EC SAN FRANCISCO DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Amerika, Kanada, İngiltere, Malta, Güney Afrika ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan, onlarca şubesi bulunan EC English  İngilizce dil eğitimini daha anlaşılır ve kolay hale getirmek için en son teknolojik olanakları, elektronik akıllı tahtalar, dil laboratuvarları gibi araçları okullarında sunmalarıdır. 

EC English San Francisco dil okulu şehir merkezinin kalbinde, Market Caddesi’nden birkaç sokak ileride ve Union Meydanı’na kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alır.  Çevresi pek çok restoran, alışveriş imkanları, kafelerle ve toplu taşıma imkanları ile çevrili modern bir okuldur. San Francisco, özgürlükçü, renkli ve yaratıcı bir şehirdir. Her zaman büyüleyici olan ve Golden Gate Köprüsü ile ünlü bu canlı şehrin hareketli mahalleleri, harika deniz ürünleri ile sunabileceği pek çok şey vardır. Los Angeles otobüs ile yaklaşık 5 saat uzaklıktadır. 7 sınıflı, 224 öğrenci kapasiteli okulda sınıf mevcudu ortalama 11 kişidir (maksimum 15). 16 yaş üstü tüm öğrencilere açık olan okulda bulunan öğrencilerin yaş aralığı yoğunlukla 21-25 arasıdır. 

Genel İngilizce programlarını haftada 20 ders, 24 ders ve 30 ders olmak üzere üç ayrı yoğunlukta sunar. English for Work programı ile haftada 20 ders Genel İngilizce ile beraber 4 ders İş İngilizcesi dersi verilmektedir. 

EC English dil okulu, kayıt olduğunuz andan itibaren İngilizce çalışmaya başlayabilmeniz için  MyEC Online hesabınızı aktive eder. Okulda sunulan ücretsiz konuşma derslerine kaydolup, telaffuz ve dinleme becerilerinizi ilerletebilirsiniz. EC tüm merkezlerinde olduğu gibi San Francisco okulunda da öğrencilerine öğrenim garantisi vermektedir. Eğer derslere katılıyor, ödevlerinizi yapıyor fakat yeterli ilerlemeyi gösteremiyorsanız ücretsiz ek dersler ile hedeflenen düzeye ulaşmanız sağlanır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

EC San Francisco dil okulu, öğrencilerine her ay yenilenen aktivite programıyla bu güzel şehri keşfetmeleri ve sosyalleşmeleri için pek çok aktivite ve gezi hazırlamaktadır. Golden Gate Bridge, Chinatown, Alcatraz Island, Fisherman’s Wharf,  Coit Tower şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.  Teleferiğe binebilir, San Francisco’nun ilgi çekici mahallerlerini keşfedebilir, Union Square’de alışveriş yapabilir, Ocean Beach boyunca yürüyebilir, ekşi mayalı Fransız ekmeğini deneyebilirsiniz.  EC San Francisco dil okulunun örnek aylık aktivite programını incelemek isterseniz lütfen tıklayın. 

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında konaklama, Amerikan kültürünü yakından incelemenin harika bir yoludur. Rahat bir ortamda iletişim kurmanıza olanak sağlarken yaşam tarzı, yerel yemekler veya basit günlük rutinleri öğrenmenize olanak sağlar. San Francisco, 800.000 nüfuslu canlı ve çeşitli bir şehirdir. Şehirde birçok farklı etnik kökenden insan yaşar ve ev sahibi aileler bu çeşitliliği yansıtır. Ev sahibi ailelerin çoğu Filipin kökenlidir ve aile odaklı kültürleri sayesinde misafir ettikleri öğrencilere kendi ailelerinin bir parçası gibi davranırlar. Tüm aileler İngilizce konuşur ve San Francisco’nun çeşitliliğini uluslararası ziyaretçilerle paylaşmaya isteklidir. EC San Francisco’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 45-60 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

 The Columbus Yurdu
Yurt tarihi Jackson Meydanı’nda, North Beach, Chinatown, Ferry Building ve Fisherman’s Wharf yakınında yer almaktadır. EC San Francisco dil okuluna yürüyerek 10 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişilik, banyolar ortak kullanımlıdır. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

The Kenmore Apart Hotel
 Pacific Heights’ta yer alan Kenmore Aparthotel, otobüs durağına birkaç adım uzaklıktadır. Okula ve şehir merkezine tramvay ile yapılan keyifli bir yolculukla ulaşabilirsiniz. 
1880’lerden kalma, kendine özgü San Francisco tarzında klasik bir Viktorya dönemi binasında yer alan yurt dört tip oda sunmaktadır. Ortak banyolu çift kişilik oda, ortak banyolu tek kişilik oda, özel banyolu tek kişilik oda ve özel banyolu çift kişilik oda . Sabah ve akşam yemeği sunulmaktadır. Ortak mutfak bu yurtta bulunmamaktadır. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

ec english logo

İÇERİK BAŞLIKLARI