de İngilizcenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Tüm öğretmenlerin lisans dereceleri ile birlikte CELTA ya da dengi ve hatta  bazı öğretmenlerin DELTA, PGCE, yabancı diller yüksek lisansı gibi daha yüksek seviyede eğitimleri bulunmaktadır.

Ayrıca KAPLAN International, öğrencilerine Üniversite Yerleştirme Hizmeti (UPS) sunmaktadır. Eğer amacınız dil eğitimi sonrasında Amerika’da lisans veya master eğitimine başlamak ise KAPLAN’ın geniş üniversite ağından yararlanabilirsiniz.  Okumak istediğiniz bölüm, not ortalaması, eğer master başvurusu ise iş deneyimi gibi kriterlerinize uygun en iyi üniversiteyi bulup, başvuru  ve üniversite kabul sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Tüm başvuru süreciniz KAPLAN’ın akademik kadrosu ile yürütülecektir. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Kaplan, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Boston ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor. Kaplan International Boston dil okulundaki öğrenciler her zevke uygun bir şeyler içeren aktivite programına hayran olmaktadırlar. Massachusetts State House’dan Bunker Tepesi Savaşı’nın gerçekleştiği alana kadar Freedom Trail yolunu takip edin ve Boston Çay Partisi’ni anlatan yüzen müzeyi ziyaret edin. Seaport bölgesinde buttery lobster rolls, clam chowder ve shrimp sliders gibi Boston şehrinin ünlü deniz mahsüllerini deneyin. Boston Public Library’i ziyaret edin, okyanusta bir geziye katılın ve balinaları izleyin.

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. KAPLAN Boston’ın öğrencilerini yerleştirdiği aileler genellikle Malden, Medford, Watertown, Boston, Brighton, Newton, Roxbury, Brookline, Winthrop, Quincy bölgelerinde yer alır. Aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 45-60 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. 16 yaş üstü tüm öğrenciler aile yanı konaklama hizmetinden yararlanabilirler. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Waverly Apartments – Öğrenci Evi 
Waverly Apartments, KAPLAN Boston dil okuluna yürüyerek 36 dakika, bisiklet ile 12, otobüs ile 19 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişilik ve ortak banyoludur. Çift kişilik odalar da mevcuttur. Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı ortak mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Bağımsız yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Öğrenci evlerine 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI